Powers Summit "Власт чувай 2024" обяви програмата си
Източник: Powers Summit 2024

Powers Summit 2024, наречено от медиите "Българският Давос" ще събере за пореден път бизнеса и властта, в лицето на лидерите на парламентарно представените партии и правителството в открита и прозрачна среща и дискусия.В рамките на един цял ден бизнес лидерите и представителните бизнес организации по сектори ще поставят най-важните въпроси пред властта, а лидерите на парламентарно представените партии и изпълнителната власт след като са ги изслушали ще поемат по традиция ясни и измерими ангажименти по намирането на решения.

Основните акценти на тазгодишното издание ще бъдат енергетика, здравеопазване и демография, финанси, предприемачество и образование - Визия България 2050.

Във всеки от 4-те модула на Форума има по 4 сесии - сесия “Индустрията говори”, сесия "Лидерите говорят", Парламентарна сесия „Чувам ви“ и Министерска сесия „Чувам ви“.

Тазгодишните акценти на панел ‘'Финанси’’ ще включват разглеждането на важни въпроси като Инвестиции и Социална Сигурност, със специално внимание на развитието на тристълбовия пенсионен модел.

В рамките на тема “Енергетика” акцент ще бъде поставен върху междусистемната свързаност и широкомащабните проекти за съхранение на енергия.

Здравеопазването ще бъде разгледано през призмата на рисковете и възможностите, които стоят пред българската здравна система, с акцент върху иновациите и ефективността.

Powers Summit е независимата платформа на България, чрез която индустрията и бизнес лидерите открито комуникират пред властта най-важните приоритети за следващите 12 месеца, а властта, в лицето на лидерите на парламентарно-представените партии в ролята си на слушатели - чуват и поемат конкретни ангажименти. Това става открито и пред камерите и микрофоните на всички значими медии в страната и разбира се пред водещите лидери от самата индустрия и представителните организации.

Powers Summit се организира съвместно от Webit Foundation и Национална Дигитална Коалиция, в партньорство с основните представителни организации на индустрията в България, работодателски организации, браншови камари и неправителствени организации. Местата за събитието са ограничени и достъп се предоставя само чрез предварителна регистрация, която можете да завършите на www.PowerSummit.eu. Очакваме ви на 10 декември в София Тек Парк.

- Ало, скъпа, обаждам се да ти кажа, че след работа ще пием бира с приятели. - Какво каза? - Казах, че се прибирам веднага.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Да спаси Орбан и да удържа Тръмп: Путин и Русия през 2026 г.

Да спаси Орбан и да удържа Тръмп: Путин и Русия през 2026 г.

Свят Преди 12 минути

Липсата на значими успехи на фронта в Украйна сигурно ще накара Путин да активизира хибридната война срещу Европа

<p>Новият началник на кабинета на Зеленски има трудна задача пред себе си</p>

Дипломатически схватки: Новият началник на кабинета на Зеленски има трудна задача пред себе си

Свят Преди 1 час

В новата си роля популярният разузнавач ще трябва да използва всяка капка от политическата си проницателност

<p>Jaecoo 7 SHS тръгва на лов за европейски дивеч (тест драйв)</p>

Jaecoo 7 SHS тръгва на лов за европейски дивеч (тест драйв)

Технологии Преди 1 час

Автомобилът е екзотично предложение за България, комбинацията от ДВГ, батерия и е-мотор предлага до 1200 км пробег, до 90 км само на ток. И, подобно на китайските конкуренти – много богато оборудване

Голяма търговска верига: 30% - 35% от българите вече плащат с евро

Голяма търговска верига: 30% - 35% от българите вече плащат с евро

България Преди 1 час

"Българинът продължава да пазарува с досегашната валута и смятам, че ще продължи да го прави през януари", заяви Албена Георгиева

Тежка катастрофа във Велико Търново: Един е загинал, а четирима са в болница

Тежка катастрофа във Велико Търново: Един е загинал, а четирима са в болница

България Преди 1 час

Произшествието е станало малко след полунощ на пътя Велико Търново - Дебелец

Санкциониран без вина? Шофьор твърди, че е получил фишове за нарушения, които не е извършил

Санкциониран без вина? Шофьор твърди, че е получил фишове за нарушения, които не е извършил

България Преди 1 час

Според Петко Русев колата, на която са приписани нарушенията, не е негово притежание

Гранична полиция предупреждава: Затруднения по границата с Гърция

Гранична полиция предупреждава: Затруднения по границата с Гърция

Свят Преди 1 час

„Гранична полиция“ съобщиха, че е възможно да има затруднения при преминаването през всички гранични преходи и в двете посоки

<p>&bdquo;Особено опасен за децата&ldquo;: Проф. Кантарджиев за грипа в България</p>

Проф. Кантарджиев: Грипният подвариант K се предава по-лесно, но не преминава тежко

България Преди 1 час

По думите му особено опасно е за възрастовата група 5–14 години

Гръцкото въздушно пространство се възстановява след повреда

Гръцкото въздушно пространство се възстановява след повреда

Свят Преди 1 час

Все още не са обявени данни за точния брой на отменените и закъснелите полети от и за Гърция

<p>Тръмп: САЩ ще удари Иран &quot;много силно&quot;</p>

Тръмп: САЩ ще удари Иран "много силно", ако бъдат убити демонстранти

Свят Преди 1 час

По данни на иранските власти от началото на протестите са били убити 12 души, включително служители на силите за сигурност, а правозащитни организации съобщиха за 16 загинали

<p>Румен Радев връчва първия мандат за кабинет в следващите дни</p>

Румен Радев връчва първия мандат за кабинет в следващите дни

България Преди 2 часа

Очаква се в следващите дни президентът Румен Радев да връчи първия проучвателен мандат за съставяне на правителство

<p>Санкционираната сръбска петролна компания&nbsp;NIS получи лиценз от САЩ</p>

Санкционираната сръбска петролна компания NIS получи временен лиценз от САЩ

Свят Преди 2 часа

NIS беше поставена под санкции от САЩ на 10 януари 2025 г. , които влязоха в сила на 9 октомври след като бяха отлагани 8 пъти

Радев: Димитър Пенев остава завинаги в историята на българския футбол

Радев: Димитър Пенев остава завинаги в историята на българския футбол

България Преди 2 часа

"Той донесе не само най-доброто класиране на националния ни отбор, но и сплоти българския народ, когато имаше огромна нужда от това", заяви президентът

Мегасхемата с помощи във Великобритания: Прокуратурата успя да върне едва 2 милиона от българите

Мегасхемата с помощи във Великобритания: Прокуратурата успя да върне едва 2 милиона от българите

Свят Преди 2 часа

Разследващите смята, че схемата е с потенциално много по-голям размер - над 200 милиона паунда