"Днес с един приятел, като минавахме близо до паметника Левски, до "Планет клуб", имаше две ферарита червени, едно порше и един макларън Ф1...Баси лудницата, как само си седяха на улицата около един-два милиона лева."

Попадам на този коментар в интернет, докато търся по форумите още информация за впечатляващата поява на седем от най-скъпите спортни коли пред столично заведение.

Минути преди това съм видял снимката на първа страница на "Сега".

Макар да не разбирам много от автомобили, на нея разпознавам легендарното Lamborghini Murcielago с вдигащ се покрив. Колекцията се допълва от две не по-малко впечатляващи Lamborghini Gallardo и едно оранжево Lamborghini Diablo, както и три Ferrari, сред които последен модел Ferrari 430.

Уау!

Повечето от колите са с български номера. Паркирани са пред популярния напоследък клуб "Неро" в столичния квартал "Иван Вазов". Всичките са боядисани в жълто и червено.

Не знам защо първата ми асоциация е с цветовете на две от партиите в тристранната коалиция.

"Дай ми един от ония партийни куфари, да купя на пет ***** миникупъри", изпявам си наум познатия рефрен от хита на "Ъпсурт".

От няколко седмици насам в мрежата се пускат информации и слухове за митичните коли. Един ги видял на магистрала "Хемус". Друг го задминали на светофара на "Димитър Несторов" и "България". Трети ги снимал да се движат в колона по пътя за Боровец.

И изведнъж - всичките събрани накуп. Като на кино.

"Великолепната седморка"

Форумите са прегрели*. Преобладават нецензурни изрази.

Мурко: Живея срещу въпросното кафене и всеки ден наблюдавам тази сган. Да вървят по дяволите. Все някой ден ще има възмездие.

el mojado: Евала! Ашколсун! Машала!

Zavinagi CSKAR: ..озлобявате се срещу неправилните хора... не е луд, който яде баница и кара ферари... луд е този, който му позволява... да се сърдим на себе си...

1. Къде е МВР-то на БСП-то да състави акт, че е паркирал на пешеходната пътека - на мен по време на акция "Респект" ми направиха акт за 50 лв., че бях без лична карта на 200 метра от дома ми.

2. Къде са прословутите паяци?

3. Къде е данъчното да провери цената на колата съответства ли на доходите?

Пешо Мастиката: Тези коли са купени с пари, откраднати от народа. Народът беден, а 7 баровци карат суперколи. Мамка им да е** баскетболистка.

Монтен 1: А къде е майбахът на "Екопетролиум"? Къде са колите на Румен Боклукчията? Ако в БГ имаше власт, тя щеше да принуди всеки ламборджинец да си носи данъчната декларация в колата.

Клански: Нямаше ли как тази снимка да се запази за 1 октомври, когато трябва да ни кажат, че сме готови за Европа?

Монтен 1: за едни "Ламборгини", за други дупки по пътищата и мръсотия по улиците.

kosta1: Това са крадените пари и показната безнаказаност.

Бай Мамут: Бравос! Голяма новина! Иначе министърът Петков уверено говори за победи на МВР над организираната престъпност, за справяне с криминалните проблеми, прането на пари и мисли, че ЕС му вярва на детските приказки. Те онези са глупави, слепи, глухи, нищо не разбират!

Възмущение и гняв

Това са най-често срещаните реакции. В друг форум, където пишат автоманиаци, преобладават възхищението и завистта.

icemann: Аз видях едно мурсиелаго до хотел "България", ама го пазеха едни с "тънки" вратлета и не го снимах.

autosvet: Брат ми каза, че видял миналата седмица едно "Ферари Ф430". А другите не ги броя, ама не са малко. Ако се разходите вечер из баш центъра на София, може да си помислите, че сте в Монте Карло.

