НЦИОМ: Шест формации с шансове за следващия парламент
НЦИОМ: Шест формации с шансове за следващия парламент   
Източник: БГНЕС

Шест формации са с най-големи шансове за следващия парламент, показван данни от национално представително проучване на НЦИОМ, направено между 16 и 20 януари сред 1000 души.

Освен ГЕРБ, БСП, ДПС и Движение "България на гражданите", в Народното събрание почти сигурно ще намерят място и поне още две формации - евентуален съюз между "Атака" и ВМРО и обединението между ДСБ и Съюз "Единство", прогнозират социолозите от НЦИОМ.

Разликата между ГЕРБ и БСП е 4,7%,

като ГЕРБ получава симпатиите на 24,2% от анкетираните, а БСП - 19,5%, според данните.

Следват ДПС с 6,4%, "България на гражданите" - с 5,9%, "Атака" - с 2,6%, Синята коалиция - с 2,5%. 33,7% декларират, че няма да гласуват.

Засега СДС с председател Емил Кабаиванов самостоятелно не може да влезе в Народното събрание, според НЦИОМ.

През последните месеци НЦИОМ регистрира нарастващи симпатии към НФСБ и към ГОРД.

Социолозите уточняват, че е рано да се установи как последните събития от Националната конференция на ДПС се отразяват на мобилизацията на симпатизантите на Движението.

Все още е рано е да се установи с точност и шансът на коалицията РЗС-Марешки да влезе в следващия парламент, посочват от НЦИОМ. Заявката на Веселин Марешки за участие в предстоящите парламентарни избори и в политическия живот на страната му носи стартово одобрение от 14%.

Бойко Борисов е най-одобряваният лидер на политическа сила

с 41,5% одобрение. Следват го Меглена Кунева - 31,5%, Сергей Станишев - 27%.

Сред първите десет са Красимир Каракачанов - 26,3%, Надежда Нейнски - 16,8%, Веселин Марешки - 14%, Волен Сидеров - 12,1%, Яне Янев -11,2%, Мартин Димитров - 9,7%, и Иван Костов - 9%.

Кампанията за референдума от последните седмици привлече общественото внимание към някои от участниците в инициативните комитети и затова НЦИОМ е измерил общественото одобрение към някои от тях. Янаки Стоилов е одобряван от 20%, следва го Мария Капон с одобрение от 13.8%. Народният представител от ДСБ Иван Иванов получава 10%.

Дъщеря към баща си: Утре ще дойдат пак да ме искат. Само ще кимнеш с глава и ще кажеш "ДА". А не както предния път…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
„Гръмни ме!“ – записът с версията на подсъдимия за фаталния изстрел срещу Красимира от Бегово прозвуча в съда

„Гръмни ме!“ – записът с версията на подсъдимия за фаталния изстрел срещу Красимира от Бегово прозвуча в съда

България Преди 5 минути

Запис от следствен експеримент, проведен дни след убийството на Красимира Куковска от село Бегово, бе възпроизведен днес в съдебната зала

Критики в Бразилия срещу Мерц заради коментарите му за Белем

Критики в Бразилия срещу Мерц заради коментарите му за Белем

Свят Преди 6 минути

Ларс Клингбайл каза, че думите на Мерц са предизвикали раздразнение и бразилски медии и политици са изразили недоволството си

Ферибот със 267 души заседна край Южна Корея

Ферибот със 267 души заседна край Южна Корея

Свят Преди 26 минути

Фериботът е пътувал от остров Чеджу към пристанище Мокпо

„Семейство Симпсън“ убиха дългогодишен герой

„Семейство Симпсън“ убиха дългогодишен герой

Свят Преди 35 минути

Това е вторият път, в който героинята умира, но този път смъртта ѝ е потвърдена като окончателна

САЩ одобри продажбата на "Пейтриът" оборудване за Украйна за 105 млн.

САЩ одобри продажбата на "Пейтриът" оборудване за Украйна за 105 млн.

Свят Преди 36 минути

Основните изпълнители по договора за продажба ще бъдат „Ар Ти Екс Корп“ и „Локхийд Мартин“

<p>Украинският парламент отстрани&nbsp;правосъдния министър</p>

Украйна отстрани правосъдния министър Галушченко заради корупция

Свят Преди 52 минути

За неговото уволнение гласуваха 323-ма депутати

Скандал между съседи за ток завърши с опит за убийство в Стара Загора

Скандал между съседи за ток завърши с опит за убийство в Стара Загора

България Преди 1 час

36-годишен мъж удари съседа си с длето след спор за електричество; пострадалият е с тежка черепно-мозъчна травма

Вулканът "Семеру" изхвърли 5,6 км пепел: Индонезия е в максимална степен на тревога

Вулканът "Семеру" изхвърли 5,6 км пепел: Индонезия е в максимална степен на тревога

Свят Преди 1 час

Жителите са предупредени да не се приближават на по-малко от 2,5 километра от кратера заради опасност от нови изригвания и свлачища

<p>&quot;Леопард 2А8&quot;: Най-добрият танк на Бундесвера</p>

Германия получава първия си танк "Леопард" от ново поколение

Свят Преди 1 час

Германия е поръчала 123 „Леопард“ 2А8, включително 18, които да заменят по-старите „Леопард“ 2А6, прехвърлени на Украйна

Ловът на обирджиите на Лувъра: Холивудски обрати и мистерия

Ловът на обирджиите на Лувъра: Холивудски обрати и мистерия

Свят Преди 1 час

Арестуваните заподозрени нямат опита за тази кражба - възможно ли е да не са действали сами?

15 жертви и 19 ранени след тежки наводнения във Виетнам

15 жертви и 19 ранени след тежки наводнения във Виетнам

България Преди 1 час

Около 20 000 къщи са наводнени, а хиляди хора са били принудени да се евакуират

Заподозреният за изчезването на Мади Маккан живее на палатка в гората (ВИДЕО)

Заподозреният за изчезването на Мади Маккан живее на палатка в гората (ВИДЕО)

Свят Преди 1 час

47-годишният Кристиан Брюкнер беше освободен от затвора в Германия по-рано тази година, след като излежа седемгодишна присъда

<p>&quot;Това действие от страна на Русия е изключително опасно&quot;</p>

Министър на отбраната: Руски шпионски кораб "насочи лазери" към британските сили

Свят Преди 1 час

Джон Хийли определи действията на "Янтар" като "изключително опасни" и предупреди, че военни варианти са готови, ако съдът промени курса си