„Плети с тениска“ – проект за рециклиране на текстил, e победител в академия „Иновация в действие 2017/2018“
Източник: netinfo

Н а официална церемония, късно снощи, бяха обявени победителите в четвъртото издание на инициативата „Иновация в действие 2017/2018“, организирана от „Солвей Соди“ АД и от „Аурубис България“ АД като основен партньор. Официални гости на събитието бяха дипломати, представители на браншовите организации, бизнеса и държавните институции.

Големият победител в четвъртото издание е Мария Юрукова. Проектът ѝ „Плети с тениска“ цели да намали текстилните отпадъци в България, като същевременно се стреми да повиши информираността сред населението за последиците от текстилната индустрия. В рамките на проекта Мария събира стари тениски, които преработва и рециклира в прежда. С преждата изработва интериорни аксесоари за дома и офиса като пуфове, възглавници и прочие. Наградата, която печели Мария Юрукова, е участие в лятна програма на Solvay Brussels School of Economics and Management в Брюксел през 2018 г. Тя беше връчена лично от Н. Пр. Франсоа Бонтан, посланик на Кралство Белгия в България.

Второ място и Магистратура по иновации, предприемачество и финанси, съвместен продукт на Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) и The Business Institute, спечели Неделина Паянева с проект „Настолна игра с български фолклорни мотиви“. Това е игра с мотиви от българските митове, традиции и фолклор. Различни елементи от играта имат образователен характер и ще са не само забавни, но и обучителни.

За първи път в историята на „Иновация в действие“ журито присъди две трети награди.

Първата от тях бе отредена на Стефан Григоров, с проект „Мотивация и обучение на човешките ресурси чрез VR технологии“. Проектът на Стефан е насочен към подготовка на новопостъпили служители в дадена компания. Благодарение на измислената от него технология те ще се обучават в неформална обстановка посредством виртуална реалност.

Втората трета награда отива при екипа на Любомира Костова, Калоян Николов, Иван Стоянов и проекта им „3D culture“. Това е проект за интерактивен мобилен музей, в който изложбите се представят посредством миксирана и виртуална реалност. Спечелилите трето място ще могат да завършат курс по иновационен мениджмънт, организиран от The Business Institute.

„Решението на „Солвей Соди“ да стартира инициативата е базирано върху нашите ценности и политиката ни за социална отговорност. Четири години ние помагаме на младите хора да развиват знанията и уменията си в областта на предприемачеството и иновациите. Вярваме, че тези иноватори ще са факторът, който ще движи обществото напред“, каза Спирос Номикос, изпълнителен директор на „Солвей Соди“ АД.

„С „Иновация в действие" ние инвестираме в бъдещето. 150-годишните традиции на „Аурубис“ и 60-годишната история на завода ни в България са ни научили, че трябва да предаваме щафетата напред. Талантливите млади хора, които подкрепяме сега, са утрешните иноватори и предприемачи на България“, сподели Анелия Димова, ръководител „Човешки ресурси Югоизточна Европа“ в „Аурубис България“ АД.

“Инициативата „Иновация в действие“ е повече от проект. Това е мисия и визия за утвърждаването на едно по-добро общество и за подкрепата на младите хора. Защото именно младите са тези, които ще водят света ни към едно по-добро, по-светло и по-устойчиво бъдеще“, каза Н. Пр. Франсоа Бонтан в обръщението си към финалистите в инициативата.

По време на церемонията по награждаване бяха обявени и резултатите от социалната кампания, част от „Иновация в действие“. В рамките на работилниците участниците от София избраха да подкрепят проекта „Заедно в час“, а тези от Варна и посредством онлайн платформата подкрепиха Социалната чайна във Варна.

В инициативата през 2017/2018 г. участие взеха над 170 млади хора от България и чужбина. От тях 100 бяха избрани да участват в сесиите онлайн и в градовете София и Варна. Тази година участниците трябваше да развиват идеи в три основни направления, а именно „Иновации за ефикасно използване на ресурсите“, „Дигитална трансформация на българската култура и традиции“ и „Образование“.

