П овече от половината ИТ служители признават, че им се случва да заспят на работното място, разкрива ново онлайн проучване. Освен това, около 47% от техническите специалисти очевидно са настроени любовно в офиса, тъй като са се целували с колега (имат се предвид и двата пола).

Това разкрива американско изследване, извършено от "Харис интерактив" по поръчка на сайта за работа CareerBuilder.com.

В проучването не се отбелязва дали тези служебни "прегрешения" са били извършени от едни и същи хора, но и в двата случая мъжете са били по-склонни да си признаят и за двете.

49% от тях разкриват, че са заспивали на работното си място, докато при жените този процент е 35%. Относно целуването с колега, 44% от мъжете технически специалисти признават за това, а от жените - само 34%.

Като цяло от всички проучени професии 45% разкриват че са подремвали в офиса. Интересно е, че близо 2/3 от държавните служители признават за такова нещо.

Най-малко на работното си място са заспивали продавачите, което може би се дължи на факта, че те прекарват повечето време на крак.

Що се отнася до целувките с колега, единствено служителите в болниците изпреварват със своите 53% ИТ работниците. Общо от всички професии, обхванати в изследването, само 39% от запитаните са признали, че са се целували с колега.

Когато пък става дума за купонясване на работното място, един на всеки четири ИТ спецове казва, че употребява алкохол, докато е в службата. Този процент - 25, е и средна стойност за професиите като цяло.

Броят на служителите, които си признават за нарушаване на правилата на работното място е нараснал, откакто CareerBuilder е започнала да прави своето регулярно проучване преди три години, отчитат от компанията.

От сайта за кариери подозират, че една от причините за ръста на явлението е сближаването между средата на личен живот и работната среда, като хората прекарват все повече време в офиса.

Тези малки нарушения обаче може да не се окажат толкова сериозни, ако бъдат сравнени с някои далеч по-тежки. От техническите специалисти 23% признават, че са крали от офиса, а средно за всички проучени професии този показател е 22%.

В същото време 20% от ИТ служителите казват, че са оставали след работно време, което е малко над средната стойност от 18% за всички професии.

Само 12% от анкетираните признават, че са раздухвали слух за свой колега, 3% са лъгали за своето академично минало и едва 1% са обирали лаврите за работа, свършена от друг, установява проучването.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ГДБОП задържа лекар за подкупи за ТЕЛК

ГДБОП задържа лекар за подкупи за ТЕЛК

България Преди 39 минути

Задържаният е председател на състав на ТЕЛК

Рразследват бивш високопоставен съветник на Зеленски

Рразследват бивш високопоставен съветник на Зеленски

Свят Преди 44 минути

По случая са идентифицирани общо девет заподозрени

.

Исторически пробив в Черно море: Държавата влиза в битката за собствен газ в блок „Хан Аспарух“

България Преди 59 минути

Българският енергиен холдинг (БЕХ) става официален партньор в проучванията, гарантирайки енергийна независимост и милиардни приходи за хазната

Рюте: Европа всъщност трябва да е "щастлива", че Тръмп е на власт

Рюте: Европа всъщност трябва да е "щастлива", че Тръмп е на власт

Свят Преди 1 час

"Не съм популярен при вас сега, защото защитавам Доналд Тръмп", казва шефът на военния алианс НАТО, докато президентът на САЩ заплашва Гренландия

Министърът на финансите на САЩ: Дания е незначителна

Министърът на финансите на САЩ: Дания е незначителна

Свят Преди 1 час

Министърът на финансите на САЩ отхвърли опасенията, че Европа може да използва пазара на облигации, за да оказва натиск върху Вашингтон заради Гренландия

Пиян рецидивист потроши лифта в Боровец

Пиян рецидивист потроши лифта в Боровец

България Преди 1 час

По случая е образувано досъдебно производство

Правителството одобри кандидатите за европейски прокурор от България

Правителството одобри кандидатите за европейски прокурор от България

България Преди 1 час

Националната процедура по подбор премина през два етапа

Защо Мъск заплашва да купи Ryanair

Защо Мъск заплашва да купи Ryanair

Свят Преди 2 часа

Илон Мъск обмисля дали да купи Ryanair след скандал с шефа на авиокомпанията. Двамата си размениха сериозни обиди

Забравете чипса и сладоледа - истинските храни за добро настроение

Забравете чипса и сладоледа - истинските храни за добро настроение

Любопитно Преди 2 часа

Много от храните в този списък се считат за супер храни и имат ползи за здравето, които надхвърлят просто доброто настроение

Снимката е илюстративна

Край на „мадуровките“? Какво представляват новите машини-скенери, с които се предлага да гласуваме

България Преди 2 часа

Как работят оптичните четци, защо САЩ разчитат на тях и колко струва пренастройването на цялата изборна система?

<p>&quot;След 4 брутални години&quot;:&nbsp;Лена Бориславова няма да участва в парламентарните избори</p>

"След 4 брутални години": Лена Бориславова няма да участва в предстоящите предсрочни парламентарни избори

България Преди 2 часа

Решението беше обявено с публикация в официалната ѝ страница във Facebook

Държавата подписа споразумението за участие в проучването за нефт и газ в Черно море

Държавата подписа споразумението за участие в проучването за нефт и газ в Черно море

България Преди 2 часа

То беше сключено с компаниите „ОМВ Офшор България“ и NewMed

МС гласува пенсионната реформа, засягаща втория стълб

МС гласува пенсионната реформа, засягаща втория стълб

България Преди 2 часа

Основната цел на този законопроект е да защити интересите на осигурените лица, заяви Теменужка Петкова

България стартира важни проекти за модернизация и засилване на отбраната

България стартира важни проекти за модернизация и засилване на отбраната

България Преди 2 часа

Това съобщи министърът на отбраната в оставка Атанас Запрянов

Слави Трифонов избухна: Гледате „юмрука на протеста“, а не виждате боклука

Слави Трифонов избухна: Гледате „юмрука на протеста“, а не виждате боклука

България Преди 2 часа

Лидерът на ИТН атакува ПП-ДБ: Някои се изживяват като лидери на протеста, но софиянци се срещат с боклука на кмета