М ъжете се занимават с бизнес - или поне така се знае за тях в обществото. За италианския принц се твърди, че дълги години е работил за световноизвестната фирма за хеликоптери "Аугуста".

Разработвал и проекти в здравеопазването. По-важното е, че притежава замък и цял жилищен квартал в Женева, както и и резиденция на остров Корсика в Средиземно море.

Разликата е в децата - срещу петте деца на Симеон той има само един син.

Италианският в. "Република" разказва потресаващи случки за своя сънародник, когото определя като "развратен и нагъл".

"Дано да има хубави момиченца, за да ги ч..." - думите са на Джан Николино Нардучи, близък сътрудник на Виктор Емануил, изречени в телефонен разговор между двамата. На искането принцът отговаря: "Разбира се, веднага!".

Разговорът се води по време на участието на принца в благотворителна проява за подпомагане на малолетни жертви на сексуални престъпления и малтретиране в семейството през септември м.г.

Същият Нардучи се въодушевявал от интересни сделки. Адвокат от Торино потърсил сътрудника на принца и поискал Виктор Емануил да му предложи хора, готови да похарчат "значителни суми" за покупка на лекарства за Еритрея. Изискването било стоката да е "не казвам боклук, но евтини неща в разрез с всякакви документи".

Схемата измислил Нардучи. По план трябвало да включи в нея и предприемача Пиерпаоло Черани, който има фармацевтична фирма със седалище в Триест.

При разговора Нардучи говори за възможността да бъде включен "шефът". Съдружникът на принца измисля пъкления план да се праща в Еритрея физиологичен разтвор за системи.

Адвокатът от Торино отговаря: "Имай предвид, че трябва да е с много ниска цена, защото е за Третия свят".
Нардучи се съгласява с репликата: "Ниска, разбира се! Това е вода! Вода със захар!".

"Република" разказва още как човекът на принца намеква за фирма, свързана със Савоя, която работи в България и има офис в Йордания. Според влиятелни съдии от Рим аферата с лекарствата е "емблематична за интересите и финансовите наличности на Виктор Емануил по целия свят, за опасните и криминални наклонности на принца, който всъщност притежава твърде малко благороднически дух".

Сестрата му Мария Габриела Савойска даде интервю за италианската агенция Ай Джи Ен, в което заявява: "Това, което се случи, беше предвидимо.

Моят брат е един влиятелен наивник, който се е оказал в тази история заради определени хора, с които се е обградил и които абсолютно не му влияят добре."

Принцесата уточнява, че от години не поддържа връзка с брат си. "Все още му желая доброто. Той е безотговорен и създаде ситуация, в която нашата фамилия е предмет на обсъждане."

Попаднал веднъж във фокуса на медийното внимание, принцът вече трети ден е обект на всякакви скандални публикации. Напомнено беше, че преди две години той се сби с братовчед си Амедео д'Аоста на сватбата на испанския престолонаследник Фелипе де Бурбон.

Напомнено беше също, че трите му сестри Мария Габриела, Мария Беатриче и Мария Пиа го обвиниха, че срещу символична сума е взел имението на майка им - замъка "Шато дьо Мерленж" на Женевското езеро.

Започна съдебен процес, на който той пък предяви претенции към банковите сметки, бижутата и мебелите на бившата кралица. Делото не е приключило.

Смята се, че италианският бизнесмен Пиерпаоло Черани е обещал на Симеон точно този замък срещу сделката с БТК. Твърди се, че това е най-скъпото имение на Савоите. Около него имало 50 хектара земеделска земя.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 6 часа

Тя е ексклузивен гост в подкаста “Кухнята след Ада”

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Свят Преди 7 часа

Военните започнаха разследване на този инцидент

Политическата криза в Румъния се разраства

Политическата криза в Румъния се разраства

Свят Преди 9 часа

Искат импийчмънт на президента Никушор Дан

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

България Преди 9 часа

Той е задържан в момента на предаване на подкуп в размер на 40 000 евро

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

България Преди 10 часа

Гражданите не искат да се строят нови огромни сгради в „Младост“

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

България Преди 10 часа

Това става след резултатите от парламентарните избори

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

България Преди 10 часа

Движението в района е спряно

Човек почина до метростанция в центъра на София

Човек почина до метростанция в центъра на София

България Преди 11 часа

Тялото е на намерено до метростанция "Опълченска"

<p>Мицкоски:&nbsp;Достойнството няма цена... Ще търпите</p>

Премиерът на Северна Македония: Достойнството няма цена... Ще търпите

Свят Преди 11 часа

СДСМ: Мицкоски отново активира добре познатата стратегия за заслепяване на обществеността

Британското правителство се разпада

Британското правителство се разпада

Свят Преди 12 часа

Натискът за оставка на Стармър расте

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

България Преди 13 часа

Примата пожела успех на родната представителка във Виена с емблематичното „БАНГАРАНГА!“; Юбилейното 70-о издание на конкурса стартира довечера под знака на политическо напрежение

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

България Преди 13 часа

Наказателното производство приключи краен съдебен акт

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Свят Преди 13 часа

Предстои Районна прокуратура - Монтана да внесе в съда искане за отстраняването на обвиняемия кмет от длъжност

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Любопитно Преди 13 часа

Продължението показва реалната криза в журналистиката, съкращенията и заплахата от изкуствения интелект, но спестява някои чисто професионални детайли

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

България Преди 13 часа

Според Василев част от текстове в проекта са „много притеснителни“