През годините в обученията, част от академия „Иновация в действие“, са преминали над 400 млади хора с интерес към иновациите.

Повече за Академия „Иновация в действие“ 2017/2018

Академия „Иновация в действие“ е проект на „Солвей Соди“ АД и стартира през 2012 г. През 2016 г. към инициативата се присъединява и „Аурубис България“ АД като основен партньор. „Иновация в действие“ се развива в две фази – Академия и състезателна част. Всеки студент или завършил в последните пет години има право да кандидатства за включване в обучителната част, като само 100 от всички кандидати са одобрени. С помощта на утвърдени специалисти и експерти в областта на иновациите и предприемачеството участниците в Академията се научават как да създадат проект, както и как да го направят финансово устойчив и значим, за да доведе до реален ефект за обществото.

Състезанието дава шанс на завършилите академията да разпишат свой проект и да кандидатстват за награди, предоставени от организаторите.

За повече информация:

Сияна Гочева-Ангелова, PR Director, Havas PR, 0884 666 338, siana.gocheva@havas.bg

 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Районното управление в Кюстендил има нов началник

Районното управление в Кюстендил има нов началник

България Преди 17 минути

Главен инспектор Иван Георгиев работи в системата на МВР от 2003 година

Шест месеца от трагедията на жп гарата в Нови Сад

Шест месеца от трагедията на жп гарата в Нови Сад

Свят Преди 1 час

Студенти и синдикати продължават с протестните действия

Хан Док Су подаде оставка и обяви кандидатурата си за президентските избори

Хан Док Су подаде оставка и обяви кандидатурата си за президентските избори

Свят Преди 1 час

Постът временно ще заеме министърът на финансите Чой Сан Мок, както изисква законът

Министерството на туризма поема управлението на плаж „Болата“

Министерството на туризма поема управлението на плаж „Болата“

България Преди 2 часа

Ще се работи за осигуряване на свободен достъп до плажа

Отбелязваме 149 години от избухването Априлското въстание

Отбелязваме 149 години от избухването Априлското въстание

Любопитно Преди 3 часа

Това е едно от най-значимите събития в българската история

<p>Илюминатите &ndash; мистерия, конспирации, но каква е истината</p>

Илюминатите – мистерия, конспирации, но каква е истината

Любопитно Преди 3 часа

Историята на едно от най-известните тайни общества

Тийнейджър с тротинетка блъсна жена и дете в Бургас (ВИДЕО)

Тийнейджър с тротинетка блъсна жена и дете в Бургас (ВИДЕО)

България Преди 3 часа

Инцидентът е записан от охранителна камера

Гърция поема председателството на Съвета за сигурност на ООН

Гърция поема председателството на Съвета за сигурност на ООН

Свят Преди 3 часа

Това е органът, който има главната отговорност за поддържането на международния мир и сигурност

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

Свят Преди 3 часа

Това е бразилската монахиня Ина Канабаро Лукас

Снимката е архивна!

Руска атака с дрон срещу Одеса, има загинали

Свят Преди 4 часа

Нанесени са и редица материални щети

Милена Златкова откровено за Христо, майчинството и каузите

Милена Златкова откровено за Христо, майчинството и каузите

Любопитно Преди 4 часа

През изминалите 25 години гласът ѝ е безспорно един от най-известните в българското радио

<p>Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп</p>

Сенатът на САЩ не събра мнозинство, за да блокира митата на Тръмп

Свят Преди 5 часа

Предложението целеше отмяна на националното извънредно положение, обявено от американския президент

Какви природни ресурси притежава Украйна и за какво се използват

Какви природни ресурси притежава Украйна и за какво се използват

Свят Преди 5 часа

След месеци на политически обрати, Вашингтон и Киев най-накрая постигнаха съгласие по стратегическото споразумение

Без синя и зелена зона в празничните 1 и 6 май в София

Без синя и зелена зона в празничните 1 и 6 май в София

България Преди 5 часа

През останалите - 2 май, 3 май и 5 май са работни дни за зоните за почасово платено паркиране