НО ОП откри при обиск 200 милиона долара в дома на бизнесмен. Заподозреният бил част от международна схема за присвояване, която предлагала чужди инвестиции, разкрива "24 часа" във водещото си заглавие. Далавера с ценни книжа за 2 милиона долара, допълва от страниците си "Труд".

А иначе: Сивата икономика настъпва, категоричен е "Дума". Обедняваме, а трупаме повече пари в банки. Това значи ръст на сивата икономика, пояснява "24 часа". Все повече българи обедняват, а в същото време банковите депозити през 2001-ва са се увеличили с 29%. Според сметките това показва, че парите на влог идват от сивата икономика.

През 2001 г. тя е нараснала с 30% спрямо предходната. А според индекса само за последните три месеца делът й се е увеличил с още 21% спрямо същия период на миналата година. Но всъщност - какво става, когато една обещана данъчна революция за намаляване на налозите не стане? Ами много просто - скача делът на сивата икономика и то рязко, убеден е "24 часа". Затова не е зле държавата да помисли за сваляне на данъците. Така хем бизнесмените ще работят законно, хем и хазната ще се пълни.

Колкото до реалното положение на населението - КНСБ свиква днес национален ден на протеста. Разнасят чучело на вицето Василев сред бедни и гладни, разкрива "Труд". Чучелото на вицепремиера Николай Василев ще води днес митинга в Добрич. То е в естествени размери и е изработено в ателието на кукления театър в града.

Протестиращите ще закрепят чучелото пред областната управа и ще поставят пред него пощенска кутия. В нея всеки може да пуска квитанциите си за ток, за парно, фишовете си за заплати и питания до правителството. Очаква се днес хиляди работници да участват в националния митинг под наслов "Стига мизерия, стига лъжи! За работа и достойни доходи!".

Същевременно днес "Пирогов" се бунтува. Лекарите и сестрите от "Пирогов" ще протестират мълчаливо 12 часа срещу Националната здравноосигурителна каса, която им брои мизерни суми за положения труд през годината, допълва "Труд".

Необходимите промени в конституцията, или както отбелязва "Дневник" - политиците нямат идея за мястото на прокуратурата. Обсъдените 24 идеи на СДС за промяна в основния закон са другата водеща новина за пресата. "Подкрепям изцяло идеите на СДС за реформа в съдебната власт", споделил пък пред "24 часа" министърът на правосъдието Антон Станков. Вестникът припомня и някои от основните промени, които предлагат сините - намаляване броя на депутатите и премахване на имунитета им, мажоритарни избори на част от депутатите и пропорционални за останалите, премахване на възможността за служебен кабинет и други.

В момента положението е като в шахматна игра, в която участниците са в положение на позиционна война, отбелязва "Дневник". Оттук нататък вариантите са два - или припламналата дискусия ще пожужи и ще заспи отново за още няколко години, или в най-скоро време ще започнат трусовете от реалните опити за промяна в статуквото.

СДС трупа актив за конституцията, категоричен е от своя страна "Труд". В момента партиите мерят мускули в отношението си към основния закон. На този фон обаче СДС, макар и с нисък рейтинг, води с гърди напред пред останалите играчи. А мотивът на Надежда Михайлова е повече от сериозен, убеден е вестникът: "Заплахата пред България е ерозия на държавността и политическата система".

Каква обаче е опасността и какво се прави, за да бъде предотвратена тя? Защото институциите, ангажирани със закрилата на децата, напомнят за себе си само след трагични инциденти с широк отзвук. А нелепата смърт на едно 8-годишно момиченце на необезопасена детска площадка стана поредният сигнал за Агенцията за закрила на детето да се активизира, коментира "Дневник".

Защото всъщност вече се оказва, че да си дете в България е опасно за живота, допълва "24 часа". И заплахата те дебне дори, когато се забавляваш. И не е нужно да откриваме топлата вода, допълва вестникът. Не са необходими и чак толкова средства. Нужни са просто мисъл и желание.

С изключително желание пък според френската преса публиката на най-новия френския театър "Феникс" изгледа спектакъла, с който бе открит сезона на театъра. Той бе по пиесата на Недялко Йорданов "Аферата Елсинор, или Убийството на Гонзаго". Българският автор гостува по покана на френското културно министерство, разкрива "Труд". А най-популярният вестник в региона "Ла воа дю нор" го определя като истинско културно събитие и като българската сензация.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Спешна проверка на АМ „Струма“ след катастрофата край Мало Бучино

Спешна проверка на АМ „Струма“ след катастрофата край Мало Бучино

България Преди 7 минути

Софийската районна прокуратура възложи цялостна проверка на пътя, по който стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата

Брутални глоби: Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г.

