"Три морета" вече с версия на български език
"Три морета"   

В писмо до вицепремиера и министър на външните работи Екатерина Захариева, която е национален координатор по Инициативата "Три морета", Американската търговска камара в България заявява готовност да окаже пълно съдействие на българското председателство на инициативата.

"Бихме искали да заявим желанието и готовността на Американската търговска камара в България да сътрудничи с Вас и Вашите колеги за успешното участие на страната ни в инициативата, както и да вложим усилия за успешното домакинство на България на Срещата на върха през 2021 г.", пишат президентът на Американската търговска камара в България Оливие Маркет и главният изпълнителен директор Петър Иванов.

В писмото си те изтъкват, че сред приоритетите на камарата винаги са били развитието на трансатлантическите отношения, както и развитието на устойчив бизнес климат и инвестиционна среда в България.

"Работим за успешното позициониране на България пред национални и международни инвеститори. Уверяваме Ви, че само заедно – институции и бизнес – ще проведем успешното домакинство на България и Инициативата „Три морета“, както и да сме сред най-активните участници в нея", посочват авторите на писмото, цитирано от пресслужбата на МВнР.

През 2021 г. България ще бъде домакин на поредната Среща на високо равнище на Инициативата "Три морета", в която участват 12 държави-членки на ЕС от Централна и Източна Европа.

Основна цел на тази иновативна платформа за регионално сътрудничество е да насърчи сближаването в търговско-икономическата област между държавите-участнички по оста Север-Юг, с основен фокус върху по-голяма свързаност и инфраструктурната модернизация в областта на енергетиката, транспорта, комуникациите и информационните технологии. Инициативата се основава на стратегическо партньорство със САЩ и се ползва с подкрепата на Германия, а целите й са в съответствие с Кохезионната политика на ЕС.

Сайтът на "Три морета" вече е с версия на български език във връзка с домакинството на регионалната инициатива, което президентът Румен Радев прие през октомври в Талин от естонската си колега Керсти Калюлайд.

Информация за платформата за регионално сътрудничество може да бъде намерена на https://3seas.eu/bg.

Инициативата, създадена през 2015 г., обединява 12 страни от Централна и Източна Европа.

От тази година "Три морета" има собствен сайт, а през ноември логото й беше регистрирано в Службата на Европейския съюз за интелектуална собственост.

В знак на приемственост и утвърждаване на инициативата българското домакинство ще продължи да ползва визуалната идентичност и сайта, разработени от естонската страна.

Целта на "Три морета" е чрез съвместни проекти между държавите да се насърчи сътрудничеството за инфраструктурна, дигитална и енергийна свързаност за постигане на устойчивост, икономически растеж и ускорено социално и икономическо сближаване. 

Президентът прие домакинството на инициативата „Три морета”

Естонският президент с пост за отменената визита, от кабинета на Радев отрекоха

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп нареди нови мита върху лекарства

Тръмп нареди нови мита върху лекарства

Свят Преди 4 часа

Новите му разпореждания оказват натиск върху фармацевтичните компании да произвеждат повече продукти в САЩ

КЗП наложи глоби за над милион евро за вдигане на цените

КЗП наложи глоби за над милион евро за вдигане на цените

България Преди 6 часа

Проверките обхващат широк кръг търговски обекти

Наградиха полицаите, спасили момчето от балкон в Ямбол

Наградиха полицаите, спасили момчето от балкон в Ямбол

България Преди 8 часа

Днес полицаите, участвали в акцията, бяха наградени за професионализма и адекватната реакция

ООН: Близкият изток е на ръба на по-голяма война

ООН: Близкият изток е на ръба на по-голяма война

Свят Преди 9 часа

Гутериш призова за незабавно прекратяване на ударите на Израел и САЩ по Иран

Намушкаха до смърт украински военен от наборната служба

Намушкаха до смърт украински военен от наборната служба

Свят Преди 9 часа

Това е пореден знак за напрежение около мобилизацията

Мост на магистрала се срина в Италия

Мост на магистрала се срина в Италия

Свят Преди 10 часа

В резултат на срутването пътищата, водещи до съседната област Абруцо, бяха прекъснати

Присъда от 8 г. затвор за бившия главен архитект на Кърджали

Присъда от 8 г. затвор за бившия главен архитект на Кърджали

България Преди 10 часа

Наложена му е и глоба в размер на 15 000 лв.

Бедствено положение в община Ардино

Бедствено положение в община Ардино

България Преди 10 часа

Със заповед на кмета Изет Шабан е въведена забрана за движение и престой на моторни превозни средства

Протест в София за цените на горивата, очаква се блокада на „Орлов мост“

Протест в София за цените на горивата, очаква се блокада на „Орлов мост“

България Преди 10 часа

Красимир Митов: Искаме да се овладее спекулата с цената на горивата и на електроенергия

Сняг натрупа на прохода "Петрохан"

Сняг натрупа на прохода "Петрохан"

България Преди 10 часа

Снежната покривка встрани от пътя е около 20–30 сантиметра

Русия печели милиарди от войната в Иран

Русия печели милиарди от войната в Иран

Свят Преди 10 часа

А само седмица преди войната в Иран, Русия е обмисляла възможността да понижи прогнозата за икономическия си растеж

<p>Гюров: Иззети са над половин милион евро за купен вот</p>

Андрей Гюров: Иззети са над половин милион евро за купен вот

България Преди 11 часа

Служебният премиер допълни, че е дал разпореждане всеки сигнал да се разглежда внимателно

Снимката е илюстративна

Тийнейджърка, изчезнала преди повече от 30 години, бе открита по чудо жива

Свят Преди 11 часа

Невероятен обрат след 32 години: Кристина Мари Плант, която изчезна безследно на 13-годишна възраст в Аризона, е открита жива. Технологичен напредък помогна на разследващите да разплетат мистерията от 1994 г., но подробностите остават тайна.

Какво е "бимбо" фетиш? Феноменът, който взриви мрежата след скандала със съпруга на Кристи Ноем

Какво е "бимбо" фетиш? Феноменът, който взриви мрежата след скандала със съпруга на Кристи Ноем

Свят Преди 11 часа

Разкритията за тайния фетиш на Брайън Ноем популяризираха интернет тенденция, при която (често хетеросексуални) мъже временно се преобразяват в хиперженствени версии на Барби за забавление, ролеви игри или фетиш съдържание

Франция задържа евродепутатка за възхвала на тероризъм

Франция задържа евродепутатка за възхвала на тероризъм

Свят Преди 11 часа

Хасан е била задържана в рамките на разследване, свързано с публикация в социалната мрежа X