Дебеловрати момчета, футболисти, мутреси, синчета на мастити бизнесмени карат коли, чиято обща стойност е равна на средната годишна заплата на всички работещи в Лом или Враца примерно.

neutrino: Е тва с ферарито 430 нямаше да го повярвам, ако не беше снимката - на тая кола доставките започнаха тази година, да не говорим, че струва към 200 хил. евро и ето го сега в БГ... Какво прави такава кола тука... Сега оставаше и спайдъра да видим и ще бием всички рекорди по гъзария.

nstamatov: Те май не са за каране, а само за показване. На ламборгинито просветът му отдолу е 7 см, което значи, че една дупка или бабуна и е опряло.

avtosvet: Всеки нов собственик на ферари преминава курс за управлението му. Проблемът не е там, а във фукнята и начина, по-който се мислят за богове, като карат такива коли.

Неведнъж съм виждал как се засичат рейсовете от градския транспорт - имате ли си представа какво ще стане с едно Ламборгини или дори обикновено БМВ, като го нагази икарусът.

Бързи и яростни

Доста спорове предизвиква и въпросът кои са собственици на спортните болиди. Докато ровя в нета, се натъквам на следния диалог:

prasky: жълтото мурси е на Очите.

regalcho: Мурсиелагото е на Чочо, а Очите има Галярдо сиво.

Според Killa K двете жълти "Ламборгини Гаярдо" са на синовете на шефа на "Главболгарстрой". Според друг юзър обаче само едното от тях било на сина на строителния бос. "Другият му син няма Галярдо, а М3", внася яснота Stef4y.

За митичното Ferrari 430 от снимките пред "Неро" обаче има пълен консенсус. Всички убедено твърдят, че е на Жоро Чопев. Същият, който внасяше кафето "Сага", а после стана собственик на столичната дискотека "Ескейп", в която се стреляха гардовете на Самоковеца и Маргините.

Според легендите Чопев карал преди време "Ламборгини Диабло", но го е продал, за да го замени с ферарито.

Тук-там се коментира и едно друго ламборгини, което не е на снимките пред "Неро". Става дума за легендарното Lamborghini Countach, карано от полк. Стоян Стоянов, известен в столичния ъндърграунд като Стуци.

Той е управител на агенция "Военни клубове и информация" към Министерството на отбраната, която стопанисва голям брой военни имоти, включително сградата, в която се намира "Червило".

Доскоро именно този клуб държеше приза за най-лъскав автопарк, но, изглежда, вече

Модата е да се паркира пред Nero

Пред входа на бара, оказал се новото любимо място на "добре облечените бизнесмени", срещам познато лице от криминалните хроники - Николай Методиев-Пилето. Изглежда, е верен слухът, че заведението е негово.

Облечен с черна риза и маркови дънки, Пилето раздава указания на сервитьорките. Даже пренася сам няколко стола. Заведението се готви за частно парти.

ТВ предаването "Море от любов" ще празнува годишнина, разбирам от охраната. Мускулестият гард стои до входа и държи под око булеварда и минаващите по тротоара. В ухото му има слушалка. Явно има и друга охрана.

Скъпите коли ги няма, ако не броим два джипа Lexus и няколко мерцедеса и аудита, паркирани пред входа. Пред заведението се появяват двама полицаи.

Интересно. Дали ще направят акт на собственика на единия лексус, задето е паркирал върху пешеходната пътека?

Не. Оказва се, че униформените са решили да го ползват като прикритие, за да спират прииждащите откъм НДК коли.

Пак се сещам за "Ъпсурт". Запявам си: "Някои куки май са много лоши мутри..." Явно и тези имат нужда от някой лев за бензин на "Астрата"...

*Цитатите са от форумите на "Сега", Data.BG и Tuning.BG

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Турски рибари откриха украински дрон в Черно море

Турски рибари откриха украински дрон в Черно море

Свят Преди 8 минути

Констатирано е, че плавателният съд е дрон от серията Magura V5

<p>Уролог: Не подценявайте проблема с уринирането</p>

Уролог разкрива: Защо не можете да уринирате и кога е спешно?

