Б ензинът поскъпна рекордно, извежда "Стандарт".
Увеличението за А-95 е 2,40%, обявиха от нефтената рафинерия в Бургас. Най-евтиният бензин А-92 сега се продава за рекордните 1,66 лв., а на едро от тази нощ се вдига с още 1,66%.

С 2,01% се увеличава и заводската цена на А-98, който в момента се предлага за 1,83 лв. за литър.

Дизелът също е с рекордна цена от 1,62 лв., а с новото увеличение от 1,48% ще се вдигне с още една-две стотинки. Цените на автогаза засега се задържат на нива около 0,75-0,77 лв. за литър.

Междувременно ОПЕК реши от 1 юли да увеличи дневното производство на петрол с 500 хил. барела. Това се споразумяха участниците в 136-ата Конференция на министрите на нефта и енергетиката на организацията, която се провежда във Виена.

Без камиони по пътя до морето, пише още изданието.
Два пъти по-бързо ще пътуваме с кола до морето. До 15 септември движението на тирове спира. Абсолютно забранено е минаването на камиони над 10 тона по пътя Сливен-Бургас.

Трасето до Южното Черноморие е твърде тясно и натоварено, обясни мярката шефът на КАТ полк. Алекси Стратиев. Тировете ще се отклоняват през Ямбол и Средец, за да стигат до Бургас.

Така ще се намалят значително и жертвите на катастрофи по този опасен участък, допълни Стратиев. Отделно, щом времето трайно се затопли и температурата на асфалта се задържи над 30 градуса през деня, влиза в сила и пълната забрана за пътуване на тирове по светло.

Камионите разбиват пътната настилка. Те се спират от движение със заповед на регионалния министър Церовски.

Затвориха банка заради борчове, информира вестникът.
Дупка от 19,18 млн. лв. зейна в капитала на Международната банка за търговия и развитие (МБТР). Заради това БНБ отне късно вчера лиценза на финансовата институция със заповед на управителя Иван Искров.

19,18 млн. лева е сумата, с която задълженията на банката надхвърлят нейните активи. Квесторите Христина Стамова и Цветан Цеков влязоха на проверка в банката на 28 май.

Само дни след това те установили дупката в капитала. В края на април МБТР обяви загуба само от 700 хил. лева, а за миналата година отрицателният финансов резултат е 9,4 млн. лв. Има съмнения за документна измама от страна на частния трезор, коментират банкери. В края на април активите на банката са 63 млн. лв., сочи статистиката на БНБ към 30 април.

ОПЕК вдигна "тавана". Какво от това, пита "Дневник".
Страните от ОПЕК взеха в сряда във Виена очакваното решение за повишаване на дневния лимит на добивите с половин милион барела до 28 милиона.

Символичното действие беше посрещнато от пазара със скептицизъм и насмешка. По простата причина, че повишаването на производствената граница не означава нови количества от суровината на пазара, а освен това реално се пласират над 30 млн. барела дневно.

Така точно преди да бъдат публикувани данните за запасите от нефт и производните му горива в САЩ, биковете на пазара тържествуваха.

В Ню Йорк цената се завърна над 55 долара за барел. В Лондон фючърсът на брента с доставка юли се котираше с цена от 54,40 долара за брент.

Президентът критикува изборната томбола, четем в същия вестник.
Излишъкът в бюджета трябва да се използва за нуждите на здравеопазването, а не да се пилее за томболи, заяви в сряда президентът Георги Първанов по повод инициираната от правителството лотария за повишаване на избирателната активност.

Изявлението му, цитирано от БТА, беше направено няколко часа преди да стане известно решението на Върховния административен съд да не спира изпълнението на постановлението на кабинета за изборите.

Според държавния глава допълнителните средства трябва да се използват "например за лекарства на онкоболни". Това бе първият коментар на Първанов за лотарията. Кабинетът планира 4 млн. лв. от държавния бюджет за разяснителна кампания.

Междувременно от представителството на "Хюндай" съобщиха, че правителството е започнало процедура по плащането на автомобила "Хюндай Матрикс", който ще бъде голямата награда в томболата.

Първа евтина авиокомпания ще лети законно до София, информира "Сега".
Авиокомпания Wizz Air ще е първият евтин превозвач, който ще бъде официално допуснат до българския пазар. Това съобщи шефът на Гражданската въздухоплавателна администрация (ГВА) Георги Стоянов.

Компанията ще бъде представена днес. Wizz Air ще има три полета седмично между София и Будапеща и ще оперира независимо от унгарския национален превозвач "Малев", който лети всеки ден по два пъти между двете столици. Все още не е уточнена цената на билетите.

