Блокирани над 12 ч. на магистрала "Тракия"
Източник: БГНЕС

Заради лошите метеорологични условия автомагистрала "Хемус" беше затворена в двете посоки в събота сутринта. Около обяд е отворено движението само в посока Шумен - Варна.

Обилният снеговалеж затвори и магистрала "Тракия" - в участъка Бургас - Карнобат.

Леки и тежкотоварни автомобили престояха блокирани 12 часа в снега в района на Карнобат, съобщи инж. Йордан Лозев от "Гражданска защита".

Опитите на аварийните екипи да достигнат през нощта с високопроходими верижни машини до блокираната от снега отсечка на магистрала "Тракия" са били неуспешни.

Около 20 души, между тях и дете, са били спасени около 11 ч. днес, като са откарани с верижни машини, а автомобилите - оставени в преспите.

В петък вечерта пресцентърът на МВР съобщи, че поради силния снеговалеж и изключително опасните условия за пътуване, са затворени пътищата в общините Шабла, Добрич и Каварна.

Затворен е Дюлинският проход, има ограничения за товарните автомобили, които трябва да се движат без ремаркета и полуремаркета през Ришкия проход.

Ограничения за движение са наложени за всички третокласни пътища във Варненско, за първокласния път Варна - Шумен през Девня.

Пътят от Варна за Добрич е проходим при зимни условия. При пътуване по този маршрут, както и от Варна за Бургас, автомобилите трябва да са с вериги, а товарните машини - без ремаркета и полуремаркета.

Заради снегонавявания е затруднено движението по пътищата в областите Варна, Шумен, Добрич, Разград, Силистра и Бургас, в страната пътните настилки са преобладаващо заснежени и заледени, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Петима души, сред които дете, са вадили спасителите

от Вълчи дол, Варненско, тази нощ от преспите. Въпреки лошото време петимата тръгнали с коли на път и са подали сигнал, че бедстват, след като затънали в снега.

Кметът на община Вълчи дол Веселин Василев разказа, че в едната кола били двама души с дете. Сигналът за тях е получен около 3.00 ч. сутринта. Изпратеният да ги спасява трактор също закъсал и се наложило да бъде изпратена втора тежка машина.

Час и половина по-късно са спасени още двама мъже, които пътували от Добрич, също с лека кола. На всички бедстващи е осигурен подслон и те ще продължат по пътя си, когато се оправи времето.

Съседната на Вълчи дол община Суворово отново обяви бедствено положение. Всички
пътища в района са затворени, има села без ток.

Заради силния вятър е отменен полетът Варна-София в 9.00 ч. в събота, съобщиха от летището в крайморския град. Анулирани са и полетите от Будапеща за Варна, който трябваше да кацне в 15,25 ч., и от Варна за столицата на Унгария - в 16 ч.

Градският транспорт във Варна се движи по график с изключение на две от линиите, по чиито маршрути има снегонавявания, съобщиха от пресслужбата на общината.

Мъж, нуждаещ се от медицинска помощ, е починал

в община Дулово. Заради непроходими пътища линейката не е пристигнала навреме, каза кметът на общината.

В района на Алфатар влак от Самуил за Силистра бе блокиран в преспите. Той е бил изтеглен и вече е пристигнал на гарата в Силистра, няма пострадали хора.

Осем села и един квартал в Шуменско са останали без ток, заради аварии в далекопреносната мрежа, съобщиха от "Гражданска защита".

През изминалата нощ аварийно-спасителните екипи в областта са се отзовали на два сигнала за помощ.

В 21,53 ч. от центъра за спешна медицинска помощ е получен сигнал, че на пътя между селата Хитрино и Каменяк е закъсала линейка. Екип с високопроходим автомобил е стигнал до мястото, където било взето решение да вземат медиците и да ги транспортират до Каменяк. На пациента е оказана медицинска помощ, но не се наложило да бъде хоспитализиран. Линейката по-късно е изтеглена от преспите.

Около 5,00 ч. в събота сутринта спасителите са изтеглили закъсал микробус, превозващ хляб по пътя Шумен - Каолиново.

Най-ниска от големите градове в страната е температурата в Разград

минус 13 градуса през нощта.

Навсякъде в страната температурите са минусови. В София е минус 10 градуса, каквато е температурата и във Велико Търново, Русе и Варна.

В Монтана и Добрич е минус 12 градуса, във Видин – минус 9, в Бургас, Кърджали и Стара Загора – минус 8, в Пловдив – минус 6.

В планините най-студено е на връх Мургаш - минус 18 градуса, на Мусала температурата е минус 16, на Черни връх – минус 14, на Ботев – минус 15 градуса.

Сняг превалява в по-голямата част от страната.

Жертва на студа в София

Мъж без лични документи, намерен в петък вечерта на паркинг на ул. "Позитано", е починал в противошоковата зала на института за спешна помощ "Пирогов", съобщиха от лечебното заведение.

По първоначална информация мъжът е бил премръзнал, имал е сърдечна и чернодробна недостатъчност. Въпреки усилията на лекарите, не е било възможно връщането му към живота.

