Н ародното събрание одобри свалянето на имунитетите на Волен Сидеров и на Десислав Чуколов.

За сваляне на имунитета на Сидеов гласуваха 144 депутати, против бяха 11, един се въздържа.

За сваляне на имунитета на Чуколов, гласуваха 148 депутати, 11 бяха против, нямаше въздържали се.

Причината за решението на народните представители беше среднощната акция на двамата депутати от „Атака“ в магазинчето на улица „Раковски“. След случая главният прокурор Сотир Цацаров поиска на 12 октомври разрешение за възбуждане на наказателно преследване срещу двамата за хулигански прояви.

Преди два дни временна парламентарна комисия реши, че депутатската защита на двамата може да бъде свалена.

Преди гласуването Сидеров заяви от парламентарната трибуна: „Исках да обясня на комисията порочността на искането на главния прокурор за сваляне на имунитета ми и този на Десислав Чуколов, което се базира на фалшива експертиза, но тя пресече с думите: ние не сме съд“.

„Днес ще гласувате свалянето на имунитета ми и на колегата Чуколов за нещо, което предстои да бъде изяснявано”, подчерта Сидеров. „Мога да кажа, че днес е много хубав ден за българската наркомафия, тъй като със свалянето на имунитета ни тя ни нанася тежък удар с тежката ръка на държавната машина с участие на прокуратура, МВР, правителство и парламент, заради факта, че посочихме как в центъра на София се продават свободно наркотици. Полицията това не го преследва, напротив, закриля го. Това беше доказано и показано в ТВ Алфа. Знам, че в тази зала има хора, които имат лична трагедия, защото децата им са наркозависими. Другата голяма трагедия е, че в България близо 1 млн. души са наркозависими“, заяви Сидеров.

Днешното решение на НС, според Волен Сидеров, показвало, че

целият парламент работи под някакъв натиск

и трябва да се изясни под чий. Това е много опасно, тревожно, защото, както казах, днес е Сидеров, утре – Каракачанов, Симеонов, може би Кънев – според това кой е в отбора на властта и кой не е, предупреди още лидерът на „Атака“.

Той повтори тезата си, че прокуратурата е подала документ с невярно съдържание в НС, въз основа на който парламентът е взел и решението днес.

Лидерът на „Атака“ обясни и какво е търсел в НАТФИЗ в нощта след първия тур на изборите

заради нахлуването му там главният прокурор поиска от Народното събрание разрешение за задържане на Сидеров и Чуколов за извършено хулиганство и принуда. НС ще гласува по това искане следващата седмица, защото все още не е изтекъл 14-дневният срок, в който Сидеров може сам да се откаже от имунитета си.

Имахме сигнал срещу актьор, свързан с НАТФИЗ, и няколко дни МВР не движеше нищо по него, каза той. Сидеров уточни, че въпросният актьор, за когото са отишли да търсят информация в театралната академия, се казва Анатолий, но не може да си спомни фамилията. В партията обаче имали негова снимка. Това лице нападна наш екип, искахме информация за него, подадохме сигнал в Първо районно, но няколко дни никой не движеше нищо. Ако това е нарушение на закона, нека да отговарям за такова нарушение на закона, каза Сидеров.

Той препоръча на медиите да не повтарят повече „лъжата, че няма право да влиза в НАТФИЗ“.

Лидерът на партията обясни още, че не е излязъл навън от сградата на НАТФИЗ, защото имало около 200 души, които искали да го линчуват и полицаите по никакъв начин не са го охранявали. По думите на Сидеров, голяма част били протестери от 2013 г, от „Протестна мрежа“.

Ако решат да ме задържат в НС, могат да го направят и тук – това е решение вече на прокуратурата, заяви Сидеров веднага след гласуването. Аз имам възможност да се защитавам, но много българи са безсилни пред съдебната система. Така че

нека моят случай да послужи за реформа в съдебната система

и да се види как работи прокуратурата, съдебната система – да се обърне внимание на имунитета на магистратите, каза Сидеров.

