Пощенска банка с мащабна кампания за повишаване на финансовата грамотност сред ученици в цялата страна
Източник: PostBank

П ощенска банка реализира мащабна образователна стратегия за повишаване на финансовата грамотност сред подрастващите в страната. Инициативата обхваща ученици от начален, прогимназиален и гимназиален етап на обучение в различни училища в България, като основната ѝ цел е да помогне на децата и младежите да изградят умения за разумно управление на личните си финанси, да разберат стойността на парите, да ги научи на отговорно поведение и подходящо потребление, както и да ги подкрепи в създаването на полезни навици като критично мислене при вземане на важни финансови решения. В рамките на специална програма експерти на банката запознават учениците с финансовите теми, залагайки на геймифицирания подход за преподаване на материала. Благодарение на интерактивни игри, увлекателни симулации, тематични уроци и вдъхновяващи дискусии, съобразени изцяло с възрастта и реалните интереси на децата и младежите, те ще имат възможността да прилагат наученото на практика в собствените си бъдещи планове и да изграждат финансовата реалност на утрешния си ден.

„В Пощенска банка вярваме, че финансовата грамотност трябва да започва от ранна възраст и за нас това е мисия, която ние, като отговорна за своите клиенти банка, сме поели и искаме да разпространим. Целта ни е колкото се може повече хора да имат достъп до качествена информация и насоки как да управляват парите си, за да се повишават качеството и стандартът на живот. Благодарение на личната ангажираност на нашите експерти и в сътрудничество с редица училища в страната, нашата идея и цел е да превърнем финансовата тематика в достъпен материал с ценни съвети и насоки, които да помагат на младите в бъдеще. Със своя практически опит се опитваме да вдъхновяваме децата да изграждат полезни финансови навици и да развиват умения, които ще им помагат изключително много при вземането на важни решения, както и да превърнем темата за управлението на личните финанси в разбираема и значима част от тяхното израстване. Децата днес са лидерите на нашето утре и точно затова смятаме, че инвестициите в образованието на младите хора е инвестиция в по-добро бъдеще за всички ни“, коментират от Пощенска банка.

През последните три месеца експертите от Пощенска банка проведоха многобройни срещи с деца от всички възрасти – от 1-и до 12-и клас, в редица училища и градове в страната, сред които София, Хасково, Стара Загора, Нова Загора, Благоевград, Варна, Бургас и др.

Повишаването на финансовата грамотност сред обществото и инвестициите в образование са важен елемент от многопластова политика за корпоративна социална отговорност на Пощенска банка, която работи с грижа за своите клиенти и тяхното бъдеще. Институцията продължава да осъществява целенасочени кампании и стратегически инициативи в подкрепа на тази своя мисия. В текущата обстановка с преминаване към еврото, екипът на Пощенска банка вярва още, че е от ключово значение да се повишават познанията по финансовите теми сред обществото, за да може хората да преминават спокойно и уверено към новата валута.

През годините Пощенска банка се фокусира и в изграждането на стабилна връзка с най-младите, запознавайки ги чрез интерактивен начин и подход с банковата професия и света на финансовите услуги. Институцията разработи иновативната програма „Project YOUth“, предназначена за най-младите клиенти на институцията, чиято идея е да ги научи на самостоятелност и да им помогне да сформират финансовите си навици от най-ранна възраст.

Пощенска банка, като една от водещите финансови институции в България, топ работодател и иновативен лидер с дългогодишен опит в предоставянето на банкови услуги, се отличава със своята многопластова КСО политика и през годините реализира и подкрепя множество разнообразни проекти, насочени към устойчиво развитие и подобряването на качеството на живот в страната. Една от основните насоки на социално отговорната ѝ дейност е с фокус върху образованието и младите хора, като компанията осъществява различни инициативи за подкрепа на средата, повишаването на финансовата грамотност и възможностите за кариерно израстване. Сред тях се отличават стратегическите ѝ партньорства с редица водещи образователни институции в страната като СофтУни, Софийския университет „Св. Климент Охридски“, НБУ, УНСС, Американския университет в България, Finance Academy, Junior Achievement Bulgaria и „Училищна Телерик Академия“, както и дългогодишната подкрепа за учениците от Националната търговско-банкова гимназия, атрактивната стажантска програма на компанията, провеждане на открити уроци като част от инициативата „Седмица на парите“ и др.