Детайлна прогноза за времето в Синоптик.бг

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Йотова: Може да сме блестящи домакини на „Евровизия“

Йотова: Може да сме блестящи домакини на „Евровизия“

България Преди 8 минути

Йотова: Всеки разбра за България и беше повод да ме разпитат и за страната

ВАС отмени дерогацията за ТЕЦ "Марица Изток" 2

ВАС отмени дерогацията за ТЕЦ "Марица Изток" 2

България Преди 1 час

Спорът касае предоставяне на дерогация от европейските екологични стандарти

След репортаж на NOVA: Едуард Петросян получи виза

След репортаж на NOVA: Едуард Петросян получи виза

България Преди 3 часа

Проблемите започват след пропуск да поднови документите си

Зоуи Кравиц блесна с годежен пръстен за $500 000

Зоуи Кравиц блесна с годежен пръстен за $500 000

Любопитно Преди 3 часа

Актрисата Зоуи Кравиц бе забелязана да танцува на откриващото шоу от турнето на годеника си Хари Стайлс в Амстердам. Източници разкриват, че двамата вече планират две сватби в Лондон и Ню Йорк, а певецът е „напълно запленен“ от бъдещата си булка

Задържаха турска лодка, пълна с мигранти, край Синеморец

Задържаха турска лодка, пълна с мигранти, край Синеморец

България Преди 4 часа

Моторната лодка, превозваща чуждите граждани, е установена и задържана от служители на Гранична полиция

Родилка на 14 години беше превозена с медицински хеликоптер

Родилка на 14 години беше превозена с медицински хеликоптер

България Преди 4 часа

Младата пациентка е родила в търновската болница

Спасиха 20-годишен младеж с инсулт

Спасиха 20-годишен младеж с инсулт

България Преди 4 часа

Младежът е изписан от болницата без никакви усложнения и поражения след прекарания инсулт

Адвокат коментира как работи схемата за измами с имоти

Адвокат коментира как работи схемата за измами с имоти

България Преди 5 часа

Адвокатът коментира и връщането на откраднат имот

Испанският съд отмени глоба на Шакира, държавата ѝ връща над 55 милиона евро

Испанският съд отмени глоба на Шакира, държавата ѝ връща над 55 милиона евро

Свят Преди 5 часа

Върховният съд в Мадрид призна, че данъчните власти са сгрешили за статута на колумбийската звезда през 2011 г. и са я глобили неправомерно. Певицата сподели, че решението слага край на години съсипващ натиск върху нея и семейството ѝ

„Пълна трансформация“: Парис Хилтън стана брюнетка и взриви ревю на Gucci в Ню Йорк

„Пълна трансформация“: Парис Хилтън стана брюнетка и взриви ревю на Gucci в Ню Йорк

Любопитно Преди 5 часа

Риалити звездата Парис Хилтън замени емблематичната си руса коса с тъмна перука по време на модното шоу GucciCore в Ню Йорк. На подиума към нея се присъединиха супермоделът Синди Крофорд и легендата на американския футбол Том Брейди

МАЕ: Запасите от петрол се топят бързо

МАЕ: Запасите от петрол се топят бързо

Свят Преди 5 часа

Държавите използват петролни запаси и стратегически резерви с „рекордни темпове“

Владимир Путин и Си Дзинпин

Всички гледат към Пекин: Си посреща Путин само четири дни след Тръмп

Свят Преди 5 часа

„Гъсто разпределените във времето посещения предизвикаха широко внимание, като анализатори отбелязват, че в ерата след Студената война е изключително рядко явление една държава да приеме лидерите на САЩ и Русия един след друг в рамките на една седмица“, пише местното издание Global Times

<p>Радев: Всички българи ще плащаме вересиите на олигархията</p>

Румен Радев: Всички българи ще плащаме вересиите на олигархията

България Преди 5 часа

Премиерът: В времена на ограничения именно политиците първи трябва да дадат пример

Дейвид Хаселхоф бе забелязан в инвалидна количка и с превързан глезен (СНИМКИ)

Дейвид Хаселхоф бе забелязан в инвалидна количка и с превързан глезен (СНИМКИ)

Свят Преди 6 часа

73-годишната звезда от „Спасители на плажа“ и „Рицарят ездач“ Дейвид Хаселхоф засили притесненията за здравословното си състояние. Актьорът беше заснет в инвалидна количка и с превързан глезен след процедура в Лос Анджелис

Откриха телата на изчезналите гмуркачи на Малдивите

Откриха телата на изчезналите гмуркачи на Малдивите

Свят Преди 6 часа

Четирима от италианските гмуркачи са били част от екип на Университета в Генуа, включително професорът по екология Моника Монтефалконе, нейната дъщеря и двама изследователи

Кремъл отхвърли твърдението на Зеленски за атака срещу НАТО от Беларус

Кремъл отхвърли твърдението на Зеленски за атака срещу НАТО от Беларус

Свят Преди 6 часа

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че твърдението е опит за ескалиране на ситуацията