Се еон не се отчита за 800 дни, разкрива "Новинар" във водещото си заглавие. Симеон се отчита на 731-вия ден, според "Труд". Макар, че не се отказал от посланието си, премиерът няма да се отчита на края на прословутия срок. Освен това той не бил обещал, че сам ще оправи страната, цитира "Новинар" правителствения говорител Димитър Цонев. Ами - вместо да се държи достойно като човек, в чиито вени тече синя кръв, Симеон все повече заприличва на дребен шмекер, отсича вестникът. Не бил казал, че ще не оправи за 800 дни, а че ще ни помогне да се оправим сами. Може и така да е. Но това трябваше да го обясни преди две години. Тогава обаче той май нямаше нищо против хората да виждат в него месията, допълва "Новинар".

121 дни преди края на прословутите 800 и министър Долорес Арсенова мисли за промени в правителството, отбелязва "24 часа". Гати пък бил свален заради жена си, отново според същия вестник. Съпругата на подалия оставка зам.-финансов министър започнала успешен бизнес с 4 или 5 фирми, които внасят у нас цигари и алкохол. Според "Труд" обаче оставката на Гати била с дъх на газ. А иначе - Гати ал Джебури ще се върне в "ЛУКойл", разкрива "Пари".

И още - министър и зам.-министър искали по 2 млн. долара подкуп за уреждане на фирми в транспортния бизнес, разкрива "Труд", като се позовава на лидера на НИЕ Никола Николов. Ставало дума за лицензиране на нови авиопревозвачи, които да наследят "Балкан". Тези 4 млн. долара са съответно в транспортното и във финансовото министерство, като в транспортното са за министъра, допълва Николов.

Между Паси и тока пък щяла да избира БСП за вота на недоверие, според "Новинар". "Пари" от своя страна разкрива, че той ще бъде внесен на 10 юни. Левицата обмисляла да използва гафа на министъра на външните работи Соломон Паси при обиколката му в Близкия изток, за да поиска вот на недоверие към правителството, пояснява "24 часа".

Самият Паси пък наметнал афгански халат, според вестника. Снимката е на първата страница и на "Новинар" - пазачът на посолството ни в Афганистан, който бе награден за това, че е успял да го опази по време на бомбардировките, - подари традиционна наметка на външния ни министър. Паси пък си взел наметката и заминал за Испания.

За да участват във възстановяването на Афганистан и Ирак, български фирми ще бъдат обучавани от експерти на ООН, разкрива "24 часа". Икономическото министерство и секретариатът на ООН органиизират специализиран семинар за запознаване на българските фирми с възможностите и процедурите за доставки към ООН.

Парламентарната асамблея на съвета на Европа изпраща отново, три години след като отмени наблюдението, докладчик за религиозните права у нас. Връща се мониторингът на религиозните права у нас, разкрива "Дневник". Италианският сенатор и докладчик на ПАСЕ Доменико Контестабиле ще пристигне в България този месец, за да проучи спазват ли се религиозните права и свободи. Поводът за инспекцията е приетият в края на миналата година Закон за вероизповеданията. Тази новина обаче е до голяма степен предизвестена, коментира "Дневник". Защото още при подготвянето на закона основните деноминации в страната отбелязаха, че той толерира Българската православна църква за сметка на другите религии. Законът бе приет силово и при впечатляваща липса на консенсус и в парламента и в обществото. А това означава, заключава "Дневник", че обединението на нацията, в името на което Новото време дойде на власт, е само лозунг, при това използван най-демагогски. И тази демагогия в крайна сметка може да ни излезе твърде скъпа.

А правителството не може да отдели пари дори и за безплатна квартира на пълнолетни изоставени, отбелязва в специалния си репортаж "24 часа". И заключава - 500 сираци тежат на държавата?! 452-ма сираци абитуриенти според закона трябва да се върнат по родните си места. Там обаче те не познават никого. И затова те искат да се върнат отново в домовете. Където пък държавата иска от тях да си плащат за това.

Водещ трябва да е диалогът при разширяването на Европейския съюз, цитира "Труд" Ален Бауер, Велик майстор на Великия изток на Франция. Френски масони ни дават рамо за Европа, отбелязва вестникът. Масонството носи свобода на личността, заявява Ален Бауер в интервю за "Дума".

Какво обаче се случи в България през тези 14 години. И кои са проблемите и предизвикателствата пред българската демокрация през тези години и част от кои тя не успя да преодолее успешно, анализира президентът Петър Стоянов в своя лекция, публикувана днес и в "24 часа". Защото мъдростта на политиката е не да решиш проблемите на собствения си егоцентризъм, а проблемите на цяло едно общество.

