Протестиращите не искат разпускане на парламента
Източник: БГНЕС

Организатори на протестите искат промяна в изборния закон и създаване на програмно правителство.

Това стана ясно на дискусия в ефира на Би Ти Ви с част от организаторите на протестите.

Те насочват исканията си към институцията на президента.

По думите на Янко Петров, един от организаторите на протеста, трябва депутатите да останат на работа и да се създаде програмно правителство, а не да бягат от отговорност.

Възможно е, но е нужна воля от страна на депутатите, заяви Михаил Неделчев, бивш депутат от Велико народно събрание и един от създателите на СДС.

Участието на гражданите в управлението не е безпроблемно решение, което ще спре всички проблеми, коментира още Неделчев.

Искам да охладя страстите около гражданското участие – то не е безпроблемно, а и сатанизирането на партиите също не е решение, заяви Капка Панайотова от Център за независим живот.

Според бившия депутат от ВНС предстои всеки, който в момента е станал публична личност, да предизвика недоволството на "редовия протестиращ".

"Ще има йерархии. Винаги някой взима думата, защото не може всички да говорят", обясни той. По думите на председателя на Българската стопанска камара Божидар Данев и одържавяването също не значи липса на подкупи и наличие на честност.

"При държавно топлоснабдяване имаше и Вальо Топлото. Държавното не гарантира липса на корупция", коментира той.

Междувременно от Варна отново заявиха, че шествия ще има всеки ден до оставката на кмета Кирил Йорданов.

Банковият сектор също попадна под прицела на протестиращите. "Банките са смазали хората, а държавата и политиците дадоха удобно виреене на банките у нас", обясни Ники Илиев.

Същевременно в студиото на ТВ7 Янаки Ганчев и Кристиян Коев -

двама от неформалните лидери на протестите, си отправиха взаимни обвинения за скрити политически интереси

Дебатът беше провокиран от проведената в събота общонационална среща в Сливен, на която присъстваха представители на протестиращите и която имаше за цел да обедини исканията на хората.

След срещата в общественото пространство се разпространи информацията, че част от организаторите преследват политически интереси и искат да създадат партия.

В сутрешния блок на TВ7 Кристиян Коев отрече тази информация и заяви, че не е организатор на протестите, а само инициатор и не представлява никого, освен себе си.

В пряк словесен двубой с Коев влезе Янаки Ганчев, който е убеден, че зад голяма част от действията на Коев се крият политически намерения.

30 души са задържани след вчерашния протест в София,

съобщиха тази сутрин от СДВР. Те са задържани след официалното приключване на протеста. Подготвят се документи и някои от задържаните ще бъдат докладвани в прокуратурата.

Част от задържаните са призовавали да бъде блокирано кръстовището на бул. "Патриарх Евтимий" и ул. "Граф Игнатиев" и се опитвали да създадат хаос. Те отправяли и нецензурни знаци към органите на реда, съобщават още от полицията.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Жена намушка домакина си при скандал, той я подгони по улиците</p>

Кърваво гостуване в Бузовград: Жена намушка домакина си при скандал, той я подгони по улиците

България Преди 5 минути

74-годишен мъж се озова в болница с прободни рани след лют спор с 69-годишна дама, завършил с взаимни удари и намеса на полицията

На живо от „Кухнята на Ада“ часове преди старта на кулинарното риалити

На живо от „Кухнята на Ада“ часове преди старта на кулинарното риалити

Любопитно Преди 10 минути

Hell’s Kitchen отваря врати тази вечер от 20.00 ч. по NOVA, а звезди като Тото, Краси и Рая Пееви ще се борят за одобрението на шеф Ангелов

ПП отхвърля всички внушения за каквато и да е "намеса" в случая "Петрохан - Околчица"

ПП отхвърля всички внушения за каквато и да е "намеса" в случая "Петрохан - Околчица"

България Преди 47 минути

Недопустими са и опитите за манипулации на гърба на деца и техните семейства, се казва декларацията

Хирурзи извадиха два килограма тумор от корема на жена

Хирурзи извадиха два килограма тумор от корема на жена

България Преди 56 минути

По време на операцията лекарите успяват да отделят тумора от околните органи и да го отстранят изцяло

Новите портфейли: Как да свикнем с еврото, без това да ни струва скъпо

Новите портфейли: Как да свикнем с еврото, без това да ни струва скъпо

Пари Преди 1 час

В този период на адаптация дигиталните плащания се превръщат в най-разумния щит

Тристранни преговори за Украйна в Женева

Тристранни преговори за Украйна в Женева

Свят Преди 1 час

Москва заяви, че иска да приключи войната си в Украйна, но само при изгодни за нея условия

4 малко познати, но полезни функции за Android

4 малко познати, но полезни функции за Android

Технологии Преди 1 час

Най-популярната операционна система в света се използва от милиарди хора ежедневно. Въпреки това все още има множество функции в нея, които не са добре познати на всички потребители и остават недооценени, въпреки че могат да са много практични

<p>Почина&nbsp;авторът на песента Like a Virgin, изпълнявана от Мадона</p>

Американският композитор Били Стайнбърг почина на 75 години в Лос Анджелис

Свят Преди 1 час

Семейството на Стайнбърг го описа като „визионер, предан съпруг, любящ баща и един от най-влиятелните композитори на своето време“

Посочиха най-опасните зодиакални знаци: Те изпиват енергията ви

Посочиха най-опасните зодиакални знаци: Те изпиват енергията ви

Любопитно Преди 1 час

Астролози разкриват кои знаци изсмукват емоциите ни безмилостно и как фино ни оставят без сили след обикновен разговор

Полицията разкри нови детайли за смъртта на продуцентката на „Техеран“ в Атина

Полицията разкри нови детайли за смъртта на продуцентката на „Техеран“ в Атина

Свят Преди 1 час

Новината за смъртта на Идън предизвика вълна от спекулации в израелските медии, които направиха връзка между трагичния инцидент и съдържанието на сериала

Как "Старлинк" на Илон Мъск влияе на световната политика

Как "Старлинк" на Илон Мъск влияе на световната политика

Свят Преди 1 час

Чрез "Старлинк" Илон Мъск искаше да осигури достъп до интернет и в най-отдалечените кътчета на Земята

<p>Ново вещество упоява затворници, стандартните тестове не я ловят</p>

Системата наказва, вместо да подкрепя: Ново вещество упоява затворници, стандартните тестове не я ловят

България Преди 1 час

Националният превантивен механизъм отчита влошени условия в местата за лишаване от свобода, дефицити в психиатричната грижа и сериозни проблеми в системата за подкрепа на уязвими групи

Денков за „Петрохан“: Не познаваме жертвите, атаката цели да отклони вниманието

Денков за „Петрохан“: Не познаваме жертвите, атаката цели да отклони вниманието

България Преди 2 часа

Относно вътрешната политика Денков уточни, че не е обсъждал министерски постове с Андрей Гюров

Ослепителен старт на Сезона-Слънце на  “Като две капки вода”

Ослепителен старт на Сезона-Слънце на “Като две капки вода”

Любопитно Преди 2 часа

AZIS е новият член на журито, заблестяха и новите девет звездни участници

Как Русия използва досиетата "Епстийн" за пропаганда

Как Русия използва досиетата "Епстийн" за пропаганда

Свят Преди 2 часа

Русия използва скандала "Епстийн" за пропаганда и иска да внуши, че всички европейски политици са замесени