л лев остава, пращат го на прокурор за проверка", "Столът му под въпрос поне два-три месеца". Заглавието е на" 24 часа". Вестникът пояснява, че Александър Велев ще бъде шеф на Българското национално радио поне още два-три месеца. Той може да изхвърчи заради злоупотреби с доверието на тези, които са подписали трудовия му договор, цитира "24 часа" председателят на НСРТ Александър Томов. Другите причини били от морален и нравствен характер. А само преди месец Александър Велев обясняваше, че ситуацията в радиото е стабилна, защото там по-рядко се сменят генералните директори, отколкото в телевизията, припомня "24 часа". Колкото до решенето на НСРТ да настоява прокуратурата да се произнесе по въпроса дали е необходимо временно отстраняване на Велев, то твърде много заприличва на приказката за горещия картоф, отбелязва от своя страна "Демокрация". Защото е ясно, че НСРТ назначава човека, който управлява обществената медия, той пък борави с парите на бюджета, сиреч на данъкоплатците. Както излиза от действията на членовете на съвета обаче, не те уволняват своя избраник. Ами кой тогава, задава логичния въпрос "Демокрация". "24 часа" пък помества друга версия за проблемите в националното радио. Главната задача на генералния директор на медиа като радиото, била да създаде благоприятна атмосфера и еднакви условия за всичките си подчинени. Вместо това работещите в радиото усетили рязкото влошаване на обстановката. Високомерно презрение, твърдоглава надутост, явни претенции за гениалност - това била най-общо характеристиката на журналистите, с които се обградил Велев. А на въпроса как става така, че щом седне в шефския стол довчерашния обикновен журналист внезапно бива осенен от прозрението, че носи в себе си безкрайни творчески възможности, а останалите изведнъж се превръщат в жалки бездарници, можел да отговори само доктор Фройд.

Избираме кмет ли? Него вече го назначиха. Защото Парламентът моделира местната власт по свой образ и подобие, а личностите са отлюспени. Разкритието е на "24 часа". А затова доколко са обсурдни промените в закона за местните избори, можем да съдим само ако ги съпоставим с президентските например, категоричен е вестникът. И така нека си представим президентски избори - бюлетини само с имена на партии. За какво ни е да знаем, че някой си се казва Петър Стоянов, пита се "24 часа". От нас се искало само да отбележим буквите СДС с писалка или омастилен палец. След като бъдат спечелени изборите, ръководството ще определи кой да е президент.

"Монитор" доразнищтва темата местни избори, поставяйки акцент върху думите на баш управникът Иван Костов, както го нарича, който предложи до 2003-та година да изибираме управниците си с помощта на компютър. Значи край на манипулациите, няма да го има предзборното настроение, оркестрите, навяващата сантименти миризма на бира-скара. С две думи - компютаризацията щяла да сложи край на шоуто, наречено избори. Какво обаче гарантира на Костов, че резултатите няма да са менте, пита се "Монитор". Защото гениалността на българските хакери е световноизвестна. Призна я дори Бил Гейтс.Достатъчно е да се въведе елктронното гласуване е те ще станат най-търсеното съсловие, категоричен е вестинкът. Защото вече няма да има бой за ромски гласове, придружен от унизително раздаване на капачки и други ценни предмети от първа необходимост. Политиците просто ще си купуват хакери.

В помощ на гласуващите и на тълкуващите християн-демокрацията Сега публикува коментар на Любен Дилов-син на Седемте смъртни гряха свързани с 10-те Божи заповеди. Не си прави кумири от независимите кметове!, гласи първата заповед към сините управляващи. Защото независимият кмет не е наш, така както не е наше слънечевото затъмнение. Почитай министрите и партийните си секретари по места. И ако ти се струва, че в листата на партията са издигнати тежки чукундури не се притеснявай. Не мисли! била лесна за изпълнение заповед. Те така или иначе си го правели. А освен това и в Библията пише, че "който трупа мъдрост, събира печал". И една практична заповед - не гледай друго освен Канал1 и Нова телевизия. Ако на синия елит му се гледало нещо друго просто трябвало да си представи маслено платно 2 на 3 метра "Комбайнери пишат писмо на Иван Костов по Интернет чрез лицензиран доставчик".

