Първият ден от събитието на „Ох, на мама!“: Споделеност, усмивки и полезни съвети
Източник: Георги Димитров

С поделеност, информираност, усмивки и позитивни емоции – това се случи по време на първия ден от тазгодишното двудневно БЕЗПЛАТНО Събитие на „Ох, на мама!“ за бременни и родители, което се провежда на 17 май (днес) и 18 май (утре) 2025 г. в Event Space 2020, гр. София. 

Редица водещи експерти, радио водещата Милена Златкова, позната ни с медения си глас и голямо сърце от "Тройка на разсъмване" по Радио Витоша, водещата на Прогнозата за времето на NOVA и майка на две деца – Гергана Малкоданска, певицата Йоана Драгнева и двама родители водещи - гл. редактор на Ohnamama.bg Наталия Такова и писателят Илиян Любомиров, приветстваха пълна зала с бъдещи и настоящи родители, разказвайки им за важните етапи от бременността и физическото и психоемоционално здраве както на децата, така и на родителите. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ohnamama.bg (@ohnamama.bg)

Събитието е двудневно, като утре също ни предстои наситена с полезни лекции и теми програма.

Местата са ограничени, а резервацията – задължителна! Ако не сте направили регистрация, каним Ви на място да го направите!

  • А какво се случи на 17 май?

С ведрост и усмивка Илиян Любомиров приветства гостите, споделяйки как най-важното и смислено нещо по време на това събитие всъщност е топлата връзка между родител и експерт.

След това словото продължи прекрасната радио водеща от „Тройка на разсъмване“ Милена Златкова, която допълни, че е важно не само да се информираме, но и добре да помислим какъв свят оставяме за нашите деца. Както и да сме им благодарни и с осъзнатост да приемем, че възпитавайки тях, всъщност ние, големите, имаме шанса да възпитаме и себе си в по-голямо добруване и социална отговорност.

Последва лекцията „Всичко за генетичните пренатални тестове“, водена от д-р Димитър Георгиев, който отбеляза, че бременността не е болест, а здраве, а колегата му Силва Кюркчиян ни разясни 10 основни причини да изберем неинвазивен тест.

Съвсем естественото продължение бе темата на д-р Иван Вецев – уважаван акушер-гинеколог, който разказа за всички етапи на протичане на бременността и с усмивка каза, че да забравя бременна е много нормално, а всяка дама ще разбере кога е настъпил моментът за раждане и няма как да сбърка с иначе не толкова честите и болезнени Бракстън Хикс контракции. 

Първият ден от събитието на „Ох, на мама!“

Особено любопитна бе видео презентацията от страна на проф. Силви Георгиев - доайен в анестезиологията и интензивното лечение в областта на акушерството и гинекологията в България, към който бяха зададени много въпроси от страна на публиката, а той отговори и даде яснота и спокойствие у бременните дами.

Широката й усмивка винаги ни е зареждала с позитивизъм. Талантът й е безспорен, а откакто стана майка на две прекрасни деца – АннМари и ЛилиАн, певицата Йоана Драгнева не спира да блести още по-ярко.

Поканихме я на сцената, за да чуем личната й история за това колко е важно бременността да протича леко и спокойно и да ни издаде тайната как се е случило при нея. 

След нея сцената озари и Гергана Малкоданска, която ни сподели своята история на майка. Гери отговори на въпросите кога е усетила, че е готова да стане мама и с емоция и сълзи от щастие в очите каза, че за нея няма по-важно от децата й, които обича безкрайно и пожела на всички бременни дами в публиката да имат спокойна бременност и едни здрави и прекрасни дечица.

Д-р Мариела Клаклова по-късно ни даде много полезни съвети и изнесе любопитна статистика за деликатната детска кожа. „Четете състава на етикетите на козметиката и знайте, че първите съставки в списъка са с най-голям процент в общия състав. А ако една съставка е „ядлива“, то със сигурност е полезна за кожата на новородените“, сподели тя.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ohnamama.bg (@ohnamama.bg)

Ася Демирева няма нужда от много представяне - тя е един от най-обичаните и препоръчвани консултанти, а стотици майки са й благодарни за подкрепата и помощта за този емоционален и физически процес. Ася разби с чувство за хумор всички митове по отношение на кърменето и насърчи дамите да дадат най-доброто от себе си не само за малките си наследници, но заради незабравимите вълшебни мигове на споделеност, които те самите ще запомнят. 