Брутални глоби: Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г.

Свят Преди 1 час

При нарушения на забраната ще бъде налагана глоба от 150 евро. Предвижда се да бъде въведена и задължителна застраховка за хората, които карат такива превозни средства

Военни колони на НАТО влизат в България: Започва голямо учение

Военни колони на НАТО влизат в България: Започва голямо учение

България Преди 3 часа

Периодично придвижване на чуждестранни военнослужещи и специализирана техника по републиканската пътна мрежа на България е планирано от днес до 12 юли. Транзитът е свързан с логистиката и провеждането на международното учение на НАТО „Alliance Wall Exercise“

Нов взрив в Близкия изток: САЩ удариха Иран след атака в Ормузкия проток

Нов взрив в Близкия изток: САЩ удариха Иран след атака в Ормузкия проток

Свят Преди 3 часа

Американската армия извърши удари по ирански цели, след като президентът Доналд Тръмп обвини Иран в „глупаво нарушение“ на примирието след нападение срещу товарен кораб в Ормузкия проток

Новото поколение телевизори издига реализма на нови нива

Новото поколение телевизори издига реализма на нови нива

Технологии Преди 4 часа

Технологията има различни имена: Micro RGB, True RGB или други, в зависимост от производителя и подхода му. Но като цяло основата е сходна: нов начин за създаване на изображения с голяма прецизност, много повече детайли и реалистични цветове

Температурите скачат до 37 градуса, ето къде се очаква дъжд

Температурите скачат до 37 градуса, ето къде се очаква дъжд

България Преди 4 часа

Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, в София - около 31°

27 юни: Кървавата депортация на кримските българи

27 юни: Кървавата депортация на кримските българи

Любопитно Преди 4 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

<p>След месеци война: Израел и Ливан направиха първата крачка към мира</p>

Израел и Ливан подписаха рамково споразумение след преговори, проведени с посредничеството на САЩ

Свят Преди 12 часа

Документът цели да сложи край на сраженията между Израел и „Хизбула“ и да отвори път към трайно примирие

Трагедията във Венецуела: Жертвите вече са 920, над 50 000 са в неизвестност

Трагедията във Венецуела: Жертвите вече са 920, над 50 000 са в неизвестност

Свят Преди 12 часа

Спасителни екипи от няколко държави се включиха в издирването на оцелели, докато ООН определя операцията като изключително сложна

Мащабна полицейска акция в Несебър, има задържани

Мащабна полицейска акция в Несебър, има задържани

България Преди 13 часа

От областната дирекция засега не предоставят повече информация за предмета на акцията и за точния брой на задържаните, като се позовават на продължаващи процесуално-следствени действия

<p>СО обяви регулярни нощни проверки през целия летен сезон</p>

Столична община обяви регулярни нощни проверки през целия летен сезон

България Преди 13 часа

Общината, полицията и здравните власти започват регулярни нощни акции за спазване на обществения ред през летния сезон

Задържаха бившата полицайка Симона Радева, конвоират я в Сливенския затвор

Задържаха бившата полицайка Симона Радева, конвоират я в Сливенския затвор

България Преди 13 часа

Тя беше осъдена окончателно на 3 години и половина

Мълчалив вик за справедливост: Протест в памет на всички деца, загинали на пътя

Мълчалив вик за справедливост: Протест в памет на всички деца, загинали на пътя

България Преди 14 часа

Демонстрации се проведоха в цялата страна с призив за по-строг контрол и по-безопасни пътища

<p>Тръмп: Това е &quot;глупаво нарушение&quot; на примирието (ОБЗОР)</p>

Тръмп обвини Иран в нарушение на примирието след атака с дронове в Ормузкия проток

Свят Преди 14 часа

Напрежението в Персийския залив отново се покачва, след като Тръмп съобщи за иранска атака с дронове срещу търговски кораби в Ормузкия проток

Самолет се вряза в най-високата сграда в Пекин

Самолет се вряза в най-високата сграда в Пекин

Свят Преди 14 часа

Полицията отцепи района около 108-етажния „Ситик Тауър“, а властите все още не са излезли с официална информация.