"Кабинетът - здрав до 2009 г. въпреки злобата на прехода", прогнозира пред "24 часа" социологът Кънчо Стойчев.

Той смята, че този кабинет управлява доста разумно и че икономическата му политика е напълно успешна.

Очакванията му са ремонтът на кабинета да се състои догодина. Най-вероятно ще има увеличаване на усилията в борбата с престъпността и корупцията, тъй като към този момент няма кой знае какви резултати.

Съдбата на НДСВ ще бъде центристка политическа сила със сравнително невисока електорална подкрепа, но с твърде важно място в политическия живот.

Прогнозите за ГЕРБ са, че след едни парламентарни избори ще трябва да търси коалиционно управление.

Във всички случаи в близките години Бойко Борисов ще играе централна роля в българската политика.

На местните избори ще се представят много силно две партии - ГЕРБ и ДПС. БСП ще получи резултат най-вероятно сериозно под дори едни консервативни очаквания.

"Народът е жаден за възмездие!", казва в интервю за "Труд" Бойко Борисов, кмет на София.

Той е убеден, че навсякъде хората искат промяна по три направления: борбата с корупцията, ред в съдебната система и инфраструктура.

"Във всички общини трябва да се направи преглед на сделките, които са правени досега. Трябва да има възмездие!

Или поне да не могат да харчат народните пари така безнаказано както сега. Поне да се крият, поне да се махнат и да не мърсят повече общинското пространство."

Борисов е категоричен, че никога няма да каже на хората това, което няма да изпълни.

"В моята програма ясно и точно е записано, че пенсии и заплати могат да се вдигат, само след като парите от сивия сектор на икономиката се вкарат в държавния бюджет, а не сега над 20 млрд. лева да не се знае къде са", допълва кандидатът за кмет на София.

"ДПС в съюз с БСП за София, а със СДС за Кърджали", е водещо заглавие в "Сега".

Две изненадващи коалиции в знаковите градове София и Кърджали се задават за местните избори.

БСП допусна вчера, че е възможно да приеме офертата на ДПС за общ кандидат-кмет в столицата.

А новият председател на СДС Пламен Юруков сензационно обяви, че сините вероятно ще подкрепят кандидата на ДПС в Кърджали Хасан Азис.

Така СДС стана първата партия, която даде рамо на Ахмед Доган в града. Всички останали се опитват да се обединят в анти-ДПС коалиция, за да разбият политическия монопол на движението в града.

"Тестът "Доган", коментира "Сега". Според автора на тепиха са останали двамата истински играчи - ДПС и ГЕРБ.

Предизвикателството за този вот е именно битката с кметската партия. Забраната за коалиране с ГЕРБ бе първото доказателство, че Бойко Борисов е новият тест на Доган.

Борисов пое щафетата, контраатакува и обвини Емел Етем за престъпно бездействие покарай последните порои.

Гъделът на Сокола е да спечели срещу столичния кмет. Двубоят между двамата не е идеологически, а личностен.

Бойко Борисов залага себе си в София, Ахмед Доган прави по-малък залог в Кърджали, но пък печалбата му там е почти сигурна.

"Червените галактики се разбягват", е анализът в "Дневник". Коментира се, че ръководството на БСП независимо от декларациите няма интерес да излъчи силна фигура, която да спечели кметския пост в столицата.

Появата на нов силен играч в и без това сложната плетеница от интереси очевидно няма да бъде допусната.

Софийското ръковдство на партията също не желае да влезе сериозно в битката. Цялата интрига е кой кого ще прелъже да поеме отговорността за загубата.

Конкуриращите се за власт и влияние групи в БСП вече са я калкулирали като предпочитан и единствено допустим вариант.

"Кандидатът за Бургас препъна соцръководството", пише "Труд". След час и половина ожесточени спорове Изпълнителното бюро на БСП и соцлидерът Сергей Станишев решили вчера да оставят местната организация в Бургас да реши кой да бъде червеният кандидат-кмет за града.

Претендентите са двама - сегашният градоначалник Йоан Костадинов, който се бори за четвърти мандат, и съветникът на транспортния министър Петър Мутафчиев - Павел Маринов.

Соцръководството одобрило за трети мандат Кирил Йорданов във Варна.

"Лечков се бори сам, но ГЕРБ му дава рамо", съобщава "Труд". "Ще се кандидатирам за втори мандат отново като независим кандидат.

Но ще бъда подкрепен от ГЕРБ", обяви вчера сливенският кмет Йордан Лечков. "Член съм на сдружението ГЕРБ, но не и на партията с това име", припомни той.

Лечков спечели предишния вот като независим кандидат.

"КС отряза опозицията за уседналостта", информира "Сега". Конституционният съд отхвърли окончателно искането на 57 депутати от опозицията да се произнесе дали противоречи на основния закон ЦИК да тълкува регламента за уседналост в закона за местните избори.

В мотивите си магистратите сочат, че депутатите не са отправили искането си прецизно. Освен това те поискали тълкуване на законови текстове, а не на неясни или противоречиви конституционни текстове.

"Нови координатори в НДСВ, не било чистка", съобщава "24 часа". Царската партийна централа определи 9-има нови обласни координатори в навечерието на местния вот.

Политическият съвет на НДСВ, който вчера се събра за втори път в новия си, нерегистриран в съда състав, направи рокади във Варна, Бургас, 23-и МИР в София и Хасково.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 4 часа

Тя е ексклузивен гост в подкаста “Кухнята след Ада”

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Свят Преди 6 часа

Военните започнаха разследване на този инцидент

Политическата криза в Румъния се разраства

Политическата криза в Румъния се разраства

Свят Преди 7 часа

Искат импийчмънт на президента Никушор Дан

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

България Преди 8 часа

Той е задържан в момента на предаване на подкуп в размер на 40 000 евро

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

България Преди 8 часа

Гражданите не искат да се строят нови огромни сгради в „Младост“

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

България Преди 9 часа

Това става след резултатите от парламентарните избори

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

България Преди 9 часа

Движението в района е спряно

Човек почина до метростанция в центъра на София

Човек почина до метростанция в центъра на София

България Преди 9 часа

Тялото е на намерено до метростанция "Опълченска"

<p>Мицкоски:&nbsp;Достойнството няма цена... Ще търпите</p>

Премиерът на Северна Македония: Достойнството няма цена... Ще търпите

Свят Преди 10 часа

СДСМ: Мицкоски отново активира добре познатата стратегия за заслепяване на обществеността

Британското правителство се разпада

Британското правителство се разпада

Свят Преди 10 часа

Натискът за оставка на Стармър расте

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

България Преди 11 часа

Примата пожела успех на родната представителка във Виена с емблематичното „БАНГАРАНГА!“; Юбилейното 70-о издание на конкурса стартира довечера под знака на политическо напрежение

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

България Преди 11 часа

Наказателното производство приключи краен съдебен акт

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Свят Преди 11 часа

Предстои Районна прокуратура - Монтана да внесе в съда искане за отстраняването на обвиняемия кмет от длъжност

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Любопитно Преди 12 часа

Продължението показва реалната криза в журналистиката, съкращенията и заплахата от изкуствения интелект, но спестява някои чисто професионални детайли

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

България Преди 12 часа

Според Василев част от текстове в проекта са „много притеснителни“