М илиардерът Майкъл Блумберг без проблеми победи съперника си на проведените вчера избори за кмет на Ню Йорк и беше преизбран за втори мандат (CI.NYC.ny.us), информират агенциите.
За умерения републиканец са гласували 57,1% от избирателите, а за съперника му - бившия ръководител на администрацията на района Бронкс в Ню Йорк демократа Фернандо Ферера, своя вот са дали 40,1% от жителите на най-големия град в САЩ.
Демократите Джон Корзин и Тим Кейн спечелиха с лекота вчерашните избори за губернатор съответно в щатите Ню Джърси и Вирджиния, предаде Асошиейтед прес.
Агенцията коментира, че двете победи дават преднина на демократите, които искат да се възползват от разногласията в републиканската партия преди частичните избори догодина, когато предстои спор за контрола върху Конгреса.
Детройтският кмет Куейми Килпатрик е на път да бъде преизбран, тъй като има преднина от близо 100 хил. гласа при преброени 99% от гласовете.
Междувременно избирателите в Тексас вчера с мнозинство одобриха конституционната забрана върху браковете между хомосексуалисти.