Свят Преди 10 минути

При някои симптоми незабавно трябва да отидете в болница

Кремъл: Мнозина в Одеска и Николаевска област искат да свържат съдбата си с Русия

Кремъл: Мнозина в Одеска и Николаевска област искат да свържат съдбата си с Русия

Свят Преди 36 минути

Песков добави, че за Европа би било по-добре да търси диалог с Русия по въпросите на сигурността

<p>Дори малко алкохол увеличава риска от деменция</p>

Проучване: Дори малко алкохол увеличава риска от деменция

Свят Преди 36 минути

За хората с по-малък генетичен риск от Алцхаймер често зависи „кога“ и „как“ пият

Снимката е архивна

4 загинали, включително 3 деца, при пожар по време на рожден ден в Пенсилвания

Свят Преди 42 минути

Четирима души, включително 1-годишно бебе, 4-годишно дете и 17-годишен младеж, загинаха, след като огън обхвана къща по време на рожден ден в Лебанон

"Да, България" предлага служителите на ДАИ да носят бодикамери

"Да, България" предлага служителите на ДАИ да носят бодикамери

България Преди 46 минути

Това съобщи във Facebook съпредседателят на политическата формация Ивайло Мирчев

Обявиха продължението на „Семейство Симпсън“ на големия екран

Обявиха продължението на „Семейство Симпсън“ на големия екран

Любопитно Преди 54 минути

Семейството ще се завърне в киносалоните след 20-годишна пауза

От Ози Озбърн до папа Франциск: Личностите, които загубихме през 2025

От Ози Озбърн до папа Франциск: Личностите, които загубихме през 2025

Любопитно Преди 55 минути

Ето кои забележителни личности ни напуснаха тази година

След гонка с полицията в Гърция - хванаха българин, превозвал мигранти

След гонка с полицията в Гърция - хванаха българин, превозвал мигранти

България Преди 1 час

Българин е арестуван в Северна Гърция с мигранти в багажника

Стартират строги проверки срещу спекулата: Глоби за търговци, качили цените необосновано

Стартират строги проверки срещу спекулата: Глоби за търговци, качили цените необосновано

България Преди 1 час

На санкции подлежат компаниите, които при липсата на икономически предпоставки, а към момента такива не съществуват, необосновано покачват цените си

.

Календар за подстригване през октомври: Най-добрите дати за нова визия

Любопитно Преди 1 час

През октомври 2025 г. Луната ще премине през четири фази, всяка от които със собствено влияние

Експлозия на кола бомба в Пакистан, десетки жертви

Експлозия на кола бомба в Пакистан, десетки жертви

Свят Преди 1 час

Местни жители казаха, че експлозията е била толкова мощна, че е била чута в радиус от километри

.

Мода за дъждовни дни: Как да носим гумени ботуши със стил през есента

Любопитно Преди 1 час

Гумените ботуши за хип за есента на 2025 г.

Китай осъди на смърт 11 членове на мафия семейство

Китай осъди на смърт 11 членове на мафия семейство

Свят Преди 1 час

Семейство Минг и други престъпни групи са участвали в криминални дейности, включително телекомуникационни измами, трафик на наркотици и проституция

Тайните знаци преди раздялата на Никол Кидман и Кийт Ърбан

Тайните знаци преди раздялата на Никол Кидман и Кийт Ърбан

Любопитно Преди 2 часа

В навечерието на шокиращата новина проследяваме знаците, които двамата дадоха преди решението си

<p><span class="cf0">Не претопляйте тези ястия в микровълновата: Може да се отровите</span></p>

Не претопляйте тези ястия в микровълновата: Може да се отровите

Любопитно Преди 2 часа

Разгледайте нашата галерия, за да разберете кои храни никога не трябва да претопляте в микровълновата.