"Синдикатите отказаха на десните общи протести", пише "Труд". Обединени в недоволството си срещу правителството, но разделени в протестите си срещу него, прави извод изданието след вчерашната среща между СДС, ГЕРБ и ДСБ със синдикатите КНСБ и КТ "Подкрепа".

Константин Тренчев посочи, че синдикатите организират стачки по конкретен социално-икономически проблем и преди да излязат на улицата, разчитат той да се реши с диалог.

"24 часа" добавя, че на срещата е било договорено да бъдат организирани експертни срещи за по-качествено управление на държавата. Според "Сега" синдикатите се отнасят резервирано към идеите на трите партии.

"Синдикати разиграват власт и опозиция", коментира "Стандарт". Посочва се, че след като се договориха за националната подписка срещу правителството, която тръгва идния месец, синдикатите обявиха, че бунтове няма да има, ако правителството изпълни исканията им.

"Новинар" пък пише, че синдикалните бунтове ще продължат в различни сфери, докато не се стигне до консенсус, но за общонационален митинг не можело да се говори.

"Труд" публикува интервю с председателя на КНСБ д-р Желязко Христов. Пропаст разделя опозицията и хората, смята той. Според него диалогът с опозицията става само, когато има интерес към властта.

Подобна теза представя "Дума" в анализ, озаглавен "Аман от политически шмекери!". Тези, които искат предсрочни избори, нямат никакви идеи, а само безкрайно желание за власт, пише авторът Владислав Иванов.

Цитирайки Бойко Борисов "Сега" посочва в анализ, че "мисията на ГЕРБ е да извади ДПС от властта". За първи път той назова така отчетливо своя политически враг, пише изданието.

Пред "Стандарт" бившият президент Желю Желев казва, че ГЕРБ търси ДСБ и СДС, за да се легитимира като дясна партия. Според него без обединение нито СДС, нито ДСБ ще влязат в следващия парламент.

Софийската градска прокуратура повдигна вчера обвинения срещу бившия изпълнителен директор на "Софийски имоти" Тошко Добрев за безстопанственост, съобщават всекидневниците. Той е подведен под отговорност за сключване на 13 неизгодни предварителни договора за продажба на общински имоти на цени много по-ниски от пазарните.

"Само трима от властта с неплатени данъци", констатира "Труд" след проверка на Националната агенция по приходите на над 227 депутати, зам.-министри, чиновници и местни управници. "Сега" добавя, че 175 души от властта са излъгали Сметната палата с подаване на неверни данни за имотното си състояние.

Провинилите се са предали верни декларации пред данъчните, но са спестили информация пред публичния регистър. По закон обаче шефът на палатата не може да ги накаже, тъй като това не е предвидено в Закона за публичност на имуществото на висшите длъжности.

Гневно писмо от вицепремиера Меглена Плугчиева е получил вчера земеделският министър Валери Цветанов, информира "Монитор". Поводът е проблеми при декларирането и отдаването на общински земи и опасността да се финансират хора, които никога не са се занимавали със земеделие.

Кметът на Пловдив Славчо Атанасов (ВМРО, ГЕРБ) категорично отказа да приеме още 120 хил. куб. м софийски боклук на сметището в Цалапица, информира "Труд". Отрицателният му отговор на искането на министрите Меглена Плугчиева и Джевдет Чакъров замина вчера, придружен с подписка на кметовете на петте съседни общини, които ползват същото депо за отпадъци.

"Дневник" обявява, че Севлиево може да вземе част от боклука на столицата. Капацитетът на новото депо за смет в града е почти 1 млн. куб. м и може да приеме част от балите, но в никакъв случай цялото количество.

В интервю за "Дума" зам.-министърът на околната среда и водите Чавдар Георгиев казва, че на 1 октомври трябва да бъде ясна посоката на боклука. По думите му помощта на МОСВ е приятелски жест към Столичната община.

"И работещите ще плащат по-ниска вноска за пенсия", обявява под глава "Сега". Възможността вноските за работещите да се намалят с 2% от догодина става съвсем реална, след като вчера Изпълнителното бюро на БСП официално предложи делът на работниците да падне. Това ще стане едновременно с влизането на държавата като осигурител.

"Дума" очертава три приоритета на БСП след вчерашното заседание на Изпълнителното бюро на партията. Това са реализацията на младите хора и децата, подпомагането на възрастните хора и тези в неравностойно положение и подпомагане на дейността на държавата по отношение борбата със сивия сектор.

"Добре дошли, големи братя!", приветства "Труд" от първа страница новия посланик на САЩ у нас Нанси Макълдауни и руския й колега Юрий Исаков. Двамата връчиха вчера акредитивните си писма на президента Георги Първанов.

