Унгария въвежда нови ограничителни мерки по границите
Източник: iStock/Guliver Images

О т 15 юли Унгария въвежда нови ограничителни мерки по границите заради увеличените случаи на коронавирус в някои страни, съобщи началникът на кабинета на премиера Виктор Орбан, цитиран от Ройтерс.

Заради овладяването на коронавирусната епидемия в страната Унгария разхлаби ограничителните мерки, като отвори границите за пътуващи от европейските страни, както и за съседните си страни извън ЕС.

Какви са правилата за пътуване към Гърция

Според новите правила унгарските граждани, връщащи се от високорискови страни, разделени на

страни с „жълта” и „червена” опасност от заразяване,

ще преминават задължителна медицинска проверка на границата и задължително ще бъдат подложени на 14-дневна карантина. Тя може да бъде избегната само при два поредни отрицателни теста, направени в предходните пет дни.

Австрия с предупреждение да не се пътува до България

Ако чужденци влизат от „жълти” страни, ще бъдат подлагани на същите правила. Гражданите на Сърбия, България, Португалия, Румъния, Русия, Швеция и Великобритания попадат сред „жълтите” страни.

Пристигащите от квалифицираните като „червени” страни заради високата опасност от COVID-19 - Албания, Косово, Черна гора и Украйна, обаче, няма да бъдат допускани.

Отново голям брой заразени с коронавирус у нас

Транзитният и товарният транспорт не са включени в задължителните медицински прегледи, тестове и изолация.

До момента властите в Унгария са съобщили за общо 4234 случая на заразени, като 595 пациенти са починали.

Франция планира да започне през идните дни да изследва за коронавирус хора, пристигащи от високорискови страни,

съобщи днес правителственият говорител Габриел Атал, цитиран от ДПА. Пътуващи, които покажат като доказателство резултати от направен в последните дни тест за коронавирус, няма да бъдат изследвани отново във Франция.

По отношение на идващи от "страни, където вирусът не циркулира повече, отколкото във Франция, няма причина да предприемаме допълнителни мерки", каза Атал и отбеляза, че пътуващите от съседна Германия надали ще бъдат засегнати.

След като беше засегната силно от заразата с коронавирус, отнела живота на над 30 000 души, Франция започна да отваря отново големи туристически атракции като Лувъра и Айфеловата кула в Париж.

- Толкова години сте женени, а колкото пъти ви срещна, винаги се държите за ръка. Възхищавам се на любовта ви! - Ако я пусна, веднага…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зеленски е "готов да продължи напред" с плана на САЩ за прекратяване на войната

Зеленски е "готов да продължи напред" с плана на САЩ за прекратяване на войната

Свят Преди 4 часа

По думите му, Русия действа "цинично", нанасяйки удари по Украйна по време на мирните преговори

Ердоган предлага Истанбул за мирни преговори между Русия и Украйна

Ердоган предлага Истанбул за мирни преговори между Русия и Украйна

Свят Преди 5 часа

Той взе участие по видеоконферентна връзка в среща с лидерите от „Коалицията на желаещите“

<p>Доналд Тръмп: Съвсем близо сме</p>

Доналд Тръмп за края на войната в Украйна: Съвсем близо сме

Свят Преди 6 часа

Той присъства на събитие в Белия дом

Съоснователят на "Лукойл" е продал своя дял в компанията

Съоснователят на "Лукойл" е продал своя дял в компанията

Свят Преди 6 часа

69-годишният Федун стана един от най-богатите хора в Русия по време на хаотичната приватизация през 90-те години на миналия век

<p>Радев: Нарушаването на върховенството на правото подкопава устоите на демокрацията</p>

Румен Радев: Нарушаването на върховенството на правото подкопава устоите на демокрацията

Свят Преди 7 часа

Радев се срещна с председателя на Федералния конституционен съд на Федерална република Германия

Беларуският опозиционер Николай Статкевич е върнат в затвора

Беларуският опозиционер Николай Статкевич е върнат в затвора

Свят Преди 7 часа

Статкевич беше част от група от 52 политически затворници, освободени на 11 септември след преговори с Вашингтон

<p>Папамобилът на Франциск става мобилен здравен център&nbsp;</p>

Папамобилът на Франциск става мобилен здравен център за Газа

Свят Преди 7 часа

Мобилната клиника ще влезе в Газа веднага щом е възможно, каза на пресконференция генералният секретар на "Каритас" Алистър Дътън

Приключи протестът срещу насилието над жени в София

Приключи протестът срещу насилието над жени в София

България Преди 7 часа

Протестът беше организиран от колектив "Феминистки мобилизации" по повод Международния ден за елиминиране на насилието над жени

Макрон: Най-сетне има шанс за постигане на реален напредък към мир в Украйна

Макрон: Най-сетне има шанс за постигане на реален напредък към мир в Украйна

Свят Преди 7 часа

"Украйна имаше своя опит с неспазени обещания при поредицата руски агресии, затова солидните гаранции са необходимост", подчерта Макрон

Двама загинаха в тежка катастрофа край Шуменско

Двама загинаха в тежка катастрофа край Шуменско

Свят Преди 8 часа

Над 70 хил. са установените нарушения от началото на годината до края на октомври по пътищата в област Шумен

<p>Бюджет 2026: ЕК вижда риск за България</p>

ЕК предупреди за риск от несъответствие на бюджетните планове на България за 2026 г. с фискалните изисквания на ЕС

Свят Преди 8 часа

От 2024 г. всяка страна трябва да подготвя многогодишен фискален план с определена траектория на разходите

<p>Нови арести за&nbsp;обира на века в Лувъра</p>

Нови арести за обира на века в Лувъра, още четирима са задържани

Свят Преди 8 часа

Всички задържани са от парижкия регион

Коментар на Русия за мирния план в Украйна: "Твърде много непонятни неща" - Лавров

Коментар на Русия за мирния план в Украйна: "Твърде много непонятни неща" - Лавров

Свят Преди 9 часа

Стремежът Тръмп да спре бързо кръвопролитието заслужава поощрение, но във всички "спрени" от него конфликти до момента не са засегнати техните основни причини, каза Лавров

Свободата да получиш пратката си, когато искаш

Свободата да получиш пратката си, когато искаш

Преди 9 часа

Как автоматизираните доставки променят ежедневието ни – повече време, по-малко стрес

Почина младежът, наръган с нож в София

Почина младежът, наръган с нож в София

България Преди 9 часа

По случая са арестувани трима украински граждани

<p>Кога ще чуем първите коментари на ЕС за мирните усилия в Украйна</p>

Първи реакции от външните министри на ЕС за усилията за мир в Украйна - кога да ги очакваме

Свят Преди 9 часа

Министрите ще разговарят за последните положителни развития след консултациите между страните от Г-20