Новото софийско летище няма да е готово в срок, смята още изданието.
Новият пътнически терминал на летище София ще започне да приема пътници малко преди Нова година.

Това съобщи шефът на "Летище София" Калин Барзов, по време на инспекцията, която направиха на строящия се терминал премиерът Симеон Сакскобургготски, заместникът му Николай Василев и ръководителят на Делегацията на Европейската комисия у нас Димитрис Куркулас.

Терминалът се строи от австрийската фирма "Щрабаг" и по договор трябва да е готов до 31 август 2005 година. Барзов обясни, че пускането му ще се забави, тъй като трябва да се настроят системите за сигурност, багажните системи и да се вгради софтуер за управление на аеропорта.

Въпреки закъснението на проекта премиерът Сакскобургготски благодари на всички, участвали в него.

Започва строежът на жп-отсечката Крумово-Първомай, пише "Сега".
Зам.-министърът на транспорта и съобщенията София Касидова и Евстатиус Тернас - изпълнителен директор на гръцката компания TERNA S.A., подписаха договора за проектиране и строителство на жп линията и електрификация на участъка Крумово-Първомай.

Подписването беше на гара Крумово край Пловдив.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Израел обяви повишена бойна готовност

Израел обяви повишена бойна готовност

Свят Преди 56 минути

За момента все още не е взето решение за военни действия

Хиляди ракети полетяха в небето над Вронтадос

Хиляди ракети полетяха в небето над Вронтадос

Свят Преди 1 час

Вековната традиция привлича ежегодно хиляди посетители

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Свят Преди 5 часа

"Устойчив мир може да настъпи, когато защитим интересите си и постигнем целите, които си поставихме от самото начало", заяви Дмитрий Песков

,

Какво да облечем за Великден 2026: 5 визии, които изглеждат скъпи и подходящи

Любопитно Преди 5 часа

Какви „визии“ изглеждат празнично, но същевременно остават удобни?

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Любопитно Преди 5 часа

Ароматът на прясно изпечен козунак е един от най-обичаните символи на Великденските празници

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

България Преди 6 часа

Цените на едро на повечето основни хранителни стоки продължават да се повишават, сочат данните на ДКСБТ

<p>Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации&nbsp;в болница &quot;Александровска&quot;</p>

Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации в нощта срещу Велика събота в болница "Александровска"

България Преди 6 часа

Донорът е 68–годишна жена от Пловдив, изпаднала в мозъчна смърт, вследствие на мозъчен кръвоизлив

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Свят Преди 6 часа

Това заяви унгарският премиер след като даде своя глас на парламентарните избори в страната

Патриарх Даниил: Радостта от Възкресението не престава и до днес

Патриарх Даниил: Радостта от Възкресението не престава и до днес

България Преди 7 часа

Днес Българската православна църква празнува Великден – Възкресение Христово

Почина бащата на датската кралица

Почина бащата на датската кралица

Свят Преди 7 часа

Джон Далглиш Доналдсън си е отишъл от този свят на 84-годишна възраст на австралийския остров Тасмания

<p>Шега със &quot;зловещо агнешко&quot; превърна сладкарница в хит</p>

Шега със "зловещо агнешко" превърна сладкарница в Детройт в хит онлайн

Любопитно Преди 7 часа

Въпреки хумора, реакциите не са изцяло безобидни

Мариус Куркински с откровена изповед за греховете, самотата, любовта и цената на сцената

Мариус Куркински с откровена изповед за греховете, самотата, любовта и цената на сцената

Любопитно Преди 8 часа

"Аз съм егоистичен човек. Не съм направил достатъчно добро", споделя актьорът пред Мариян Станков – Мон Дьо

Възкресение Христово: Първите в държавата с послания към българския народ

Възкресение Христово: Първите в държавата с послания към българския народ

България Преди 8 часа

Илияна Йотова и Андрей Гюров призоваха за надежда, мир и доброта в „размирни времена”

Полицаи застреляха мъж, нападнал с мачете хора на гара в Ню Йорк

Полицаи застреляха мъж, нападнал с мачете хора на гара в Ню Йорк

Свят Преди 9 часа

Властите заявиха, че нямат съмнение за връзка с тероризъм в инцидента

Снимката е илюстративна

Циклон удари Северния остров на Нова Зеландия, стотици са евакуирани

Свят Преди 9 часа

В редица региони е обявено извънредно положение, като са издадени предупреждения от най-високо „червено“ ниво