Водещите заглавия и коментари в печата са свързани с подписаното споразумение за взаимодействие и сътрудничество между НДСВ, ДПС и "Новото време".

Новите извадиха царя от пряспата, пише "Труд". Нова коалиция, нов късмет, отбелязва "24 часа". "Новото време" уби новото ОФ, е заглавието в "Монитор". "Новото време" изтрезня, връща се при царя, коментира "Телеграф". Кабинетът ще оцелее след договор с "Новото време", обобщава "Дневник".

Така вече кабинетът разполага със сигурно мнозинство от 131 гласа и няма опасност да бъде свален при един вот на недоверие. Според "Монитор" "Новото време" погреба уж обединената опозиция. То се отказа да сваля кабинета и влезе вчера в управлението като равностоен коалиционен партньор.

Трите партии се договориха освен това да участват заедно на изборите. Историческият документ от четири точки е бил договорен в неделя вечер във Врана и в станцията на ДПС на Витоша, разкрива от своя страна "24 часа". Посредник между Симеон и нововремци бил Доган.

За опозицията това е търговска сделка. Сега обаче премиерът трябва да загърби мълчаливото си присъствие във властта и да отговори на въпроса колко струва най-топлата политическа сделка, категоричен е от своя страна "Труд". И каква бе сделката? Отстъпи ли Симеон пред ДПС и "Новото време" в отколешните им мераци за смени на министри? Или малцинството пак стана мнозинство, в замяна на което хората на Кошлуков спазариха няколко депутатски мандата за идния парламент?

Американски антициклон обаче съзира в дъното на споразумението "24 часа". След писмото от посолството на САЩ изведнъж НДСВ, ДПС и "Новото време" се обикнаха отново - даже май общи листи ще правят. Обединената опозиция пък се оказа с непреодолими различия в тактиката и правителството май ще оцелее.

Така жълтите се изравняват с БСП, разкрива "24 часа" като се позовава на експресен сондаж на МБМД. Ако изборите са днес, левицата и НДСВ с равен резултат, допълва "Телеграф".

Президент и премиер се договориха - избори на 25 юни, обявява "Труд". Двамата се били срещнали през уикенда и общо било становището, че тази дата е подходяща за провеждане на редовни парламентарни избори.

Колкото до съдбата на Огнян Герджиков и това кой ще бъде следващият председател на Народното събрание: "Уговарят Герджиков да склони пак за шеф", разкрива "24 часа". А групата на НДСВ обмисляла днес да внесе неговата кандидатура за шеф на парламента.

И поглед към поредната реформа в образованието. Университетите ще бъдат оценявани според реализацията на завършилите студенти и мнението за качествата им на наелите ги фирми. Това са част от новите критерий за акредитация на вуз, информира "24 часа".

Освен това ще се изисква университетите да докажат, че периодично променят програмата си според мнението на студентите и на фирмите. Експертите щели да питат колко компютъра се падат на 100 студента, колко квадратни метра площ има един студент, за да може да чете в библиотеката и т.н.

Сред критериите освен това е и делът на професорите и доцентите, както и средната им възраст, а също така колко от тях са получили научна степен или отличие за последните пет години. Програмите пък щели да се сравняват с тези на водещи чужди университети най-вече в ЕС.

Франкофонският институт за администрация и управление в София обяви новия си прием, пише "Дневник".

"Труд" констатира, че сме стигнали американците, но с... гледане на US филми. Родната статистика показвала, че над 90% от зрителите у нас предпочитат американските продукции. У дома българското кино било оркестър без име, а европейското - отнесено от вихъра, заключава "Труд".

И ако случайно някой все още има съмнения, предлага няколко основни пункта, по които със сигурност може да се разпознае кога една продукция е холивудска.

Когато например няма нужда човекът, който обезврежда бомбата да се притеснява коя жичка да среже, защото винаги реже правилната.

Когато лошите винаги се проявяват като кавалери и настройват бомбата за след 20 минути, за да има надежда за нашия човек.

Когато червилото никога не се изтрива - дори и под вода.