Искате да отидете на море. Ами тогава може би няма да сте приятно сюрпризирани от разкритието на " 24 часа", че билети за морето няма, което пък довело до бой пред гишетата. До бой довела и липсата на туристи обаче. "Труд" представя чисто българска екшън-история как две руски семейства станали причина частните хотелиери Стоян и Стилиян от Балчик да се хванат гуша за гуша. И както си му е редът, руснаците естствено се настанили в хотела на трети, явно по предприемчив българин. Затова и "Труд" съветва родните хотелиери - ако имаш две руски семейства, дай едното от тях на ближния си, а не се бий с него пред погледа на чуждите туристи.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Сачева призова за законодателни промени за коледните добавки

Сачева призова за законодателни промени за коледните добавки

България Преди 27 минути

Сачева: Има възможност да се направи справедливо разпределение на средствата

Тръмп се срещна с принца на Саудитска Арабия, обяви 600 млрд. долара инвестиции

Тръмп се срещна с принца на Саудитска Арабия, обяви 600 млрд. долара инвестиции

Свят Преди 1 час

Тръмп обяви, че саудитският престолонаследник не е знаел нищо за убийството на Хашоги

Разкриха мрежа за фалшиви новини в България

Разкриха мрежа за фалшиви новини в България

България Преди 3 часа

Документът е посветен на използването на ТикТок на Балканите

Проверка разкри огромни нарушения по Черноморието

Проверка разкри огромни нарушения по Черноморието

България Преди 4 часа

Масово застрояване върху речни легла и дерета

Разбиха руска престъпна мрежа, пращала бомби в  Европа

Разбиха руска престъпна мрежа, пращала бомби в Европа

Свят Преди 5 часа

Действията са били организирани и координирани от руски граждани

Заловиха пиян шофьор с почти 5 промила алкохол

Заловиха пиян шофьор с почти 5 промила алкохол

България Преди 5 часа

На водача досега три пъти му е било отнемано свиделството за правоуправление

<p>NASA откри нещо странно на Марс, което може да идва от друга планета</p>

NASA откри странен камък на Марс, който може да идва от друга планета

Свят Преди 6 часа

Необичайният състав на камъка и странната му форма са привлекли вниманието на марсохода Perseverance

Преобърна се цистерна, блокира прохода Боаза

Преобърна се цистерна, блокира прохода Боаза

България Преди 6 часа

Със специализирана техника се извлича тежкотоварният автомобил

Коментарите на Такаичи разгневиха Китай, преговорите за Тайван се провалиха

Коментарите на Такаичи разгневиха Китай, преговорите за Тайван се провалиха

Свят Преди 6 часа

Такаичи предизвика най-сериозния дипломатически конфликт между двете държави от години

Синдикатът „Подкрепа“ започва серия от протести в цялата страна

Синдикатът „Подкрепа“ започва серия от протести в цялата страна

България Преди 6 часа

Протестните действия ще се провеждат поетапно

Кремъл обвини Полша в русофобия

Кремъл обвини Полша в русофобия

Свят Преди 6 часа

„Русия е обвинявана за всички прояви на хибридна и директна война, които се случват“, заяви Дмитрий Песков

О Джей Симпсън

О Джей Симпсън и дългият 30-годишен иск – $ 58 млн. за семейството на Голдман

Любопитно Преди 6 часа

30 години след убийствата на Рон Голдман и Никъл Браун, изпълнителят на наследството поема многомилионния дълг, въпреки скромното състояние на Симпсън

Терористична атака на Западния бряг, един е убит, а трима са ранени

Терористична атака на Западния бряг, един е убит, а трима са ранени

Свят Преди 6 часа

В изявление на военните се казва, че двама нападатели са били убити от военнослужещи, но не се предоставят повече подробности

Националната гвардия на Украйна: Нуждаем се от повече дронове и по-добра тактика

Националната гвардия на Украйна: Нуждаем се от повече дронове и по-добра тактика

Свят Преди 6 часа

Руските сили адаптират тактиката си към условията на приближаващата зима, а украинската армия трябва да въведе двойно повече технологични иновации

Омбудсманът иска оттегляне на промените за паркиране в София

Омбудсманът иска оттегляне на промените за паркиране в София

България Преди 6 часа

Тя се обърна към областния управител на София-град Стефан Арсов

Теодора Духовникова преживя кошмарна турбуленция (ВИДЕО)

Теодора Духовникова преживя кошмарна турбуленция (ВИДЕО)

България Преди 7 часа

Сред пътниците на борда бяха още Луиза Григорова-Макариева, Весела Бабинова и други колеги от спектакъла "Поетите"