Защо киберсигурността ще става все по-критичен аспект от нашия дигитален  живот
Източник: Webit

П рез последните години нашумели кибератаки доведоха до загуба на милиарди долари и чувствителни данни. Киберпрестъпниците използват различни тактики като злонамерен софтуер, фишинг и социално инженерство, за да получат достъп до чувствителна информация, да компрометират компютърни системи и да откраднат ценни данни. Затова е важно да се предприемем стъпки, за да защитим както себе си, така и бизнесите си от кибератаки и изтичане на чувствителна информация.

За да се противопоставят на тези заплахи, фирмите и организациите трябва да гарантират, че техните мерки за киберсигурност са актуални и ефективни Изкуственият интелект (ИИ) се превръща в основен инструмент в борбата срещу кибератаките. Той може да анализира огромно количество данни, да открива модели и бързо да идентифицира потенциални заплахи.Той също се използва за разработване на прогнозни модели, които могат да предвидят потенциални кибератаки, преди те да са се случили. Това помага на организациите да предприемат проактивни мерки, за да се защитят от потенциалните заплахи.

Източник: Webit

Облачните изчисления (Cloud computing) се превърнаха в неразделна част на много бизнеси, но водят със себе си и голям набор от предизвикателства за киберсигурността. Доставчиците на облачни услуги непрекъснато подобряват своите мерки за сигурност и защита срещу кибератаки, като част от мерките са свързване с криптиране, контрол на достъпа и редовни оценки на уязвимостта.

Един от най-ефективните начини за защита срещу кибератаки е обучението на потребителите. Това включва използване на силни пароли и двуфакторно удостоверяване, избягване на подозрителни имейли и връзки и поддържане на софтуера и операционните системи актуални. Това би довело до намаляване на риска от кибератаки и пробиви на данни. Също така е важно хората да са наясно как да използват настройките за поверителност на социалните си медии, за да могат да защитят личната си информация.

Киберсигурността е критичен аспект от нашия дигитален живот. С напредването на технологиите ще се развива и заплахата от кибератаки. От хората, бизнеса и правителствата зависи да останат бдителни и да предприемат проактивни мерки за защита на своите цифрови активи. Присъединете се към лятното издание на Webit на 28 юни в НДК и научете какви са най-новите технологии в киберсигурността и в борбата срещу кибератаки. На сцената ще се качат топ експерти в областта и ще споделят своя опит.

Билетите са в активна продажба: https://www.webit.org/2023/impact/tickets.php

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Роби Уилямс разкри, че страда от синдром на Турет</p>

„Чувствам се неудобно в кожата си“ – Роби Уилямс разкри, че страда от синдром на Турет

Любопитно Преди 1 минута

Освен това Уилямс сподели, че вярва, че има и аутизъм

Пламъци избухнаха в рафинерия "Шеврон" край Лос Анджелис

Пламъци избухнаха в рафинерия "Шеврон" край Лос Анджелис

Свят Преди 3 минути

Рафинерията, работеща от 1911 г., има капацитет за преработка до 290 000 барела суров петрол на ден

Велислава Миланова

„Мисия: Спорт за децата“ в „Темата на NOVA“

Любопитно Преди 27 минути

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

Люксембург има нов велик херцог: Гийом положи клетва

Люксембург има нов велик херцог: Гийом положи клетва

Свят Преди 37 минути

43-годишният Гийом се закле върху Конституцията на Люксембург пред 60-те избрани членове на Камарата на депутатите

Сняг блокира Пернишко: Екипи отстраняват паднали дървета и повреди

Сняг блокира Пернишко: Екипи отстраняват паднали дървета и повреди

България Преди 53 минути

От Община Трън са сигнализирали, че през цялата нощ са имали проблеми с електрозахранването, допълни областният управител

<p>Баскетболист от САЩ е пред&nbsp;екзекуция&nbsp;заради бонбони с канабис в Индонезия</p>

Американски баскетболист е изправен пред екзекуция заради бонбони с канабис в Индонезия

Свят Преди 53 минути

"Няма друго лекарство освен канабиса, което да спира болките ми"

<p>Сняг и дъжд предизвикаха хаос у нас (ОБОБЩЕНИЕ)</p>

Сняг и порой през октомври: Хаос в България, бедствено положение в няколко общини

България Преди 1 час

Снежната покривка ще продължи да се увеличава, предупреждават от НИМХ

Снимката е илюстративна

Жена оцеля 54 часа в кладенец, заобиколена от змии и комари

Свят Преди 1 час

Жената оцеля, благодарение на инстинкта си за оцеляване и мисълта за семейството си

„Величие“ внася две конституционни жалби с подкрепата на МЕЧ и „Възраждане“

„Величие“ внася две конституционни жалби с подкрепата на МЕЧ и „Възраждане“

България Преди 1 час

Едната жалба е за нелигитимно избиране на Номинационна комисия, създадена за избора на членове на Комисията за противодействие на корупцията

Илюстративна снимка

След хаоса от сняг и дъжд днес: Прогноза за времето за следващите дни

България Преди 1 час

Днес през нощта на много места ще има валежи от дъжд, по високите полета в Западна България – от дъжд и сняг, но от югозапад постепенно ще спират

Кийт Ърбан промени текста на песен, вдъхновена от Никол Кидман

Кийт Ърбан промени текста на песен, вдъхновена от Никол Кидман

Любопитно Преди 1 час

В интервю от 2017 г. Ърбан призна, че „Боецът“ е вдъхновен от връзката му с Кидман

<p>Финландски съд отхвърли обвиненията за саботаж на подводни кабели</p>

Финландски съд отхвърли обвиненията за саботаж на кабели, няма юрисдикция

Свят Преди 1 час

„Окръжният съд днес издаде присъда, с която отхвърли обвинението в случая"

„Възраждане“ внася три искания в КС срещу промените в законите за ДАНС, ДАР и ДАТО

„Възраждане“ внася три искания в КС срещу промените в законите за ДАНС, ДАР и ДАТО

България Преди 1 час

Днес депутатите включиха в дневния си ред и второто четене на изменения в закона за Националната служба за охрана, с които се отнема правото на президентската администрация да използва коли на службата

Ози Озбърн в нов документален филм: Не бих променил нищо

Ози Озбърн в нов документален филм: Не бих променил нищо

Любопитно Преди 1 час

„Какъв страхотен начин да си тръгна беше този концерт“