Повече информация за проектите на банката и многопластовата ѝ политика за корпоративна социална отговорност може да бъде намерена на www.postbank.bg.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
„Сияние“ започва изграждане на структури по места

„Сияние“ започва изграждане на структури по места

България Преди 2 часа

Николай Попов смята, че ГЕРБ има нужда от смяна на лидера

Избори 2026: Изборният ден приключи в голяма част от света, чака се вотът в САЩ и Канада

Избори 2026: Изборният ден приключи в голяма част от света, чака се вотът в САЩ и Канада

България Преди 2 часа

Наблюдаваме изключително висока избирателна активност извън страната, каза заместник-министърът на външните работи Ради Найденов на брифинг в МВнР по-рано през деня за провеждането на изборите в чужбина

"Край с г-н добро момче!": Иран отхвърля обявените от Тръмп нови мирни преговори

"Край с г-н добро момче!": Иран отхвърля обявените от Тръмп нови мирни преговори

Свят Преди 2 часа

Тръмп публикува изявление в Трут соушъл, че неговите пратеници ще пристигнат в Пакистан утре вечер за преговори

Тръмп: САЩ спряха и превзеха кораб с ирански флаг

Тръмп: САЩ спряха и превзеха кораб с ирански флаг

Свят Преди 3 часа

Тръмп: Нашият кораб ги спря точно на място, като проби дупка в машинното им отделение

Паралелно преброяване: „Прогресивна България” печели вота, ГЕРБ-СДС е втора политическа сила

Паралелно преброяване: „Прогресивна България” печели вота, ГЕРБ-СДС е втора политическа сила

България Преди 3 часа

Данните на социологически агенции показват парламент с 5 партии

Делян Пеевски

Пеевски: Имаше репресии срещу членове и симпатизанти на ДПС

България Преди 3 часа

Лидерът на ДПС Делян Пеевски заяви, че „нашият път и нашата кауза остават непроменени, хората знаят, че могат винаги да разчитат на нас и заедно ще успеем“

<p>Иран отказа нови преговори със САЩ въпреки заплахите на Тръмп&nbsp;</p>

Иран отказа нови преговори със САЩ въпреки заплахите на Тръмп за удари по енергийната мрежа

Свят Преди 4 часа

Техеран обвини Вашингтон в нереалистични искания и противоречия; двуседмичното примирие изтича в сряда при затворени пристанища

Учебен ли ще е 20 април за учениците

Учебен ли ще е 20 април за учениците

България Преди 4 часа

Датата идва непосредствено след извънредните парламентарни избори в неделя, когато голяма част от училищата бяха използвани за избирателни секции

Задържаха кмета на Гороцвет за купуване на гласове

Задържаха кмета на Гороцвет за купуване на гласове

България Преди 4 часа

В него са намерени 250 евро и списъци с имена и суми

Емил Дечев обяви за кои партии са сигналите за купуване на гласове

Емил Дечев обяви за кои партии са сигналите за купуване на гласове

България Преди 4 часа

Има три пъти повече сигнали сега в сравнение с 2024 година

ЦИК обяви края на изборния ден в 21.00 часа

ЦИК обяви края на изборния ден в 21.00 часа

България Преди 5 часа

В 23-ти МИР гласуването продължи до 21:00 часа заради опашки пред избирателни секции в район "Студентски"

Асен Василев и Ивайло Мирчев от ПП-ДБ

ПП-ДБ: Българите оставиха ГЕРБ и ДПС в миналото

България Преди 5 часа

"Българските граждани излязоха, гласуваха и оставиха ГЕРБ и ДПС в миналото - това, което протестът си беше поставил за цел. От тук нататък ни чака изключително много работа", заяви Асен Василев

Въоръжен мъж уби 8 деца в Луизиана, загина при преследване

Въоръжен мъж уби 8 деца в Луизиана, загина при преследване

Свят Преди 5 часа

Жертвите са били на възраст от една до около 14 години, каза говорителят на полицията в Шривпорт Крис Борделън

"Възраждане": Благодарим! Очакваме окончателните резултати

"Възраждане": Благодарим! Очакваме окончателните резултати

България Преди 5 часа

Според данните "Възраждане" е пета политическа сила. Партията получава 5,1% от гласовете, по данни от екзитпол на "Тренд"

Задържаха кмета на село Брежани за заплахи

Задържаха кмета на село Брежани за заплахи

България Преди 5 часа

Причината за задържането са отправени заплахи към член на секционна избирателна комисия

Старт на броенето на бюлетините: Ето къде да гледате на живо

Старт на броенето на бюлетините: Ето къде да гледате на живо

България Преди 5 часа

Платформата evideo.bg вече излъчва от хиляди секции; вижте как се попълват протоколите и как се брои всяка бюлетина