В предаването се видя: "Кой те праща? Еди-кой си. Дай документите." За колата на президента взе 80 лв., защото застрахователната й стойност беше 2000 лв.

Оцени колата на 2000 лв. и я прехвърли. В договорите сменихме по 1-2 цифри от номера на рамата и на шасито на колите, за да избегнем отговорност.

- Какво си говорихте с главния прокурор, когато двамата влязохте в служебния му мерцедес?

- Говорихме си по темата. Оказа се, че той има наблюдения и знае, че нотариусите тормозят населението.

Най-малко че прехвърлят апартаменти по този начин, узаконяват и прикриват веригите за крадени коли.

Няма жилищна измама или узаконяване на крадена кола, без да е свързан нотариус. Ако има контрол върху тези хора и документацията им, това ще облекчи и държавата в голяма степен.

За какво ще крада колата, като няма да има на кого да я продам после? Обади ни се човек, изпатил си от същия нотариус, и във вторник ще го срещнем с прокурори.

Колата му е била открадната с такъв договор

от същия нотариус, след това веднага е била свалена от регистрация в КАТ и в момента стои в автоморгата с още 12 коли. Много е лесно с договор, заверен нотариално, да я свалиш от регистрация. Отиваш и показваш, че е твоя.

После все едно я бракуваш. След това я развалят на части. Ако колата е хубава, сглобяват я, регистрират я отново и всичко е окей.

При жилищните измами е същото нещо. Викат нотариус, без документи прехвърля жилището, оттам се прехвърля при друг нотариус, който вижда на свой колега печата, така се прехвърля на трети, четвърти, пети.

Петият, дори и да не знае за измамата, вика съдия-изпълнител, изкарва те от твоето жилище, след което 10 години водиш дела, за да си го върнеш. Ако това е жилището, за което си спестявал цял живот?

Ето заради тези неща направих репортажа. Това, което ме подразни и реших да стигна до високо ниво, беше, че мой колега беше направил абсолютно същото нещо. Марин Николов от "Здравей, България" прехвърли една кола.

На входа на КАТ такива нотариуси, които не са един или двама, имат свой посредник. Седи една лелка с шапчица, даваш документите, след половин час ти ги връщат и сделката е готова.

Снимаха това със скрита камера. След като изобличиха нотариус Чакъров, този човек продължава да си работи,

глобиха го 1000 лв. от нотариалната камара

Питахме полицията защо не действа. Един господин от полицията ни показа Наказателния кодекс, заяви, че ние сме виновни, че сме го подтикнали към престъпление, и затова могат да ни осъдят.

Затова решихме да покажем на държавните мъже, че е крайно време да се спре тази далавера и да видят, че няма недосегаеми, и те могат да пострадат.

- Потърпевшите вероятно също подават някакви жалби до институциите.

- Човекът от Пловдив, пострадал от нашия нотариус, три месеца чака някакво развитие на нещата от прокуратура и МВР. Нищо. Междувременно колата му е разпродадена на части.

- Какво ще стане с нотариуса, когото вие изобличихте?

- Георги Златев не ни интересува. По-важно е да се вземат някакви мерки и тази практика да спре. Оказва се, че тези хора не подлежат на контрол. Нотариалната камара няма право да ги разследва.

- Страх ли ви е след този репортаж?

- Човек трябва да е луд да не го е страх. Не ме е страх повече от необходимото.

- Може да ви подведат под отговорност, след като снимате със скрита камера?

- Публично съм заявявал, че ще продължавам да снимам със скрита камера, независимо дали ще ме съдят. Интересното е, че записите ни със скрита камера сега ги взеха като доказателство. Нали бяха незаконни?

Скритата камера, а дори и явната не е доказателство, ако не е разпоредено от прокуратурата по надлежен ред да се снима. А в същото време в съда важат показанията на един кошаревски свидетел, т.е. лъжлив.

- Има ли резултати от разследванията ви?

- Има резултати срещу конкретните хора, показани по телевизията. Хващат ги, но практиката продължава. Много пъти ме обвиняват, че като поръчков журналист искам да разсипя някой конкретен човек.

Но не е така. Винаги намираме христоматиен пример. Моите информатори в средите на нотариусите обясняват, че 30% от нотариусите го правят. Не толкова нагло.

Наглите са към 5-6%. Има един известен нотариус - Крашевски, който в момента има 80 висящи дела и продължава да работи.

Като направихме материала за Георги Златев, от нотариалната камара казаха, че срещу него няма заведена нито една жалба. Как да има, като никой не знае къде се намира тя.

Ходих да я търся веднъж и се оказа, че вътре има само една секретарка. Ние обаче получихме сигнал от 20-30 души, подали жалби в прокуратурата срещу него.

Жена към детето: - Иванчо, донеси ми мамо десет чинии, че искам да питам нещо баща ти!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Спектакъл от лава -&nbsp;Килауеа изригна отново</p>

"Най-впечатляващото нещо, което съм виждал": Спектакъл от лава - Килауеа изригна отново

Свят Преди 21 минути

Учените продължават непрекъснато да наблюдават Килауеа и засега няма признаци, че ерупцията ще спре в близко бъдеще

<p>Израел уби финансист на &quot;Хамас&quot;</p>

Израел уби финансист на "Хамас" в Газа

Свят Преди 1 час

Той бе определен от израелските власти като "един от архитектите" на кървавата атака на "Хамас" от 7 октомври 2023 г.

Арестуваха мъж в австралийския град Пърт заради антисемитски коментари в социалните мрежи

Арестуваха мъж в австралийския град Пърт заради антисемитски коментари в социалните мрежи

Свят Преди 1 час

Повдигнати са му обвинения за действия с цел расов тормоз

Френското правителство одобри специален закон за временно финансиране на държавата

Френското правителство одобри специален закон за временно финансиране на държавата

Свят Преди 2 часа

Законопроектът временно удължава бюджета за 2025 г.

<p>Заловиха кокаин за над 70 млн. евро в пакети с фъстъци</p>

Кокаин за над 70 млн. евро е заловен в Италия

Свят Преди 2 часа

Наркотикът е бил скрит в пратка от около 1000 пакета фъстъци

Експерти съветват: Платете битовите си сметки до Нова година

Експерти съветват: Платете битовите си сметки до Нова година

Пари Преди 2 часа

Дори да не успеем да обменим левовете си в евро, ще можем да плащаме в лева през целия януари

В Черно море има мазни петна след атака по пристанище Южни

В Черно море има мазни петна след атака по пристанище Южни

Свят Преди 3 часа

Причината е повреда на резервоари със слънчогледово олио в резултат на масирани вражески атаки срещу пристанищната инфраструктура

Лекар е временно отстранен след побой над пациент

Лекар е временно отстранен след побой над пациент

Свят Преди 3 часа

„Нямах намерение да нападам пациента. Пациентът се държа грубо с мен първо", заяви лекарят

Експлозия в дом за възрастни в Пенсилвания, има жертви

Експлозия в дом за възрастни в Пенсилвания, има жертви

Свят Преди 3 часа

Предполага се, че взривовете са причинени от изтичане на газ

,

Коя държава харчи най-много за подаръци по Коледа?

Любопитно Преди 3 часа

Коледните разходи в ЕС се увеличават рязко през 2025 г.

Автомобили изгоряха при пожар в Русе (СНИМКИ)

Автомобили изгоряха при пожар в Русе (СНИМКИ)

България Преди 3 часа

Причините за случилото се се изясняват