Х еликоптер със Дядо Коледа на борда попадна под автоматичен огън, докато прелитал над бордеите на Рио де Жанейро. Стрелбата била дело на наркодилъри, които помислили машината за полицейски вертолет, информира Би Би Си.
Актьор, облечен като Дядо Коледа, трябвало да стигне до коледно парти в Нова Мааре, където го очаквали хиляди деца и техните родители.
По някое време обаче по хеликоптера открили огън и пилотът решил да се върне в базата. Няма пострадали при инцидента, макар полицията да подчерта изрично, че хората на борда са извадили голям късмет.
В интервю за бразилската телевизия "Глобо" актьорът сподели, че в определен момент е очаквал хеликоптерът да падне, но след това видял, че пилотът запазва спокойствие и машината продължава да се движи в нормален режим.
След кацането по корпуса на хеликоптера са били открити два отвора от куршуми.
В Рио де Жанейро има над 700 бордея, които там наричат фавели. Повечето от тях се контролират от банди наркопласьори. Преди няколко месеца там бе убит полицай от прелитащ хеликоптер.