СДВР: Мъж е опитал да запали тента на "Орлов мост", задържан е
Източник: БГНЕС

В чера в столицата са се състояли два регламентирани и два нерегламентирани протеста, съобщи началникът на отдел "Охранителна полиция" при СДВР комисар Радослав Стойнев по време на извънреден брифинг, предаде БГНЕС.

Към момента блокирани остават две основни пътни артерии в столицата – бул. "Цар Освободител" и "Орлов Мост".

"Към 19 ч. снощи се събраха граждани пред Президенството, където в 21.00 ч. започна шествие към "Орлов мост". Основната група граждани престоя там до 23.00 ч., от тях се отделиха други граждани, които тръгнаха по бул. "Евлоги Георгиев" към НДК, беше блокирано и кръстовището на "Фритьоф Нансен" в посока НДК", уточни Стойнев.

София отново осъмна с палаткови лагери

На булевардите отново е имало напрежение между водачи на МПС и протестиращи, но до стълкновения не се стигнало.

"В района на "Орлов мост" имаше напрежение снощи, около 19 ч. се наложи намеса на полицията да изведат лице, Слава Богу, нямаше по-сериозни нарушения на обществения ред. Към 21.20 ч. пред БНТ беше установено лице, което разлепвало стикери по колите на БНТ. Мъжът е установен, извършва се проверка. В сутрешните часове – към 01.45 ч. полицаите в района на "Орлов мост" забелязали, че възниква напрежение сред протестиращите и установили, че мъж на 37 години се е опитал да запали една от тентите на протестиращите. Има досъдебно производство, мъжът е задържан", допълни Стойнев.

"Обръщам се към протестиращите и всички граждани да се съобразяваме и да спазваме общоприетите правила и норми, да зачитаме правата на хората, които имат друго мнение и не са съпричастни с протестите. Жителите и гостите на столицата призовавам в късните часове да не се придвижват с колите си в центъра, защото ще попаднат в задръствания. А ако попаднат – да са търпеливи, правим всичко възможно да осигурим обходни маршрути, призова още началникът на отдел "Охранителна полиция" при СДВР.

По-малко полицаи на протестите в София заради случаи на Ковид-19

На брифинга той коментира и че Столичната дирекция на вътрешните работи ще намали броя на полицаите, които охраняват антиправителствените протести. Средно на ден по петима служители на реда се оказват с положителни проби за коронавирус, съобщи Стойнев.

"Имаме проблем предвид епидемичната обстановка с доста случаи на служители с положителни проби за коронавирус. Налага се да карантинираме служители, които са били в близки контакти с колегите си, затова обстоятелствата налагат да се предприемат мерки, сред които ограничаване на полицейския ресурс в охраната на протестите.

Няма тежки случаи, има положителни проби, спазваме всички правила за карантиниране на колегите, грижим се за здравето им. Редуцирането на полицейския състав ще натовари останалите полицаи, охраняващи протестите, но ситуацията е такава. Надявам се да проявят разбиране.

Основно служители от охранителните части на СДВР са, средно по пет случая на ден се установяват като новозаразени. Апелирам към служителите да носят маски и на открито, въпреки че не е задължително", призова Стойнев.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Това показва, че Русия се готви за война с НАТО

Това показва, че Русия се готви за война с НАТО

Свят Преди 1 час

Русия разширява присъствието на войските си по границата си със Запада

Задържаният за убийството на Магдалена остава в ареста

Задържаният за убийството на Магдалена остава в ареста

България Преди 5 часа

Според съда съществува опасност да се укрие или извърши друго престъпление

БНБ отговори на въпросите за еврото

БНБ отговори на въпросите за еврото

България Преди 5 часа

Дизайнът на евромонетите с българска национална страна е одобрен

Почина актьорът Румен Димитров

Почина актьорът Румен Димитров

България Преди 6 часа

От 2017 до 2021 г. е заместник-министър на културата в Министерството на културата на Република България.

Страшно земетресение, чакат цунами, евакуация в Чили

Страшно земетресение, чакат цунами, евакуация в Чили

Свят Преди 6 часа

Чилийските власти издадоха сигнал за евакуация на целия крайбрежен участък на Магеланския проток

Тръмп ще отнеме на Харвардския университет статута му на освободен от данъци

Тръмп ще отнеме на Харвардския университет статута му на освободен от данъци

Свят Преди 6 часа

"Те си го заслужават!", написа Тръмп в платформата Truth Social

Ново земетресение разтърси Истанбул

Ново земетресение разтърси Истанбул

Свят Преди 7 часа

Епицентърът на земетресението се е намирал на 23 километра от града

МВР и БАБХ установиха фалшиви хранителни добавки

МВР и БАБХ установиха фалшиви хранителни добавки

България Преди 7 часа

По случая е образувана проверка и е съставен констативен протокол

<p>&bdquo;Огромен удар&ldquo; за принц Хари</p>

„Огромен удар“ за принц Хари, загуби и обжалването по делото за полицейската му охрана

Свят Преди 7 часа

По време на делото от екипа на принц Хари заявиха, че „животът му е застрашен“

Нова тенденция в Румъния: Вълна от подкрепа за Джордже Симион в ТикТок

Нова тенденция в Румъния: Вълна от подкрепа за Джордже Симион в ТикТок

Свят Преди 7 часа

Потребители публикуват кратки видеа, в които "не казват за кого ще гласуват", а на заден план се чува песента "Доведи конете, Симионе"

Предлагат шефът на ДАНС да оглави Комисията по досиетата

Предлагат шефът на ДАНС да оглави Комисията по досиетата

България Преди 7 часа

Бившият конституционен съдия Константин Пенчев е предложен за негов заместник

Директорът на ОДМВР-Хасково подаде оставка

Директорът на ОДМВР-Хасково подаде оставка

България Преди 7 часа

До тук се стигна след напрежението снощи в Хасково

С този темп Русия ще превземе Украйна след три века

С този темп Русия ще превземе Украйна след три века

Свят Преди 7 часа

Невероятно е, че зашеметяващите загуби на хора и оборудване все още не са спрели руската армия

<p>Фенове на Ливърпул предизвикаха земетресение&nbsp;</p>

Фенове на Ливърпул предизвикаха земетресение от 1,74 по скалата на Рихтер

Любопитно Преди 7 часа

Не само феновете на Тейлър Суифт могат да предизвикват миниземетресение, доказаха учени