Уу угата позволява бързо и сигурно установяване на проблеми със сървърите и мрежата, без да е необходимо посещение на място.

НЕТ ИС, технологична компания на холдинговото дружество ВМ Финанс Груп, предлагаща продукти и услуги в областта на информационните и комуникационните технологии, представи ново интегрирано решение за дистанционно управление на Raritan. Избрана през миналата година за дистрибутор на Raritan за България, фирмата представя Dominion KSX II – подобрена, по-мощна версия на интегрираното устройство за дистанционно управление, което осигурява постоянен и пряк достъп чрез сигурна интернет връзка до ИТ оборудването в отдалечени офиси и други обекти на разстояние.


Новото устройство за управление предлага разширени възможности за контрол от разстояние, като управление на захранването и трансфер на файлове при пълна сигурност, подобрена функционалност и видео резолюция до 1600 x 1200 пиксела.
За да осъществи достъп и поддръжка до практически всяко едно устройство от ИТ оборудването - сървъри, суичове, рутери и телефонни централи, Dominion KSX II обединява ключови технологии за отдалечено управление и контрол, включително KVM - (keyboard/video/mouse) и serial-over-IP в едно устройство. Компаниите могат да увеличат продуктивността си и да намалят времето за администриране на отдалечените офиси чрез осигуряване на пълен контрол на ниво BIOS и клавиатура/мишка, както и контрол на захранването (включване/изключване) на отдалеченото оборудване от централния офис на дадена организация или от друго място, където се намират ИТ специалистите.
Специалистите на НЕТ ИС уточняват, че следващото поколение KSX II е уникално с включването на интегрирани virtual media и дистанционно управление на захранването във всички модели. С помощта на virtual media ИТ администраторите могат безпроблемно да правят трансфер на данни към отдалечените сървъри, като използват техните локални дискове (CD/DVD/USB drive/Hard drive) през KVM-over-IP свързаност. Това е идеална възможност за инсталиране на софтуер, ъпгрейти и отстраняване на софтуерни проблеми. Когато се използва съвместно с друг продукт на Raritan, Dominion PX, KSX II, който има два power control порта, може да наблюдава статуса на захранването, както и да включва и изключва захранването на всяко закачено ИТ оборудване, откъдето и да е.
Други характеристики, включени във всички модели KSX II :
  • Най-съвременните характеристики за сигурност, включващи: 256 битово AES криптиране на данните към клавиатурата, видеото и мишката; необходимост от въвеждане на парола за достъп; блокиране на акаунта при въведена грешна парола; вградени възможности за идентификация. Dominion KSX II се интегрира лесно към сървъри на всички производители, както и към различни системи за наблюдение и управление (SNMP, Syslog и др.).
  • Уникалната Absolute Mouse Synchronization™, която елиминира закъсненията на показалеца на мишката и съкращава времето за настройване на даден сървър.
  • Нов HTML потребителски интерфейс, който осигурява на ИТ мениджърите графичен изглед в реално време на цялото ИТ оборудване, свързано с KSX II. Миналата година Raritan първи в бранша предоставят възможността този интернет базиран потребителски интерфейс да се използва, както за отдалечено KVM управление, така и за мениджмънт на сървърите на място.
  • Интегриран модем с възможност за телефонна връзка при необходимост от авариен достъп, когато отпадне основната връзка с мрежата.
За компании с голям брой отдалечени офиси, Dominion KSX II е сертифициран като CommandCenter, така че множество такива устройства, както и свързаните с тях сървъри и друго ИТ оборудване, могат да бъдат управлявани през един IP адрес.
Цени
Устройството Dominion KSX II е налично в два модела. KSX2-144 има четири KVM порта, четири серийни порта и един power control порт при цена от2 199 щатски долара без ДДС. KSX2-188 има осем KVM порта, осем серийни порта и един power control порт при цена от 2 749 щатски долара без ДДС. Не се изисква закупуване на допълнителен софтуер за работа с устройството.

Източник: IDG.BG
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 4 часа

Тя е ексклузивен гост в подкаста “Кухнята след Ада”

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Свят Преди 6 часа

Военните започнаха разследване на този инцидент

Политическата криза в Румъния се разраства

Политическата криза в Румъния се разраства

Свят Преди 7 часа

Искат импийчмънт на президента Никушор Дан

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

България Преди 8 часа

Той е задържан в момента на предаване на подкуп в размер на 40 000 евро

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

България Преди 8 часа

Гражданите не искат да се строят нови огромни сгради в „Младост“

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

България Преди 9 часа

Това става след резултатите от парламентарните избори

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

България Преди 9 часа

Движението в района е спряно

Човек почина до метростанция в центъра на София

Човек почина до метростанция в центъра на София

България Преди 9 часа

Тялото е на намерено до метростанция "Опълченска"

<p>Мицкоски:&nbsp;Достойнството няма цена... Ще търпите</p>

Премиерът на Северна Македония: Достойнството няма цена... Ще търпите

Свят Преди 10 часа

СДСМ: Мицкоски отново активира добре познатата стратегия за заслепяване на обществеността

Британското правителство се разпада

Британското правителство се разпада

Свят Преди 10 часа

Натискът за оставка на Стармър расте

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

България Преди 11 часа

Примата пожела успех на родната представителка във Виена с емблематичното „БАНГАРАНГА!“; Юбилейното 70-о издание на конкурса стартира довечера под знака на политическо напрежение

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

България Преди 11 часа

Наказателното производство приключи краен съдебен акт

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Свят Преди 11 часа

Предстои Районна прокуратура - Монтана да внесе в съда искане за отстраняването на обвиняемия кмет от длъжност

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Любопитно Преди 12 часа

Продължението показва реалната криза в журналистиката, съкращенията и заплахата от изкуствения интелект, но спестява някои чисто професионални детайли

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

България Преди 12 часа

Според Василев част от текстове в проекта са „много притеснителни“