Премиерът: Първанов е млад, но не е милиардер
Борисов твърди, че не е искал конфликт с президента   
Източник: Антон Станков, БГНЕС

"Изключително дребнаво" и "ненужна провокация" нарича премиерът Бойко Борисов действията на президента след разговора му със Симеон Дянков.

В интервю за в. "Стандарт" той заявява, че единственият шанс проблемът да се изглади е Първанов да се извини на Дянков за това, което е направил.

Борисов е категоричен, че държавният глава е търсил мотив за атака, а публикуването на стенограмата показва, че той се е подготвял да провокира този скандал.

"В стотици предавания се казват какви ли не неща за политици. Практиката е, ако някой се чувства засегнат от изказването на друг, го дава на съд. Не да атакува политиката на правителството.

Освен това аз публично порицах Дянков за това, че като участва в телевизионно предаване, не е трябвало да се изказва за неща, за които не е бил сигурен. Затова му поръчах да потърси президента и му съдействах за срещата. Целта бе тази тема да се изчисти. В Президентството обаче му устроиха другарски съд", коментира премиерът.

Той смята, че президентът се опитва да им припише неща, за които е отговорна тройната коалиция, но това не е честно.

"Цялата история с Първанов напомня народната поговорка биеш самара, да се сеща магарето... Дянков, като част от кабинета, разполага с парите, които са в наличност. Не можем да харчим повече, отколкото събираме. По простата причина, че няма пари, няма оборот в държавата", казва премиерът.

Бойко Борисов призовава държавния глава за честност спрямо гражданите.

"Ако ще се ползват институциите, за да воюваме и всеки да си прави политика, аз съм готов - президентът да си подаде оставката и правителството да си подаде оставката. Отиваме на избори и всички проекти излизат наяве.

Така става ясно кой какво мисли да прави", коментира той и допълва, че през следващите дни ще се разбере защо президентът е провокирал този конфликт.

Ние, с всичките си действия, сме показали, че не искаме конфликт, отбелязва министър-председателят.

Борисов казва, че предстои ГЕРБ да попита Конституционния съд дали е имало право да се огласява стенограмата от разговора и дали не е нарушен текст от закона.

На въпрос дали при положителен отговор ще се задейства процедура по импийчмънт, той не дава конкретен отговор, а изтъква, че е заставал и срещу Синята коалиция, и срещу "Атака", когато са атакували президента, "защото не е правилно и нямаме основания".

Относно възрастта на Първанов и имотното му състояние Бойко Борисов казва, че няма да се съгласи с Дянков, защото президентът "е млад, но не е милиардер".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Сачева призова за законодателни промени за коледните добавки

Сачева призова за законодателни промени за коледните добавки

България Преди 3 часа

Сачева: Има възможност да се направи справедливо разпределение на средствата

<p>Федоров: Най-трудната ситуация от старта на войната</p>

Запорожие е в най-трудната ситуация от началото на войната в Украйна

Свят Преди 4 часа

Федоров: С армията обсъдихме въпроса как трябва да действаме

НАТО тества нова защита, за да отблъсне Русия

НАТО тества нова защита, за да отблъсне Русия

Свят Преди 6 часа

Разполагането на системата „Пчелояд“ е част от спешните усилия на НАТО да укрепи източния си фланг

Разкриха мрежа за фалшиви новини в България

Разкриха мрежа за фалшиви новини в България

България Преди 7 часа

Документът е посветен на използването на ТикТок на Балканите

Проверка разкри огромни нарушения по Черноморието

Проверка разкри огромни нарушения по Черноморието

България Преди 8 часа

Масово застрояване върху речни легла и дерета

Разбиха руска престъпна мрежа, пращала бомби в  Европа

Разбиха руска престъпна мрежа, пращала бомби в Европа

Свят Преди 8 часа

Действията са били организирани и координирани от руски граждани

Заловиха пиян шофьор с почти 5 промила алкохол

Заловиха пиян шофьор с почти 5 промила алкохол

България Преди 9 часа

На водача досега три пъти му е било отнемано свиделството за правоуправление

<p>NASA откри нещо странно на Марс, което може да идва от друга планета</p>

NASA откри странен камък на Марс, който може да идва от друга планета

Свят Преди 9 часа

Необичайният състав на камъка и странната му форма са привлекли вниманието на марсохода Perseverance

Преобърна се цистерна, блокира прохода Боаза

Преобърна се цистерна, блокира прохода Боаза

България Преди 9 часа

Със специализирана техника се извлича тежкотоварният автомобил

Коментарите на Такаичи разгневиха Китай, преговорите за Тайван се провалиха

Коментарите на Такаичи разгневиха Китай, преговорите за Тайван се провалиха

Свят Преди 9 часа

Такаичи предизвика най-сериозния дипломатически конфликт между двете държави от години

Синдикатът „Подкрепа“ започва серия от протести в цялата страна

Синдикатът „Подкрепа“ започва серия от протести в цялата страна

България Преди 9 часа

Протестните действия ще се провеждат поетапно

Кремъл обвини Полша в русофобия

Кремъл обвини Полша в русофобия

Свят Преди 9 часа

„Русия е обвинявана за всички прояви на хибридна и директна война, които се случват“, заяви Дмитрий Песков

О Джей Симпсън

О Джей Симпсън и дългият 30-годишен иск – $ 58 млн. за семейството на Голдман

Любопитно Преди 9 часа

30 години след убийствата на Рон Голдман и Никъл Браун, изпълнителят на наследството поема многомилионния дълг, въпреки скромното състояние на Симпсън

Терористична атака на Западния бряг, един е убит, а трима са ранени

Терористична атака на Западния бряг, един е убит, а трима са ранени

Свят Преди 10 часа

В изявление на военните се казва, че двама нападатели са били убити от военнослужещи, но не се предоставят повече подробности

Националната гвардия на Украйна: Нуждаем се от повече дронове и по-добра тактика

Националната гвардия на Украйна: Нуждаем се от повече дронове и по-добра тактика

Свят Преди 10 часа

Руските сили адаптират тактиката си към условията на приближаващата зима, а украинската армия трябва да въведе двойно повече технологични иновации

Омбудсманът иска оттегляне на промените за паркиране в София

Омбудсманът иска оттегляне на промените за паркиране в София

България Преди 10 часа

Тя се обърна към областния управител на София-град Стефан Арсов