Бт танските вестници и днес са под знака на скандала с принц Хари заради появата му на маскен бал с нацистка униформа, информира Българската редакция на Би Би Си.

"Дейли телеграф" пише, че се води истински лов на вещици сред обкръжението на Хари в издирване на виновника, който е продал на таблоида "Сън" снимката на принца в нацистка униформа.

В "Гардиън" четем мнението на Марк Лоусън, според когото най-странното е била темата на въпросния маскен бал - "колониално или свързано с местни обичаи облекло" - и костюмът на Хари е бил просто логичен завършек на подобен замисъл.

"Дейли мейл" обаче насочва главната си критика към бащата на Хари - принца на Уелс и пряк наследник на британската корона Чарлз.

Вестникът помества на уводно място негова снимка и разкрива, че Чарлз е прекарал само три дни от последния месец и половина с по-малкия си син.

Според изданието принцът не прекарва достатъчно време с 20-годишния си син, който съвсем не е дозрял да бъде оставен сам на себе си, без надзор.

"Дейли мейл" допълва, че първородният син на Чарлз и покойната лейди Даяна - принц Уйлям, се е завърнал в университета си, а бащата не желае да прекъсва зимната си почивка в Шотландия, която прекарва в компанията на Камила Паркър-Боулс.

Вестникът разширява темата за нацистката униформа на младия принц и я допълва с големи снимки на вътрешната си страница от известната английска военна академия "Сандхърст", където ще започне да учи и самият Хари.

На два от кадрите са редица от кадети, облечени в части от нацистки униформи, някои от тях със свастики; заснет е и един кадет с фалшиви мустаци а ла Хитлер и ръка, изпъната за нацистки поздрав.

Вестникът отбелязва снощното извинение на началника на "Сандхърст" ген. Андрю Ричи, който изразява дълбоко съжаление за поведението на своите питомци.

Според военния тези снимки са направени през 90-те години по време на маскен бал и оттогава насам дисциплината е много по-строга.

От академията вече увериха, че принц Хари ще бъде приет за кадет въпреки неприятния инцидент с нацистката униформа.

"Индипендънт" се пита защо колянна травма на младия принц е забавила неговото приемане във военното училище, но не му е попречила да кара ски и да играе футбол.

"Гардиън" избира за водеща тема друг скандал, свързан с ужасното положение, в което изпадат много от близките на загиналите по време на земетресението и вълните цунами в Индийския океан.

Според вестника те са в безизходица и много от тях са пред разорение.

Британското външно министерство (Форин офис) е пояснило, че докато не бъдат открити телата на загиналите, техните финансови дела ще бъдат замразени, което ще попречи на роднини и близки да предявяват претенции за наследство или да продават имуществото на изчезналите.

Според английските закони, ако телата на близките им не бъдат открити, роднините могат да получат удостоверение за смърт чак след седем години, припомня изданието.

"Индипендънт" приветства прилуняването на сондата "Хюйгенс" на повърхността на най-голямата луна на Сатурн - Титан, и нарича операцията "Титаничен скок".

Според вестника важността на космическата мисия се състои най-вече в "новите въпроси, които ще породи изпратената от сондата информация".

За "Таймс" сегашният успех е компенсация за провала на мисията с "Бийгъл-2" до Марс.

"Файнаншъл таймс" съобщава, че британците са похарчили 3 млрд. лири за коледни подаръци, закупени по интернет.

Няколко вестника отбелязват с развеселен тон новината, че Пентагонът е планирал да изработи бомба, която да предизвиква хомосексуално поведение сред противниковите войски.

Според "Таймс" разработката на американското военно министерство включвала употребата на феромони, които повишават сексуалното желание.

Възможно е разработката да разчита на ефект като в шекспировата пиеса "Сън в лятна нощ", където поръсеният с вълшебен прах се влюбва в първото същество, попаднало пред погледа му, смята изданието.

"Сън" допълва, че според експерти изготвянето на подобни бомби е "теоретически възможно".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Израел нареди на военните да ограничат офанзивата в ивицата Газа

Израел нареди на военните да ограничат офанзивата в ивицата Газа

Свят Преди 3 минути

Тръмп обеща, че съгласно мирния план, "всички страни ще бъдат третирани справедливо"

Експерти разкриха идеалното време за закуска за вашето здраве и дълголетие

Експерти разкриха идеалното време за закуска за вашето здраве и дълголетие

Любопитно Преди 41 минути

Правилното начало на деня може не само да подобри настроението ви, но и да повиши производителността и да подпомогне метаболизма

Чехия: милиардерът Бабиш иска да се върне на власт

Чехия: милиардерът Бабиш иска да се върне на власт

Свят Преди 51 минути

Сравнявали са го с Тръмп, Берлускони или Орбан

Неврохирургът д-р Петров напусна “Игри на волята” след зрелищна елиминационна битка

Неврохирургът д-р Петров напусна “Игри на волята” след зрелищна елиминационна битка

Любопитно Преди 8 часа

Програмистът Александър, треньорът по борба Дино и миньорът Теодор-Чикагото продължават напред в надпреварата

Ето кой е граничният полицай, загинал в Елените

Ето кой е граничният полицай, загинал в Елените

България Преди 8 часа

Стефан Иванов, заедно с още двама свои колеги, извършвал обследване на брега

СГС остави в ареста общинските съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов

СГС остави в ареста общинските съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов

България Преди 9 часа

Адвокатите на двамата обвиняеми заявиха, че ще обжалват решението на съда

Над 200 000 италианци протестираха в подкрепа на Газа

Над 200 000 италианци протестираха в подкрепа на Газа

Свят Преди 10 часа

Демонстрантите осъдиха отношението към Глобалната флотилия „Сумуд“

Шестокласниците се явиха на Национално входно ниво по математика

Шестокласниците се явиха на Национално входно ниво по математика

България Преди 10 часа

Учениците решиха 13 задачи в онлайн формат, а оценките ще се вписват като текущи по преценка на учителите

Френски репортер е убит в Донбас, Макрон обвини Русия

Френски репортер е убит в Донбас, Макрон обвини Русия

Свят Преди 11 часа

Украинският журналист Георгий Иванченко е бил ранен при същата атака

Нови два самолета F-16 Block 70 пристигнаха в България

Нови два самолета F-16 Block 70 пристигнаха в България

България Преди 11 часа

Самолетите кацнаха в Трета авиационна база в Граф Игнатиево

ЕК одобри плащане за България по НПВУ

ЕК одобри плащане за България по НПВУ

България Преди 12 часа

Но предлага временно да отложи част от него

Прокуратурата разпита отново бившия зам.-кмет на Варна

Прокуратурата разпита отново бившия зам.-кмет на Варна

България Преди 12 часа

Диан Иванов е сочен за основен свидетел срещу кмета Благомир Коцев

ЕС удължи санкциите срещу руски граждани и организации

ЕС удължи санкциите срещу руски граждани и организации

Свят Преди 13 часа

Засегнати са 47 физически лица и 15 организации

Влак помете велосипедист на прелез в Пловдив

Влак помете велосипедист на прелез в Пловдив

България Преди 13 часа

Инцидентът е станал при спуснати бариери на ул. "Пещерско шосе", жертвата е млад мъж

Тръмп с изненадващ ултиматум, "Хамас" отстъпи

Тръмп с изненадващ ултиматум, "Хамас" отстъпи

Свят Преди 14 часа

Тръмп: Срещу "Хамас" ще настане ад, какъвто никога досега не са виждали