Рухва ли обвинението срещу Строс-Кан?
Доминик Строс-Кан   
Източник: ЕПА/БГНЕС

Бившият шеф на Международния валутен фонд Доминик Строс-Кан вероятно ще получи днес съществени облекчения на условията на освобождаването си под гаранция поради проблеми с достоверността на показанията на жената, която го обвинява в сексуално насилие, съобщи Асошиейтед прес, като се позова на анонимен осведомен източник.

У прокурорите се появили съмнения доколко може да се има доверие на тъжителката.

В. "Ню Йорк таймс" пръв писа, че обвинението срещу Строс-Кан е на ръба на провала, след като разследващите открили големи пробиви в показанията на камериерката.

Макар че съдебномедицинската експертиза установи несъмнени доказателства за сексуален контакт между Строс-Кан и жената (според защитата той бил доброволен), прокурорите не вярват на много от нещата, които тя им разказала за обстоятелствата и за самата себе си.

След първоначалното си обвинение на 14 май, тя многократно е лъгала, установило разследването според източниците на вестника.

Прокурорите се срещнали с адвокатите на Строс-Кан вчера и споделили изводите си, така че двете страни обсъждат дали да не отпаднат по-тежките обвинения.

Строс-Кан може да бъде освободен от домашен арест, чиито мерки за сигурност му струват около 200 хил. долара месечно отгоре на месечния наем от 50 хил. долара за къщата в Трайбека.

Разследващите открили проблеми с молбата за убежище на 32-годишната африканска имигрантка от Гвинея, евентуални връзки с криминални дейности, вкл. търговия с наркотици и пране на пари.

Бил записан разговор, който жената водила по телефона ден след срещата със Строс-Кан със задържан мъж, с когото обсъждала възможните облаги от обвинението.

Мъжът, арестуван за притежание на 400 г марихуана, е сред група лица, които през последните две години внасяли пари в брой на обща сума около 100 хил. долара в банковата й сметка в различни щати - Аризона, Джорджия, Ню Йорк и Пенсилвания.

Тя плащала всеки месец стотици долари за телефонни сметки в пет компании, макар да настоява, че има само един телефон и не знае нищо за вноските, които според нея правели годеникът и приятелите му.

Жената освен това твърдяла, че в молбата й за убежище е споменала предишно изнасилване и че била подложена на обрязване на гениталиите, което обаче не отговаряло на съдържанието на документа. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ЕС ще извика постоянния представител на Русия

ЕС ще извика постоянния представител на Русия

Свят Преди 1 час

Калас добави, че ще предложи нови санкции срещу руската военна промишленост

Военният хирург д-р Георги Кесов: По-големият риск за България не е балистична ракета, а терористична атака

Военният хирург д-р Георги Кесов: По-големият риск за България не е балистична ракета, а терористична атака

България Преди 3 часа

Д-р Георги Кесов: Аз съм преживял няколко ракетни атаки, стреляха по мен от покриви

Отвлечената от пастрока си Наталия се прибра в родната си къща

Отвлечената от пастрока си Наталия се прибра в родната си къща

България Преди 4 часа

Майката: Никога не съм губила надежда и я очаквах

Катя Ивкова отхвърли критиката на опозицията за детската болница

Катя Ивкова отхвърли критиката на опозицията за детската болница

България Преди 5 часа

Ивкова: Изграждането на детската болница е сред приоритетите на правителството

Румен Радев говори за рафинерията в Бургас с министъра на енергетиката на САЩ

Румен Радев говори за рафинерията в Бургас с министъра на енергетиката на САЩ

България Преди 5 часа

Двамата обсъдиха и проекта за изграждане на нови блокове в АЕЦ „Козлодуй“ с технология от САЩ

"Прогресивна България" вкарва "Добродетели и религии" в училищата

"Прогресивна България" вкарва "Добродетели и религии" в училищата

България Преди 5 часа

Освен това взима мерки за по-доброто владеене на български език и ограничаване на агресията в училище

Камион свали един от вентилаторите в тунел "Витиня"

Камион свали един от вентилаторите в тунел "Витиня"

България Преди 6 часа

От АПИ уверяват, че конструкцията на тунела и останалата част от вентилационната система не са засегнати

<p>Майката от &bdquo;Къщата на ужасите&ldquo; с 16 деца проговори</p>

Майката от „Къщата на ужасите“ с 16 деца проговори: Не са диви животни, просто сме бедни

Свят Преди 6 часа

Адвокатът на семейството отрича децата да не могат да говорят и оправдава потресаващата мизерия с „крайна бедност“

Бил (вляво) прилича точно на Хайди с дългата си руса коса и бретон.

Невероятна прилика: Бил Каулиц от Tokio Hotel бе сбъркан със снаха си Хайди Клум

Любопитно Преди 6 часа

Фронтменът на Tokio Hotel Бил Каулиц смая феновете на червения килим, появявайки се с визия, идентична с тази на снаха му Хайди Клум. Дори актрисата София Вергара не пропусна да отбележи фрапиращата прилика между музиканта и супермодела

Снимката е илюстративна

Сняг заваля на връх Мусала в края на юли

България Преди 6 часа

Преминаващият студен фронт донесе валежи от сняг по високите върхове, вижте каква е прогнозата за утре

Остри критики към бюджета от опозицията: Погром над българските граждани

Остри критики към бюджета от опозицията: Погром над българските граждани

България Преди 7 часа

От ГЕРБ-СДС определиха приетия бюджет като „тъжен“

Опра Уинфри

Опра Уинфри разкри истинското си име

Любопитно Преди 7 часа

Медийният магнат Опра Уинфри остави без думи актрисата Кеки Палмър, след като разкри, че истинското ѝ име по документ е Орпа. Причината за промяната се оказва банална грешка в правописа, която близките ѝ допуснали още в ранното ѝ детство

<p>Русия удари: Ден на траур за украинската военна индустрия</p>

Русия удари в Киев, най-малко 10 загинали и близо 100 ранени

Свят Преди 7 часа

Целта е била изложение на военната индустрия

Румънец опита да прегази с камион полицаи в Русе

Румънец опита да прегази с камион полицаи в Русе

България Преди 8 часа

Преди това той се скарал със служител на паркинга и го заплашил с метална щанга