Или когато на екрана се появи скъпа витрина и вие вече знаете, че миг след това тя ще стане на сол.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
След ремонт за 1,4 млн. лв. по ПВУ: Мухъл, влага и падаща мазилка в държавна психиатрия

След ремонт за 1,4 млн. лв. по ПВУ: Мухъл, влага и падаща мазилка в държавна психиатрия

България Преди 34 минути

Омбудсманът сезира Окръжната прокуратура в Габрово, Министерството на финансите, Сметната палата и Агенцията за държавна финансова инспекция

Емоционални признания и житейски уроци в новите епизоди на „SOS Разтребители“

Емоционални признания и житейски уроци в новите епизоди на „SOS Разтребители“

Любопитно Преди 39 минути

Не пропускайте новите епизоди на риалити формата от понеделник до сряда в 20:00 ч.

Товарен бус изгоря при пожар във Варна

Товарен бус изгоря при пожар във Варна

България Преди 1 час

Инцидентът е станал около 2:37 ч. в квартал "Възраждане"

Трагедията в украинския град Олешки: От март цари глад

Трагедията в украинския град Олешки: От март цари глад

Свят Преди 2 часа

Всеки ден в окупирания украински град Олешки загиват хора – от мини и куршуми

Кал, тиня и унищожени домове: Каква е равносметката след потопа в Северна България

Кал, тиня и унищожени домове: Каква е равносметката след потопа в Северна България

България Преди 2 часа

Най-засегнати бяха районите на Велико Търново, Габрово, Априлци и Севлиево

Оставиха в ареста и обвиниха в отвличане украинците, задържани за стрелбата във Варна

Оставиха в ареста и обвиниха в отвличане украинците, задържани за стрелбата във Варна

България Преди 3 часа

Двама мъже стреляха в центъра на града, а рикоширал куршум рани възрастна жена

<p>Везенков след победата: Ще ми трябва време да осъзная какво успяхме да направим&nbsp;</p>

Везенков и "Олимпиакос" покориха Европа след драматичен финал срещу Реал Мадрид в Атина

Любопитно Преди 3 часа

"Ще ми трябва време да осъзная какво успяхме да направим", каза най-добрият български баскетболист

Рубио: Или ще има сделка с Иран, или САЩ ще действат по друг начин

Рубио: Или ще има сделка с Иран, или САЩ ще действат по друг начин

Свят Преди 3 часа

Американският държавен секретар заяви, че Израел „винаги“ ще има правото да се защитава, независимо от постигането на евентуално споразумение

Ден на траур в Благоевград след случая с починало непълнолетно момиче

Ден на траур в Благоевград след случая с починало непълнолетно момиче

България Преди 4 часа

Всички тържествени мероприятия на територията на общината се отменят

След наводненията: Трима министри проверяват авариралия водопровод в Севлиево

След наводненията: Трима министри проверяват авариралия водопровод в Севлиево

България Преди 4 часа

Съоръжението бе прекъснато от повишеното ниво на река Видима вследствие на обилните валежи на 22 май

,

Черна гора иска да влезе в ЕС: Ще позволи ли Белград?

Свят Преди 4 часа

Днес страната се смята за отличник сред кандидатите за прием в ЕС, но все още е белязана от корупция, нерешени проблеми и силно политическо влияние на Белград

Връчиха театралните награди "Аскеер"

Връчиха театралните награди "Аскеер"

Любопитно Преди 13 часа

Традиционно, церемонията се провежда под почетния патронаж на министъра на културата и министъра на отбраната

Лидер на "Хизбула": Разоръжаването на движението би било равносилно на "унищожение"

Лидер на "Хизбула": Разоръжаването на движението би било равносилно на "унищожение"

Свят Преди 13 часа

Същевременно Касем повтори призива си към ливанското правителство да се откаже от преките преговори с Израел

Туристически автобус се преобърна в Турция, 46 ранени

Туристически автобус се преобърна в Турция, 46 ранени

Свят Преди 14 часа

Полицията е започнала разследване по случая

„Замина ми половината живот“: Огромни щети след наводнението в Севлиево

„Замина ми половината живот“: Огромни щети след наводнението в Севлиево

Свят Преди 14 часа

Засега единственото възможно обезщетение ще бъде по около 1200 евро на домакинство

Александър Вучич посети Великата китайска стена

Александър Вучич посети Великата китайска стена

Свят Преди 14 часа

Визитата на Вучич в Китай се осъществява по покана на китайския президент Си Цзинпин