Другата седмица очаквам в зала да гласуват и по другото решение за задържането ми под стража, сигурен съм в това. За такова деяние, за което съм уличен, но не е доказано още, не се полага задържане под стража. Би трябвало да попитате главния прокурор защо иска такава тежка мярка и то постфактум, без да има опасност да се укривам, посочи Сидеров.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Стрелба в Германия, много жертви

Стрелба в Германия, много жертви

Свят Преди 17 минути

Един човек е задържан

,

10-годишно момиче от Търговище само финансира първата си песен

България Преди 1 час

Вместо за играчки, малката Илина инвестира в мечтата си. Вижте вдъхновяващата история на едно българско дете, което доказа, че за големия талант не са нужни скъпи спонсори

След опустошителните земетресения: Европа изпраща десетки тонове помощи за Венецуела

След опустошителните земетресения: Европа изпраща десетки тонове помощи за Венецуела

Свят Преди 1 час

Първият полет ще достави около 50 тона помощи, а Европейската комисия отпуска 5 млн. евро за пострадалите

Работник полетя от бетонна площадка в Русе

Работник полетя от бетонна площадка в Русе

България Преди 2 часа

Мъжът е транспортиран в болница, а Инспекцията по труда е уведомена за случая

Изненадващ обрат: Никол Кидман и Кийт Ърбан се събират тайно в Париж

Изненадващ обрат: Никол Кидман и Кийт Ърбан се събират тайно в Париж

Любопитно Преди 2 часа

Месеци след официалния си развод, Никол Кидман и Кийт Ърбан подновиха контактите си заради децата. Двамата са се срещнали тайно в Париж, за да градят приятелство, докато актрисата успешно крие нова връзка с милионер

Москва след ожесточени боеве: Богодаровка е под руски контрол

Москва след ожесточени боеве: Богодаровка е под руски контрол

Свят Преди 2 часа

Според Москва селото е превзето след продължителни сражения, а Ройтерс посочва, че не може да потвърди информацията

<p>Дърво премаза мъж край Казанлък - лекари&nbsp;се борят за живота му</p>

57-годишен мъж е с опасност за живота, след като дърво падна върху него край Казанлък

България Преди 2 часа

Инцидентът е станал в гората над село Долно Изворово, образувано е досъдебно производство

„Вашингтон има нужда от Европа“: Столтенберг отговори на Тръмп

„Вашингтон има нужда от Европа“: Столтенберг отговори на Тръмп

Свят Преди 2 часа

Бившият генерален секретар на НАТО заяви, че европейските съюзници са ключови за сигурността на Съединените щати и призова за повече инвестиции в отбраната

Откриха боеприпас в двор на училище в Стара Загора

Откриха боеприпас в двор на училище в Стара Загора

България Преди 2 часа

Полицията е отцепила района и е започнала действия по обезвреждане на опасната находка

Никола Цолов

Никола Цолов влиза във Формула 1? Експерти направиха смела прогноза

Любопитно Преди 2 часа

Според анализаторите Ед Стро, Джон Нобъл и Скот Мичъл-Малм, българският талант е сериозен кандидат за място в „малкия“ отбор на „биковете“ – Рейсинг Булс

Сметката пристигна: Как Украйна и пазарите свиват „военната застраховка“ на Кремъл

Сметката пристигна: Как Украйна и пазарите свиват „военната застраховка“ на Кремъл

Свят Преди 3 часа

Петролът и златото, двата стълба на устойчивостта в Русия на Владимир Путин, се намират под все по-голям натиск

Промяната във външния вид на принц Джордж предизвика сериозна реакция

Промяната във външния вид на принц Джордж предизвика сериозна реакция

Любопитно Преди 3 часа

Бъдещият крал, на 12 години, придружи майка си, на 44 години, по време на посещение в базата на Кралските военновъздушни сили (RAF) Конингсби в Линкълншър, за да отбележат Деня на въоръжените сили на 27 юни

Пациентите няма да бъдат заложници: Гладната стачка в „Александровска“ доведе до проверка на МЗ

Пациентите няма да бъдат заложници: Гладната стачка в „Александровска“ доведе до проверка на МЗ

България Преди 3 часа

Министерството заявява, че няма да допусне риск за трансплантационната дейност и международната акредитация

,

„SOS Разтребители“ се изправят срещу миналото и една тежка семейна история

Любопитно Преди 3 часа

Новите герои на риалити формата на NOVA ще разчувстват целия екип

Дете спря движещ се автомобил на АМ „Струма“, след като майка му припадна зад волана

Дете спря движещ се автомобил на АМ „Струма“, след като майка му припадна зад волана

България Преди 3 часа

Детето овладяло автомобила, подало сигнал на 112 и успяло да спре в аварийната лента