
Местоположението на заснетите обекти се визуализира, маркирано с кръстче върху дигиталните карти на областите в двете географски приложения на Google и при click върху отбелязаната точка от картата се показват всички снимки на даденото място.
Двете компании работят съвместно от началото на годината, когато Google направи Panoramio основен фото-сайт за Google Earth. От тогава насам броят на geo-located снимките в Panoramio е нараснал до над един милион.
Вчера в блог постинг Google съобщава, че ще купува Panoramio с цел да интегрира в по-голяма степен услугите на двата сайта, както и за да подобри значително инфраструктурата на Panoramio , така че на крайните потребители да бъде предоставяно по-високо качество.
Финансовите параметри на придобиването, което все още не приключило не се разкриват. Google съобщават, че в Panoramio няма да има никакви внезапни промени.
Този ход цели да укрепи позициите на Google срещу Yahoo Inc. в предоставянето на онлайн услуги за споделяне на снимки. Yahoo притежава Flickr ? популярен сайт за споделяне на снимки, чиито потребители също могат да определят местонахождението на снимките си в Google Earth, но Flickr не е основният фото-сайт в Google Earth, за разлика от Panoramio .
Panoramio стартира през октомври 2005 година. Около 300 000 души са регистрирани за услугата, предлагана от март тази година, през февруари сайтът е имал 4 млн. уникални посетители и 30 млн. импресии.
Компанията скоро представи приложно програмен интерфейс (API ? application programming interface), който позволява на други сайтове да включват в тях функционалности на Панорамио.
Panoramio предостави възможност на потребителите да ?свалят? снимките и личните си данни преди да бъдат прехвърлени в Google.
Източник: IDG.BG