„Продължаваме Промяната” няма да реализира мандата, ако промените в Изборния кодекс не бъдат изтеглени или отхвърлени в пленарната зала.

Това каза пред NOVA председателят на ПГ на ПП Андрей Гюров.

ПП и ДБ имат готовност за правителство на малцинството

„Народните представители все още имат време. Ние не можем да зачеркнем свободния избор на хората”, подчерта той.

По думите му в последните два месеца първата политическа сила е показала абсолютна политическа импотентност да създаде нещо градивно.

Нинова: Радев да започне да връчва мандати, не да разделя партии

„Тук сме за да кажем, че разбираме проблемите на гражданите и имаме план. Даваме конкретни предложения как да се излезе от кризата”, добави Гюров.

„Това е първият план, който се представя в парламента за съставяне на кабинет, който да приеме ключови промени в законодателството”, каза зам.-председателят на ПГ на „Демократична България” Владислав Панев относно обявеното от ДБ и ПП намерение за сформиране на правителство на малцинството.

ПП към ГЕРБ: Пореден опит за отклоняване на вниманието

„Естествено, че това правителство ще бъде много рисково. Ние казваме, че смисъл от него има само, ако ще се занимава с важните теми. Българските граждани и представителите в парламента трябва да решат какво бъдеще искаме. Такова, в което Никола Минчев е заменен от Вежди Рашидов или такова, в което България ще стане пълноправен член на ЕС”, добави Гюров.

Панев каза, че правителството на малцинството има 100% риск да бъде бламирано в рамките на 2023 г., затова не си правели илюзии.

ГЕРБ: Има заплаха за националната сигурност, пускаме сигнал до ДАНС и МВР

„Първите два месеца ще бъдат най-важни. Ако не се случи нещо полезно тогава, то няма да се случи въобще”, смята той.

В случай, че се стигне до втория мандат, Гюров посочи, че с „Демократична България” още не са водени разговори за имена.

Първо предлагали стратегия за излизане от кризата.

„Кой точно ще е капитан и кой ще гребе - не е на дневен ред. В ДБ и ПП има достатъчно хора, които могат да свършат тази работа”, уточни още Гюров.

Относно горивата, Панев подчерта, че потребителите нямат никаква полза от дерогацията за страната ни от ембаргото върху вноса на руски петрол.

Десислава Атанасова: Преди втория мандат има първи

„Лукойл” иска от правителството да се държи като негов агент в Брюксел. Да преговаря от името на „Лукойл”. В същото време обещава да спазва задълженията си да плаща данъци в България”, уточни зам.-председателят на ПГ на ДБ.

А според Гюров не е учудващо, че „правителството, което месец и половина звъня на „Газпром”, за да осигури газ оттам и не получи нито едно обаждане, се опитва да прокарва интересите на „Лукойл”, визирайки служебния кабинет.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
BYD Dolphin Surf е най-евтиният електромобил, който се предлага на българския пазар със стартова цена от 20 050евро с ДДС

Гигантът BYD вече официално е представен в България

Технологии Преди 9 минути

Световният лидер в продажбата на електрифицирани автомобили ще бъде официално представен в България от „Авто Юнион“

<p>Европа трябва да говори &quot;в един глас&quot; с Путин</p>

Михаил Ходорковски: Европа трябва да говори "в един глас" с Путин

България Преди 11 минути

Някога най-богатият човек в Русия, Ходорковски влезе в конфликт с Путин, беше арестуван и прекара десет години в затвора

<p>Мерц и Макрон водят &bdquo;поверителни разговори&ldquo;</p>

Мерц и Макрон водят „поверителни разговори“ за европейското ядрено възпиране

България Преди 2 часа

Смята се, че американски ядрени бомби Б61 са разположени в Северна Италия, Белгия, Нидерландия и Западна Германия

<p>Украйна разкри кога и къде ще се проведе следващият кръг преговори с Русия и САЩ</p>

Канцеларията на Зеленски: Следващият кръг преговори с Русия и САЩ ще бъде в Женева на 17 и 18 февруари

Свят Преди 2 часа

По-рано днес Москва обяви, че съветникът в Кремъл Владимир Медински ще оглави руската делегация вместо началника на военното разузнаване Игор Костюков

,

Тейлър Суифт съди фирма за спално бельо заради името "Swift Home"

Любопитно Преди 3 часа

Правният екип на поп звездата твърди, че марката „Swift Home“ имитира нейния почерк и подвежда феновете, че тя рекламира продуктите

Къде изчезнаха коргитата на Елизабет II?

Къде изчезнаха коргитата на Елизабет II?

Любопитно Преди 3 часа

След отнемането на титлите му и изгонването от „Кралската ложа“ заради скандала „Епстийн“, принц Андрю се мести в нова резиденция в Норфолк, вземайки със себе си коргитата на покойната Елизабет II, които остават под негова лична грижа

о

Тежка катастрофа с ТИР на АМ "Струма", има пострадал

България Преди 3 часа

Тежкотоварното превозно средство се е движило в посока Дупница

Започва строежът на последните 80 метра от бул. "Тодор Каблешков" в София

Започва строежът на последните 80 метра от бул. "Тодор Каблешков" в София

България Преди 3 часа

Булевардът свързва бул. „Цар Борис III“ и бул. „Черни връх“ и осигурява директна връзка между кварталите „Кръстова вада“ и „Манастирски ливади“

“Екшън без граници” - това е обещанието на легендарния Виктор Ангелов за новия сезон на Hell’s Kitchen

“Екшън без граници” - това е обещанието на легендарния Виктор Ангелов за новия сезон на Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 3 часа

Шефът на шефовете е категоричен: “Това ще е най-великият сезон досега”

„Чия е Гренландия“ в „Темата на NOVA”

„Чия е Гренландия“ в „Темата на NOVA”

Любопитно Преди 3 часа

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

<p>Три нови изригвания на вулкана Семеру в &quot;Огнения пръстен&quot;</p>

Три нови изригвания на вулкана Семеру - изхвърлил пепел на височина 4,7 километра

Свят Преди 3 часа

Семеру е четвъртият по височина вулкан в Индонезия (3,6 км над морското равнище - бел. ТАСС) и най-високият на остров Ява

"Мръсна търговия с хора": Връзките на Епстийн с Източна Европа

"Мръсна търговия с хора": Връзките на Епстийн с Източна Европа

Свят Преди 3 часа

Много от жертвите на сексуалния престъпник Джефри Епстийн са млади момичета от Чехия и Словакия

Криминалист: Случаят „Петрохан“ е тройно самоубийство в затворена група

Криминалист: Случаят „Петрохан“ е тройно самоубийство в затворена група

България Преди 3 часа

Криминалистът Апостол Славов отхвърля популярни версии от социалните мрежи за връзки с мексикански картели, дървена мафия или трафик на бежанци

<p>Зеленски - идеята за избори в Украйна идва от руснаците</p>

"Те искат да се отърват от мен": Зеленски - идеята за избори в Украйна идва от руснаците

Свят Преди 3 часа

По думите му, Украйна е готова както за произвеждането на избори, така и на референдум