Церемониите бяха мощно заглушени от тонколоните на палатковия лагер на "Атака", разположен в близост до президентството, пише още "Труд". От месец хората на Волен Сидеров там събират подписка срещу управлението на тройната коалиция.

"Нови посланици изслушаха Волен", отбелязва и "24 часа", "Волен Сидеров надвика химните на САЩ и Русия" - "Сега", "Волен стряска нови посланици" - "Стандарт".

На 3 септември ще бъде направена официална първа копка на АЕЦ "Белене", научил "Класа" от НЕК. Изпълнителният директор на компанията Мардик Папазян обяснил, че се планира да бъде подготвена и самата площадка за ново строителство. Ще има нова площадка за втория блок на централата, а на първи блок ще бъде направена реконструкция.

Водещата тема в "Труд", "Монитор" и "Стандарт" днес е за множеството катастрофи през лятото. Изданията цитират началника на Военномедицинската академия в София ген. Стоян Тонев, който казва, че се отлагат планови операции заради пострадали при катастрофи.

Реанимациите били пълни и се налага да бъдат отложени операции на пациенти с херния, ортопедични дефекти, проблеми с ушите и очите. "Сега" добавя от думите на Тонев, че опасните шофьори трябва да полагат обществено полезен труд като санитари в реанимациите.

На втора и трета страница "24 часа" развива темата за обезщетенията на пострадалите при катастрофи. Според изданието застрахователите масово бавят определянето и плащането на средствата. Често прибягвали до непозволени хитрини, за да не отговорят кога и колко ще дадат. Искали от пострадалите да им представят дори кръвна проба на виновния шофьор.

"Почва продажба на училища", обявява "Труд". До момента са затворени окончателно 248 учебни заведения, очаква се техният брой да е около 350. В интервю за "24 часа" лидерът на Синдиката на българските учители Янка Такева посочва, че е скъсана връзката между училището и семейството.

По думите й родителите ходят на срещи с учителите само до 4-ти клас. Средната възраст на педагозите е 55 г., малките заплати и стреса отблъскват младите, отбелязва Такева.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Карлос Насар

Карлос Насар на родна земя, пожела си да стане двукратен олимпийски шампион през 2028 г.

България Преди 1 минута

Българската звезда във вдигането на тежести беше посрещнат от близките си и фенове, сред които и много деца

Въвеждат такса за някои от най-полулярните кратери на вулкана Етна

Въвеждат такса за някои от най-полулярните кратери на вулкана Етна

Свят Преди 8 часа

Входният билет от 5 евро няма да важи за сицилианците

,

Хърватия ще въведе нова европейска система за граничен контрол

Свят Преди 10 часа

Новата система може да забави проверките по границите

,

Земетресение с магнитуд 5,7 разтърси Етиопия

Свят Преди 10 часа

То е било на дълбочина 10 км

.

Израел премества палестински затворници съгласно споразумението за Газа

Свят Преди 10 часа

Съгласно споразумението за примирие Израел трябва да освободи 250 затворници, включително някои, излежаващи доживотни присъди за смъртоносни атаки

След трагедията в Елените: Държавата нарежда събаряне на хотела и аквапарка

След трагедията в Елените: Държавата нарежда събаряне на хотела и аквапарка

България Преди 11 часа

В Елените продължава да има полицейски екипи, които не допускат никого

.

Двама убити и петима ранени при руски въздушен удар в Донецка област

Свят Преди 11 часа

Руските удари са нанесли щети на девет къщи - частни жилища, и една църква

Полската опозиция протестира срещу мигрантската политика на премиера Туск

Полската опозиция протестира срещу мигрантската политика на премиера Туск

Свят Преди 12 часа

Според непотвърдени данни в митинга участват няколко хиляди души

,

Председателят на СОС: Надявам се до 10 дни да има нормализиране на кризата с боклука

България Преди 12 часа

"Кметът пое ангажимент да изготви план за излизане от тежката ситуация", подчерта Цветомир Петров

.

САЩ няма да разполага американски войски в Газа

Свят Преди 12 часа

Това заяви главнокомандващият адмирал Брад Купър

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Любопитно Преди 13 часа

Всичко по темата може да прочетете в следващите редове

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Свят Преди 13 часа

Турският лидер подчерта, че след споразумението за прекратяване на огъня „не трябва да има връщане назад“

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Свят Преди 14 часа

Последните твърдения в социалните медии предизвикаха безпокойство, че емблематичната Айфелова кула в Париж е планирана за събаряне през 2026 г.

,

„Китай не се страхува“: жителите на Пекин отхвърлят заплахата от мита на Тръмп

Свят Преди 14 часа

В петък американският президент внезапно обяви, че САЩ ще наложат допълнителни 100% мита върху целия китайски внос от 1 ноември „или по-рано“

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

Свят Преди 14 часа

Това съобщи ръководителят на канцеларията на украинския президент