ГЕРБ отговори на ултиматума на Патриотичния фронт
Цветан Цветанов   
Източник: БГНЕС

П редседателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов се срещна в Народното събрание със съпредседателите на Патриотичния фронт Валери Симеонов и Красимир Каракачанов по повод бъдещите им политически отношения, след като в края на май от ПФ поставиха ултиматум на коалиционните си партньори.

Вчера изтече срокът за отговор на 7-те условия, поставени от патриотите на партията на Бойко Борисов като залог да продължат участието си в управляващото мнозинство. Исканията на ПФ, според първоначалната заявка, трябва да бъдат изпълнени до 1 юли. Сред тях са въвеждане на активната регистрация в Изборния кодекс, мерки за незаконните ромски постройки в Гърмен, да не се повишава цената на тока, а оградата по българо-турската граница да бъде довършена.

След срещата Симеонов и Каракачанов отказаха коментар с мотива, че, когато има какво да кажат, ще го направят. Цветанов обяви, че никога не е приемал исканията им като ултиматум, разговорите продължават и със срещи с министри по някои от темите.

Той посочи, че ГЕРБ нямат резервен план, ако след 1 юли ПФ изпълни заканата си и напусне мнозинството.

Днес, по думите му, темата за сваляне на доверието, не е била обсъждана.

„Все пак нека да имаме предвид, че с приближаване на местните избори, градусът на напрежение ще се повишава, въпросът е да устоим на това предизвикателство и да не преминаваме границата на невъзможността да си говорим след вота“, добави председателят на групата на ГЕРБ в парламента.

Затова той препоръча на партньорите конструктивизъм.

Сред реално изпълнимите до 1 юли искания на ПФ, Цветанов отдели мерките, вече предприети от държавата, в Гърмен и в сектора „Земеделие“. Той припомни, че в ромската махала в селото е стартирана процедура още през 2012 г. със 124 акта за събаряне на незаконни постройки, но са били спрени през 2013 г. от правителството на Пламен Орешарски – сега отново всичко се възобновява по процедурата отпреди две години.

„Токът се очаква да поскъпне с около един процент, но задълженията в енергетиката са около 3,7 млрд. лв., от които малко над 2 млрд. лв. са за „Цанков камък“, но промените в закона за енергетиката ограничават разходната част“, отговори той на друго условие на патриотите.

„Министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова пое ангажимент за възстановяване на компрометираните участъци по граничното с Турция съоръжение“, изброи още Цветанов и изрази убеждение, че ще започне изграждането на нови възпиращи съоръжения по браздата.

Във връзка с предложението за завишаване на санкциите за купуване на гласове и въвеждане на активна регистрация ГЕРБ и ПФ са се разбрали за допълнителна работна среща.

Нощ. В апартамента на доктор звъни телефона: - Докторе, мъжът ми ме обиди. - И защо ми се обаждате? - Ще му трябват няколко шева...
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
За първи път в историята: Украйна е свалила руски изтребител с морски дрон

За първи път в историята: Украйна е свалила руски изтребител с морски дрон

Свят Преди 7 минути

Морските дронове на Украйна, които са много по-евтини и по-малки от конвенционалните кораби, нанесоха поражения на руския черноморски флот

Йеменският премиер подаде оставка

Йеменският премиер подаде оставка

Свят Преди 1 час

Той посочи, че е "срещнал много трудности"

Вдигнаха въздушна линейка заради бургазлия, нуждаещ се от спешна операция

Вдигнаха въздушна линейка заради бургазлия, нуждаещ се от спешна операция

Свят Преди 1 час

Медицински хеликоптер е осъществил незабавно транспортирането на пациента до болница в София

Моторист пострада тежко при инцидент на Подбалканския път

Моторист пострада тежко при инцидент на Подбалканския път

Свят Преди 2 часа

По първоначални данни мотористът се е блъснал в движещ се пред него лек автомобил

Израел прехвана ракета от Йемен, хусите поеха отговорност

Израел прехвана ракета от Йемен, хусите поеха отговорност

Свят Преди 3 часа

Няма данни за пострадали хора и нанесени материални щети

Южна Корея влиза в изборна буря

Южна Корея влиза в изборна буря

Свят Преди 3 часа

Той ще се изправи в тежка за десницата битка с фаворита и кандидат на либералите за поста И Дже-мьон

<p>&quot;Украйна няма да бъде докосвана от руснаците&quot;</p>

Зеленски очаква помощта от САЩ да се удвои през 2025 година

Свят Преди 3 часа

Наскоро американските власти подготвиха нови икономически санкции срещу Москва

Кой печели изборите в Австралия?

Кой печели изборите в Австралия?

Свят Преди 3 часа

Изборната надпревара беше доминирана от теми като поскъпването на живота и ефекта от политиката на президента на САЩ

Дамаск гори, ООН негодува: Израел с нови удари в Сирия

Дамаск гори, ООН негодува: Израел с нови удари в Сирия

Свят Преди 3 часа

Според израелското армейско радио 16 сирийски друзи са приети в израелски болници от началото на седмицата

<p>Истанбул се люлее отново</p>

Земетресение в Истанбул

Свят Преди 3 часа

Земетресението се е усетило по-осезаемо в европейската част на Истанбул

Митничари откриха пачки евро под леглото на тираджия

Митничари откриха пачки евро под леглото на тираджия

България Преди 4 часа

Недекларираната валута е задържана

Тройното убийство в Швеция: Още двама души са задържани

Тройното убийство в Швеция: Още двама души са задържани

Свят Преди 4 часа

Трима млади мъже на възраст между 15 и 20 години бяха убити на 29 април във фризьорски салон

Принцеса Шарлот

Тя е „тайното оръжие на кралското семейство“

Любопитно Преди 4 часа

Ето кой е „шефът в семейството“ на принц Уилям и принцеса Катрин

<p>&ldquo;Лошите хора си го заслужават&rdquo; - Вярвате ли в кармата?</p>

“Лошите хора си го заслужават”: Проучване установява, че повечето вярващи в кармата мислят така

Любопитно Преди 4 часа

Концепцията за карма произхожда от азиатските религиозни традиции като индуизма и будизма

Ден за размисъл в Румъния преди президeнтския вот

Ден за размисъл в Румъния преди президeнтския вот

Свят Преди 5 часа

Кандидатите са общо 11, като четирима от тях са независими