Чудесната д-р Йорданка Паскалева пък ни успокои, че коликите не са толкова страшни, ако знаем как да реагираме. Даде ясни насоки как се прави масаж, разби митът, че момченцата имали по-често колики и обясни, че 42% от бебетата изначално имат такива. 

В края на първия ден уважаваният педиатър Андрей Гончаров ни даде полезни насоки за първите стъпки в захранването и отбеляза родителите да не се притесняват, както и че всичко ще бъде наред.

За утре (18 май) програмата е не по-малко вълнуваща:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ohnamama.bg (@ohnamama.bg)

Сред темите, които ще разгледаме, са: 

    • Грижа за детските зъбки
    • Анемии по време на бременност 
    • Първа помощ при бебета и малки деца
    • Здравословно хранене за цялото семейство 
    • Аз съм родител, какви са ми правата? 
    • Сънят и малкото дете: Да се научим да спим 
    • Женското тяло след раждане - грижа и възстановяване 

Събитието на „Ох, на мама!“ за бременни и родители се осъществява с подкрепата и доверието на нашите генерални спонсори НМ Дженомикс, официален представител на Panorama тест за България, верига хипермаркети KauflandPufiesTeo bebeBabyology, нашите основни спонсори Valentis , Duchev Clinic , KindyROO,  както и на нашите партньори BioGaia , myPOS БългарияBioNinoPlasmonThinkle StarsChiccoGerberPepcoЕЛАНА Фонд МениджмънтChipolinoBilkaFuture Health BulgariaIVENTASCarve Indoor SkiBoard & BarKikkaBoo,  Медицински комплекс „Д-р Щерев“ ,DEVIN ИзворнаSmart organicСтолето.Бг , 1001 ПантофкиSo PharmacyNanibell, Плувам с мама и татиBebeMAX24KitchenBactology.

Медийни партньори на събитието са Радио „Витоша“ и „Тройка на разсъмване“.

Институционални партньори на събитието са "Ла Лече Лига България""Алианс на българските акушерки" и "SOS Детски селища".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 35 минути

Тя е ексклузивен гост в подкаста “Кухнята след Ада”

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Свят Преди 2 часа

Военните започнаха разследване на този инцидент

Политическата криза в Румъния се разраства

Политическата криза в Румъния се разраства

Свят Преди 3 часа

Искат импийчмънт на президента Никушор Дан

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

България Преди 4 часа

Той е задържан в момента на предаване на подкуп в размер на 40 000 евро

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

България Преди 4 часа

Гражданите не искат да се строят нови огромни сгради в „Младост“

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

България Преди 5 часа

Това става след резултатите от парламентарните избори

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

България Преди 5 часа

Движението в района е спряно

Човек почина до метростанция в центъра на София

Човек почина до метростанция в центъра на София

България Преди 5 часа

Тялото е на намерено до метростанция "Опълченска"

<p>Мицкоски:&nbsp;Достойнството няма цена... Ще търпите</p>

Премиерът на Северна Македония: Достойнството няма цена... Ще търпите

Свят Преди 6 часа

СДСМ: Мицкоски отново активира добре познатата стратегия за заслепяване на обществеността

Британското правителство се разпада

Британското правителство се разпада

Свят Преди 6 часа

Натискът за оставка на Стармър расте

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

България Преди 7 часа

Примата пожела успех на родната представителка във Виена с емблематичното „БАНГАРАНГА!“; Юбилейното 70-о издание на конкурса стартира довечера под знака на политическо напрежение

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

България Преди 7 часа

Наказателното производство приключи краен съдебен акт

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Свят Преди 7 часа

Предстои Районна прокуратура - Монтана да внесе в съда искане за отстраняването на обвиняемия кмет от длъжност

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Любопитно Преди 8 часа

Продължението показва реалната криза в журналистиката, съкращенията и заплахата от изкуствения интелект, но спестява някои чисто професионални детайли

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

България Преди 8 часа

Според Василев част от текстове в проекта са „много притеснителни“