И ГЕРБ обясни, че правили компромиси за комисиите в НС
Цветан Цветанов   
Източник: Петко Налбантов, БГНЕС

ГЕРБ е партията, която направи най-големите и тежки компромиси като отстъпихме знакови парламентарни комисии само и единствено, за да има възможен политически консенсус при избирането на ръководствата на комисии и те да започнат да функционират възможно най-бързо. Това заявява председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов в позиция, изпратена до медиите.

"Всички други спекулации за каквото и да било влияние на ГЕРБ за определяне на ръководствата и персоналния състав на комисиите са некоректни", добавя той.

По рано днес съпредседателят на Патриотичния фронт Валери Симеонов каза пред ТВ7, че Цветанов лично е предложил на Слави Бинев да оглави комисията по култура и медии в Народното събрание.

„Тази комисия беше предложена на мен. Но аз прецених, че като собственик на телевизия „Скат“ не е редно да бъда председател. По тази причина, тъй като му отказаха еврофондовете, лично Цветан Цветанов предложи на Слави Бинев да поеме културата“, каза Симеонов.

В обяснението си до медиите Цветанов пише, че разпределението на позициите за председатели, зам.-председатели и членове в постоянните комисии на НС стана след двуседмични разговори с всички партии в парламента. Персоналният състав за всяка една от отделните комисии обаче е изцяло ангажимент на съответните парламентарни групи.

Конкретният казус около медийната комисия бил следният: ПФ заявили желание да поемат председателството на три комисии, за да съответства работата им на ангажимента да подкрепят управлението на правителството. Възможностите за това били: Комисията по взаимодействието с неправителствените организации и жалбите на гражданите (която "Атака" отказали), Комисията за борба с корупцията, конфликт на интереси и парламентарна етика, Комисията за наблюдение на дейността на ДКЕВР и Комисията по европейските въпроси и контрол на еврофондовете.

От ПФ не пожелали да поемат Комисията по жалбите, а в същото време БДЦ отказали да отстъпят от първоначално разпределената им Комисия за контрол на еврофондовете.

"Така заради настояването на ПФ да има три председателски места в комисиите, те поеха контрола над ДКЕВР, борбата с корупцията и културата и медиите".

Цветанов завършва обяснението си с твърдението, че ГЕРБ направили тежки компромиси и че не е коректно да се правят спекулации за влияние на ГЕРБ за определяне на ръководствата и състава на комисиите.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Експерти разкриха идеалното време за закуска за вашето здраве и дълголетие

Експерти разкриха идеалното време за закуска за вашето здраве и дълголетие

Любопитно Преди 2 минути

Правилното начало на деня може не само да подобри настроението ви, но и да повиши производителността и да подпомогне метаболизма

Отровата на скорпиона – ново оръжие срещу рак на мозъка

Отровата на скорпиона – ново оръжие срещу рак на мозъка

Любопитно Преди 4 минути

Скорпионите може да играят жизненоважна роля в борбата срещу рака на мозъка

Над 200 000 италианци протестираха в подкрепа на Газа

Над 200 000 италианци протестираха в подкрепа на Газа

Свят Преди 9 часа

Демонстрантите осъдиха отношението към Глобалната флотилия „Сумуд“

Шестокласниците се явиха на Национално входно ниво по математика

Шестокласниците се явиха на Национално входно ниво по математика

България Преди 9 часа

Учениците решиха 13 задачи в онлайн формат, а оценките ще се вписват като текущи по преценка на учителите

Френски репортер е убит в Донбас, Макрон обвини Русия

Френски репортер е убит в Донбас, Макрон обвини Русия

Свят Преди 10 часа

Украинският журналист Георгий Иванченко е бил ранен при същата атака

Нови два самолета F-16 Block 70 пристигнаха в България

Нови два самолета F-16 Block 70 пристигнаха в България

България Преди 11 часа

Самолетите кацнаха в Трета авиационна база в Граф Игнатиево

ЕК одобри плащане за България по НПВУ

ЕК одобри плащане за България по НПВУ

България Преди 11 часа

Но предлага временно да отложи част от него

Прокуратурата разпита отново бившия зам.-кмет на Варна

Прокуратурата разпита отново бившия зам.-кмет на Варна

България Преди 12 часа

Диан Иванов е сочен за основен свидетел срещу кмета Благомир Коцев

ЕС удължи санкциите срещу руски граждани и организации

ЕС удължи санкциите срещу руски граждани и организации

Свят Преди 12 часа

Засегнати са 47 физически лица и 15 организации

Влак помете велосипедист на прелез в Пловдив

Влак помете велосипедист на прелез в Пловдив

България Преди 13 часа

Инцидентът е станал при спуснати бариери на ул. "Пещерско шосе", жертвата е млад мъж

Тръмп с изненадващ ултиматум, "Хамас" отстъпи

Тръмп с изненадващ ултиматум, "Хамас" отстъпи

Свят Преди 13 часа

Тръмп: Срещу "Хамас" ще настане ад, какъвто никога досега не са виждали

Сарафов се срещна с главните прокурори на Литва и Румъния

Сарафов се срещна с главните прокурори на Литва и Румъния

Свят Преди 13 часа

Борислав Сарафов проведе поредица от двустранни срещи с ръководители на прокуратури от държавите-членки на ЕС

Капитан на танкер от руския "сенчест флот" отива на съд във Франция

Капитан на танкер от руския "сенчест флот" отива на съд във Франция

Свят Преди 14 часа

Тримата членове на екипажа на петролния танкер бяха обвинени, че са влачили котвата по морското дъно, повреждайки пет подводни кабела в залива на Финландия

Парламентът забрани колите на НСО за президентската администрация

Парламентът забрани колите на НСО за президентската администрация

България Преди 14 часа

В четвъртък депутатите отнеха и правомощията на президента да подписва укази за назначаването на шефове на служби