М обилните потребители все по-често предпочитат есемес и социални мрежи (като MySpace.com) пред електронната поща, за да поддържат връзка с близки и познати.
Според изследване на JupiterResearch 80% от американските тийнейджъри, които притежават мобилни телефони, използват редовно есемес услуги.
Също така се оказва, че голяма част от мобилните потребители смятат електронната поща по-скоро за бизнес услуга и все по-рядко я използват за лични цели.
Социалните мрежи също допринасят за залеза на електронната поща като средство за лична комуникация, констатира MobileBulgaria.com.
На хоризонта се появяват все повече подобни услуги, а тийнейджърите, които разполагат с достатъчно свободно време, не пропускат случай да се регистрират и да използват предлаганата от тях функционалност до краен предел.
#ADSENSE180#
Това, което е важно за поведението на тийнейджърите е, че те са много по-адаптивни от останалите потребители.
Младежите възприемат много по-лесно и бързо нововъведенията и по тази причина можем да очакваме в рамките на три до пет години тези тенденции да се разпространят и сред потребителите от останалите възрастови групи.