В естниците предвиждат, че цената на електрическия ток "ще падне с почти три стотинки" (16%) от 1 октомври. От същата дата обаче щели да отпадат по-евтините сега 75 киловатчаса на месец. Така средната сметка за домакинство ще блъде с 1,5% по висока от досега.

"24 часа" обяснява как и защо ще поскъпнат винетките за лек автомобил от 2007 г. - цената ще е 80 лв. - с 22 лв. повече от сегашната.

"Труд" публикува интервю със социолога Васил Тончев от "Сова-Харис", който казва: "Грешката на Костов и Стоянов е огромна, Берон би спънал и Беронов, и Сидеров".

"Стандарт" съобщава, че треньорът на националния тим по футбол Христо Стоичков щял да бъде поканен за член на бъдещата партия ГЕРБ. Партийният химн вероятно ще е песента "Съградил е Господ манастир" в изпълнение на Стефка Съботинова".

Под заглавие "Петков обяви баба и внуче за терористи", "Новинар" иронизира вчерашната акция на вътрешния министър по повод намерените патрони в багажа на 55-годишната Лариса Василиевна, която паникьосала летище Варна.

За в. "Сега" важна е новината, че Франция и Германия искат предпазни клаузи за България, а окончателното решение за влизането ни в ЕС може да бъде отложено за декември.

Под заглавие "България ще трябва да следи изкъсо ЦРУ" "Сега" съобщава, че Съветът на Европа е поканил страната да участва в механизъм за контрол над чуждите секретни служби в Европа. Главната цел е да бъде предотвратено нарушаване на човешки права, както е правело ЦРУ чрез тайното транспортиране и разпитване на предполагаеми терористи.

"Монитор" акцентира върху заглавието "След ЕС българите любят най-много Германия" и цитира данни от международно проучване.

Вестникът съобщава ,че НДСВ ще издигне Даниел Вълчев за кандидат- президент.

"Дума" отбелязва 9 септември като празник и със заглавието "Истинското време разделно има място само в историята".

"Левски" с 10 самолета за Барселона, пишат всички вестници за предстоящия във вторник първи мач в Шампионската лига.

Голямото интервю в "Стандарт" е с Йохан Кройф по повод предстоящия мач на "Левски" с "Барса". "Само "Левски" и "Реал" са ме били с пет гола", признава бившият треньор на Стоичков в Испания.

Полицай спира шофьор: – Знаете ли защо ви спрях? – Да, да — да си поговорим малко. Нали и на вас ви е скучно?
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Мелания посрещна коледното дърво на Белия дом (СНИМКИ)</p>

Мелания посрещна коледното дърво на Белия дом след скандала от първия мандат на Тръмп

Любопитно Преди 3 минути

Първата дама прие коледното дърво, преди да разкрие общата тема на тазгодишната празнична украса

<p>Тръмп е имал &quot;много добър разговор&quot; със Си</p>

Тръмп е имал "много добър разговор" със Си Цзинпин

Свят Преди 28 минути

Китайският президент каза, че двете страни трябва да запазят "импулса в отношенията си"

<p>AI&nbsp;може да се превърне в &quot;съвременен Франкенщайн&quot;</p>

ООН: AI може да се превърне в "съвременен Франкенщайн"

Свят Преди 1 час

"Отговорност на правителствата е с общи усилия да предотвратят подобен сценарий", каза Фолкер Тюрк

Граждани спряха мъж, шофирал крадена кола под въздействието на алкохол

Граждани спряха мъж, шофирал крадена кола под въздействието на алкохол

България Преди 1 час

Той бил арестуван и отведен в Районното управление

Разградско семейство обвинено в трафик на жени остава зад решетките

Разградско семейство обвинено в трафик на жени остава зад решетките

България Преди 2 часа

Двамата обвиняеми бяха част от организирана група, чиито членове през август 2023 г. бяха осъдени от Окръжния съд в Разград

<p>Болсонаро остава зад решетките след решение на върховния съд</p>

Жаир Болсонаро остава зад решетките след решение на върховния съд

Свят Преди 2 часа

Бившият бразилски президент очаква окончателните решения по обжалванията на присъдата му от 27 години затвор по обвинения в заговор за преврат

Проливни дъждове потопиха Тайланд

Проливни дъждове потопиха Тайланд

Свят Преди 3 часа

Жертвите на водната стихия в Малайзия са най-малко 8

Полша задържа трети заподозрян за саботаж на жп линия

Полша задържа трети заподозрян за саботаж на жп линия

Свят Преди 3 часа

Полша съобщи, че двамата мъже – на име Олександър К. и Евгений И. – са избягали в Беларус и иска да бъдат екстрадирани

САЩ обявиха венецуелския Картел на слънцата за терористична организация

САЩ обявиха венецуелския Картел на слънцата за терористична организация

Свят Преди 4 часа

Обозначението на картела като ЧTO идва в момент, когато Тръмп засилва натиска върху Мадуро

<p>Адвокат: Най-адекватната мярка за неотклонение за Коцев би била подписка</p>

Адвокат Николай Владимиров: Най-адекватната мярка за неотклонение за Благомир Коцев би била подписка

България Преди 4 часа

"Не считам, че би имало вариант да бъде постановена осъдителна присъда срещу него"

Желязков с ключово изявление: Сигурността на Украйна е неразделна част от сигурността на Европа

Желязков с ключово изявление: Сигурността на Украйна е неразделна част от сигурността на Европа

България Преди 4 часа

В този контекст премиерът подчерта необходимостта от поддържане на импулса за постигане на мир чрез тясна координация между САЩ, ЕС и Украйна

Рая Назарян: Украйна трябва да участва във всички решения за сигурността си

Рая Назарян: Украйна трябва да участва във всички решения за сигурността си

Свят Преди 4 часа

Назарян каза, че ангажиментът на администрацията на Тръмп за прекратяване на пълномащабната агресия на Русия срещу Украйна е от решаващо значение

Зеленски и Коща предвиждат единна позиция на ЕС за Украйна

Зеленски и Коща предвиждат единна позиция на ЕС за Украйна

Свят Преди 4 часа

Коща по-рано заяви, че е поканил лидерите на всички 27 държави членки на ЕС на специална среща по въпросите на Украйна в Луанда

"Мръсна българска уста": Журналистът Владимир Перев стана жертва на нападение в Скопие

"Мръсна българска уста": Журналистът Владимир Перев стана жертва на нападение в Скопие

Свят Преди 4 часа

Перев определи случилото се като пореден акт на омраза към българите в РСМ

<p>Сватбата между милиардери, която взриви интернет</p>

Световни звезди и милиардерски блясък: Сватбата, която взриви интернет

Любопитно Преди 4 часа

Най-горещата сватба на сезона вече е факт и интернет е изпълнен с вълнение