Нов списък на лекарствата, за които Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) плаща изцяло или частично, влиза в сила от днес. Списъкът е адаптиран към новия рамков договор, като се запазва процентът, който плаща за лекарствата, съобщи Би Ти Ви. В новия списък са включени 1337 лекарства, като касата ще покрива напълно разходите за 381 лекарства, а частично - за 956.

От списъка отпадат диагнозите херпес зостер, лечението на рани и на ранната паркинсонова болест, но не и медикаментите за тях, които се предписват за заболявания от наредбата на здравния министър, уточнява Би Ти Ви. На това основание отпадат 73 медикамента. Други 13 остават извън списъка заради прекратяване на производството или на вноса им.

От днес здравната каса започва да плаща за 25 нови лекарствени продукта. Остава скъпото лечение по различни програми, като са предвидени 18 нови програми. НЗОК вече ще гарантира 100% от поддържащото лечение на болни със сърдечни или съдово-мозъчни операции. Тя няма обаче да плаща лекарства за изцяло болнично проследяване на лечението.

За 29 лекарствени продукта, за които досега пациентите трябваше да ходят всеки месец при специалист, вече ще се ходи веднъж на шест месеца. Тези лекарства ще се изписват от личния лекар.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Сезона-Слънце на “Като две капки вода” изгрява в ефира на NOVA в понеделник вечер

Сезона-Слънце на “Като две капки вода” изгрява в ефира на NOVA в понеделник вечер

Любопитно Преди 53 минути

Нов ментор, нов член на журито, интересни участници и емоционални истории са само част от изненадите за зрителите

Тръмп: Съветът за мир ще даде над $5 млрд. за Газа

Тръмп: Съветът за мир ще даде над $5 млрд. за Газа

Свят Преди 1 час

Тръмп написа, че страните членки са поели ангажимент да изпратят хиляди служители за одобрените от ООН стабилизационни сили и местната полиция в палестинския анклав

Делян Добрев: Не е вярно, че напускам ГЕРБ

Делян Добрев: Не е вярно, че напускам ГЕРБ

България Преди 4 часа

Това написа в профила си във фейсбук депутатът от парламентарната група на ГЕРБ-СДС и председател на бюджетната парламентарна комисия

Румъния ще участва като наблюдател в Съвета за мир на Тръмп

Румъния ще участва като наблюдател в Съвета за мир на Тръмп

Свят Преди 4 часа

На 8 февруари президентът на Румъния съобщи, че е получил покана да участва в първата среща на Съвета за мир на 19 февруари във Вашингтон

Месарят и неговата Мръвка: Историята на прасенцето, отглеждано като домашен любимец

Месарят и неговата Мръвка: Историята на прасенцето, отглеждано като домашен любимец

Любопитно Преди 4 часа

Прасенцето Мръвка – шестият член на семейство Иванови

Кая Калас отхвърли твърденията на Тръмп, че Европа е заплашена да изчезне като цивилизация

Кая Калас отхвърли твърденията на Тръмп, че Европа е заплашена да изчезне като цивилизация

Свят Преди 5 часа

В изказването си в последния ден на Конференцията по сигурността в Мюнхен Калас посочи, че европейците се радват на отличен стандарт на живот, който е предмет на завист за хората по целия свят

Жена беше намушкана с нож в парк в Дупница

Жена беше намушкана с нож в парк в Дупница

България Преди 5 часа

Жената е настанена в болнично заведение в София с порезна рана в областта на корема

<p>Не пият и не правят секс, какво прави поколението Z</p>

Не пият и не правят секс, какво прави поколението Z

Любопитно Преди 6 часа

67% от представителите на поколението Z биха избрали спокойна нощ със здрав сън пред добро забавление между чаршафите

<p>Исторически успех! България с първа европейска титла в бадминтона</p>

Исторически успех! България с първа европейска титла в бадминтона

България Преди 7 часа

За последно спечелихме сребро през 2016, а две години по-рано завоювахме бронз

Снимката е илюстративна

„Обадих се на баща ми, който почина преди години“: Шокиращата мода на AI-клонингите, която раздели света

Свят Преди 8 часа

Докато технологията заличава границата между спомена и реалността, новата мода на т.нар. „Grief Tech“ обещава невъзможното – видеоразговори с покойници в реално време. Но дали дигиталното възкресение е лек за разбитите сърца или опасен капан, който ни пречи да продължим напред, превръщайки скръбта в платен абонамент?

<p>Обама хвърли нова бомба за извънземните</p>

„Реални са, но има неща, които не мога да кажа в ефир“ - Барак Обама за извънземните

Свят Преди 8 часа

Истината е някъде там, а Барак Обама току-що я доближи една крачка по-близо до нас. В ново провокативно интервю 44-тият президент на САЩ потвърди, че извънземните са реални, но разби на пух и прах митовете за тайните подземни бази в „Зона 51“. Какво всъщност крие Белият дом за мистериозните обекти, които дори Пентагонът не може да обясни?

Делян Добрев

ГЕРБ и Делян Добрев – настана ли време разделно

България Преди 8 часа

Самият Добрев публично не е обявил решението си, дори не е потвърдил за намеренията си