О стра реакция на полицейските синдикати заради изказване на Николай Хаджигенов. В четвъртък от парламентарната трибуна депутатът от "Изправи се!Мутри вън" нарече служителите в МВР "еничари" заради липсата на адекватни наказания срещу униформени били протестиращи на антиправителствените протести миналия юли.

Депутатът от "Изправи се !Мутри вън!" директно заяви пред NOVA, че цената за депутатското място на Младен Маринов е била окървавяването на протеста.

Полицейските синдикати от своя страна за пореден път призоваха МВР да не се ползва за политическа употреба. Казаха и, че тяхното министерство е трамплин за висок рейтинг и политическа кариера.

„На записите се видя зад колоните как са бити и изтезавани лица. И тези хора са наказани с мъмрене и не могат да растат в кариерата. Серизоно?”, попита Хаджигенов.

„Има отделни непрофесионални действия и ние не ги отричаме, категорично не ги толерираме, но те не могат да дават общ облик на професията”, смята Илия Кузманов от МВР.

Материалите по случаите са в прокуратурата, има и жалби от бити протестиращи. От "Изправи се!Мутри вън!" поискаха случаите да бъдат разследвани от парламентарна комисия. Но предложението беше бламирано.

Първи още в парламента отговори депутатът от ГЕРБ Младен Маринов, който миналото лято по време на сблъсъците беше вътрешен министър. 

„Винаги , когато става дума за полицай, аз ще реагирам остро, защото това е незаслужено за хората, които вече 30 години опазват социалния мир”, каза той.

„Това беше мини версия на белия автобус, милиционерска провокация, това е причина, поради която Младен Маринов е в парламента в момента. Затова бламираха заседание за полицейското насилие”, добави Хаджигенов.

„По отношение на моето място в парламента, ако някой смята, че депутатското място е награда, аз смятам, че е отговорност”, добави Маринов.

Незащитени се чувстват обаче полицаите в най-големия български синдикат.  И отказват да ги вкарват в политически игри. „Не, ние не сме страна, особено в политически дебати и няма да бъден такава”, каза Кузманов.

СДВР проверява сигналите за полицейско насилие над протестиращи

МВР: Протестиращите сами ни посочваха провокатори

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Зетят на Тръмп се отказа да строи хотел в Белград&nbsp;</p>

"Уолстрийт Джърнъл": Зетят на Доналд Тръмп се отказа да строи хотел в Белград

Свят Преди 35 минути

Проектът срещна остро противопоставяне в средите на антиправителствените протести

Подновиха издирването на стрелеца в университета "Браун"

Подновиха издирването на стрелеца в университета "Браун"

Свят Преди 1 час

Полицията публикува кадри от камери за видеонаблюдение, на които се вижда предполагаемият стрелец, облечен в черно, да се движи в близост до сградата

Обвинените за смъртта на 8-годишното дете в Несебър са освободени

Обвинените за смъртта на 8-годишното дете в Несебър са освободени

Свят Преди 3 часа

Малкият Иван падна от 50 метра височина, возейки се на парасейлинг

ЮНЕСКО: Свободата на изразяване по света се е влошила

ЮНЕСКО: Свободата на изразяване по света се е влошила

Свят Преди 3 часа

Индексът на свободата на изразяване на ЮНЕСКО е спаднал с 10% между 2012 и 2024 г.

<p>Калас: Помощта за Киев е скъпа, но цената на липсата ѝ е по-висока</p>

Кая Калас: Помощта за Киев е скъпа, но цената на липсата ѝ е по-висока

Свят Преди 4 часа

Запитана при какви условия един ден ЕС би вдигнал санкциите срещу Русия, Калас поясни, че това не е обсъждано между европейските външни министри

Украйна порази руска подводница, въоръжена с ракети "Калибър"

Украйна порази руска подводница, въоръжена с ракети "Калибър"

Свят Преди 4 часа

Тази подводница фигурира в кодификацията на НАТО като клас "Кило"

Украински дронове удариха руски петролни платформи и заводи

Украински дронове удариха руски петролни платформи и заводи

Свят Преди 4 часа

В резултат на ударите е било повредено критично оборудване и производственият процес е бил преустановен

<p>Умеров: Реален напредък в преговорите между Украйна и САЩ</p>

Рустем Умеров: Реален напредък в мирните преговори между Украйна и САЩ в Берлин

Свят Преди 5 часа

"Американският екип, воден от Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, работи изключително конструктивно", каза той

<p>Сватбена игра прерасна в масово сбиване, пострадали са 30 души</p>

Сватбена игра прерасна в масово сбиване в Германия, пострадали са 30 души

Свят Преди 5 часа

Спорът избухнал по време на сватбена традиция, позната като "хвърляне на вратовръзката"

Германия и Украйна с 10-точков план за отбрана срещу Русия

Германия и Украйна с 10-точков план за отбрана срещу Русия

Свят Преди 6 часа

Европейските лидери се стремят да изпратят сигнал до президента на САЩ Доналд Тръмп, че Европа продължава да подкрепя Киев

<p>Нобелов лауреат с фрактура след тайно бягство от Венецуела&nbsp;</p>

Мария Корина Мачадо с фрактура след тайно бягство от Венецуела

Свят Преди 6 часа

Мачадо е получила фрактура на прешлен

ЕС наложи санкции срещу руския сенчест флот и свързани лица

ЕС наложи санкции срещу руския сенчест флот и свързани лица

Свят Преди 6 часа

Санкциите обхващат и 14 лица и организации, попадащи под удара на санкциите на ЕС срещу хибридни заплахи

14-годишна е ранена с нож при спречкване в гимназия в Атина

14-годишна е ранена с нож при спречкване в гимназия в Атина

Свят Преди 7 часа

Установена е и предполагаемата извършителка – момиче на 16 години, съученичка на пострадалата

Българин загина при катастрофа с мотор в Кипър

Българин загина при катастрофа с мотор в Кипър

Свят Преди 7 часа

По данни на полицията 23-годишният мъж, който се движел с мотоциклет, се е сблъскал с автомобил