101 часа задръстване: В кой европейски град трафикът е най-лош?
Източник: iStock/Getty Images

Т рафикът е един от най-големите източници на стрес в ежедневието ни. От шумните клаксони до безкрайните задръствания, омразата към трафика обединява шофьори по целия свят, превръщайки градските улици в арена на напрежение. 

Но в кой европейски град задръстванията са най-зле?

Лондон отново заема първо място в класацията за най-натоварен трафик в Европа, изпреварвайки Париж и Дъблин. Шофьорите в британската столица са прекарали средно 101 часа в задръствания през последната година, което представлява увеличение с 2% спрямо предходната година, сочат данни на компанията за транспортни анализи Inrix.  

Проблемът с трафика в Лондон не е нов – времето, загубено в задръствания, е нараснало от 97 часа през 2022 г. до 99 часа през 2023 г. 

След Лондон се нарежда Париж с 97 часа, а трето място заема Дъблин с 81 часа. Според оценките на Inrix, трафикът в Лондон струва на града около £3,85 милиарда, или приблизително £942 за всеки от четирите милиона шофьори в града.  

Въпреки че Лондон доминира класацията, трафикът извън столицата също се влошава. Бристол и Лийдс са сред най-натоварените градове в Обединеното кралство, със съответно 65 и 60 часа загубени в задръствания. В Манчестър закъсненията са нараснали с 13% за една година, докато Бирмингам отчита подобрение с 10% по-малко трафик и пада на шесто място в страната.  

Лондон съдържа повечето от най-натоварените пътни коридори в страната заради голямата концентрация на население, икономическа активност и заетост, посочват експерти от Inrix. Сред ключовите фактори за натоварването е инфраструктурата, като пътните работи по M25 Wisley допълнително усложняват ситуацията.  

Говорител на Transport for London заяви, че организацията работи за подобряване на мобилността чрез инвестиции в устойчиви методи на транспорт като **колоездене, ходене пеша и обществен транспорт, целящи да намалят задръстванията.  

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Брутални глоби: Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г.

Брутални глоби: Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г.

Свят Преди 28 минути

При нарушения на забраната ще бъде налагана глоба от 150 евро. Предвижда се да бъде въведена и задължителна застраховка за хората, които карат такива превозни средства

Извънредно положение в щат на САЩ: Най-големият горски пожар погълна ски курорт

Извънредно положение в щат на САЩ: Най-големият горски пожар погълна ски курорт

Свят Преди 1 час

Националната метеорологична служба на САЩ издаде рядко предупреждение за „особено опасна ситуация“, тъй като сухите и ветровити условия подхранват появата на още пожари в западната част на страната

Температурите скачат до 37 градуса, ето къде се очаква дъжд

Температурите скачат до 37 градуса, ето къде се очаква дъжд

България Преди 2 часа

Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, в София - около 31°

27 юни: Кървавата депортация на кримските българи

27 юни: Кървавата депортация на кримските българи

Любопитно Преди 2 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

<p>След месеци война: Израел и Ливан направиха първата крачка към мира</p>

Израел и Ливан подписаха рамково споразумение след преговори, проведени с посредничеството на САЩ

Свят Преди 11 часа

Документът цели да сложи край на сраженията между Израел и „Хизбула“ и да отвори път към трайно примирие

Трагедията във Венецуела: Жертвите вече са 920, над 50 000 са в неизвестност

Трагедията във Венецуела: Жертвите вече са 920, над 50 000 са в неизвестност

Свят Преди 11 часа

Спасителни екипи от няколко държави се включиха в издирването на оцелели, докато ООН определя операцията като изключително сложна

Мащабна полицейска акция в Несебър, има задържани

Мащабна полицейска акция в Несебър, има задържани

България Преди 11 часа

От областната дирекция засега не предоставят повече информация за предмета на акцията и за точния брой на задържаните, като се позовават на продължаващи процесуално-следствени действия

<p>СО обяви регулярни нощни проверки през целия летен сезон</p>

Столична община обяви регулярни нощни проверки през целия летен сезон

България Преди 12 часа

Общината, полицията и здравните власти започват регулярни нощни акции за спазване на обществения ред през летния сезон

Задържаха бившата полицайка Симона Радева, конвоират я в Сливенския затвор

Задържаха бившата полицайка Симона Радева, конвоират я в Сливенския затвор

България Преди 12 часа

Тя беше осъдена окончателно на 3 години и половина

Мълчалив вик за справедливост: Протест в памет на всички деца, загинали на пътя

Мълчалив вик за справедливост: Протест в памет на всички деца, загинали на пътя

България Преди 12 часа

Демонстрации се проведоха в цялата страна с призив за по-строг контрол и по-безопасни пътища

<p>Тръмп: Това е &quot;глупаво нарушение&quot; на примирието (ОБЗОР)</p>

Тръмп обвини Иран в нарушение на примирието след атака с дронове в Ормузкия проток

Свят Преди 13 часа

Напрежението в Персийския залив отново се покачва, след като Тръмп съобщи за иранска атака с дронове срещу търговски кораби в Ормузкия проток

Самолет се вряза в най-високата сграда в Пекин

Самолет се вряза в най-високата сграда в Пекин

Свят Преди 13 часа

Полицията отцепи района около 108-етажния „Ситик Тауър“, а властите все още не са излезли с официална информация.

<p>Горещината спря най-старата АЕЦ в света</p>

АЕЦ „Бецнау“ спря работа заради високи температури на река Ааре

Свят Преди 14 часа

Гореща вълна в Европа доведе до временно спиране на най-старата действаща атомна централа в света

Изписаха от болница треньора, пострадал при катастрофата на АМ Тракия“

Изписаха от болница треньора, пострадал при катастрофата на АМ Тракия“

България Преди 14 часа

При трагедията загинаха две 9-годишни деца и бащата на едно от тях