Лятна България обаче е Ибиса на Балканите, обявява "Труд", като цитира статия на гръцкото списание "Епсилон". "Гърци: България е секс и танци през лятото", допълва и "24 часа". "Епсилон" не пести хвалби за технопартитата в София, Пловдив, Варна и Бургас и съветва всички гърци да посетят страната ни. Защото през лятото България била техномузика, много секс и младежи, които танцуват до припадък.

- Боли ме зъб. - Да ти 50 грама ракийка? - Боли ме повече.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Гренландски партии: Не искаме да бъдем американци

Гренландски партии: Не искаме да бъдем американци

Свят Преди 18 минути

Политическите сили призоваха САЩ да престанат с „презрителното си отношение към Гренландия“

Протести срещу ICE продължават след фаталната стрелба в Минеаполис

Протести срещу ICE продължават след фаталната стрелба в Минеаполис

Свят Преди 24 минути

37-годишна американска гражданка Рене Гуд беше простреляна в колата си по време на операция на Службата за имиграция и митнически контрол в сряда

Лидерът на ФАРК  призовава за единство срещу американския интервенционизъм

Лидерът на ФАРК призовава за единство срещу американския интервенционизъм

Свят Преди 44 минути

Сянката на интервенционисткия орел надвисва над всички, каза Иван Мордиско

Южнокорейски дрон е навлязъл във въздушното пространство на КНДР

Южнокорейски дрон е навлязъл във въздушното пространство на КНДР

Свят Преди 51 минути

Южнокорейските власти „никога няма да избегнат отговорността за ескалацията на напрежението“

<p>Геополитически разлом: Иран обвини&nbsp;САЩ в подклаждане на хаос</p>

Иран обвини САЩ за насилието на протестите пред Съвета за сигурност на ООН

Свят Преди 1 час

Иран осъжда "продължаващото, незаконно и безотговорно поведение на САЩ"

БСП избира нов състав на Изпълнителното си бюро

БСП избира нов състав на Изпълнителното си бюро

България Преди 1 час

"Членовете на ръководството на левицата взеха това решение като акт на колективна отговорност"

<p>САЩ ще решават кои петролни компании могат да инвестират във Венецуела</p>

Тръмп: САЩ ще решават кои петролни компании могат да инвестират във Венецуела

Свят Преди 1 час

Добивът на петрол във Венецуела спадна под един милион барела на ден

<p>CES 2026 ни показа, че AI излиза от виртуалния свят</p>

CES 2026 ни показа, че AI излиза от виртуалния свят и навлиза във физическия

Технологии Преди 1 час

Най-голямото изложение за електроника тази година отправи ясно послание. Изкуственият интелект вече не се "събира" само в смартфоните и е готов да навлезе в реалния свят чрез все повече умни системи, роботи и дори автомобили, за да е навсякъде

Кой не трябва да яде авокадо: Разберете дали сте в списъка

Кой не трябва да яде авокадо: Разберете дали сте в списъка

Любопитно Преди 1 час

Авокадото се счита за здравословен плод, богат на здравословни мазнини, витамини и минерали

Защо Великобритания забрани рекламите на тези храни

Защо Великобритания забрани рекламите на тези храни

Свят Преди 1 час

Във Великобритания отдавна има данък върху захарта и захарните изделия, а сега влезе в сила и нова мярка за борба срещу затлъстяването

"Хитра и проницателна": Какво се знае за съпругата на Мадуро

"Хитра и проницателна": Какво се знае за съпругата на Мадуро

Свят Преди 1 час

Силия Флорес от години е най-влиятелната жена във венецуелската политика

Как Мариупол стана сцена на руско пропагандно шоу

Как Мариупол стана сцена на руско пропагандно шоу

Свят Преди 1 час

Стотици деца, жени и възрастни бяха потърсили убежище в театъра на Мариупол през 2022 г., за да се спасят от руските бомби

Експлозия в жилищна сграда в Мадрид, жертва и ранени

Експлозия в жилищна сграда в Мадрид, жертва и ранени

Свят Преди 9 часа

Пожарникари пропълзяваха през отломките, за да извадят оцелелите

Момче нападна съученичка с нож в Словения

Момче нападна съученичка с нож в Словения

Свят Преди 10 часа

Пострадалата ученичка е била приета в болница

Страшни бури удариха Франция, Германия и Великобритания

Страшни бури удариха Франция, Германия и Великобритания

Свят Преди 12 часа

Стотици хиляди останаха без ток