Дайнов: Борисов допусна грешка с махането на Дянков
Евгений Дайнов   
Източник: Боби Тошев, БГНЕС

Според политолога Евгений Дайнов министър-председателят Бойко Борисов е допуснал огромна грешка с уволнението на заместника си Симеон Дянков.

"Борисов не трябваше да хвърля на тълпата главата на Дянков и сега единствената, която остана да стърчи, е неговата", обясни Дайнов пред Нова телевизия.

Той допълни, че ГЕРБ вече има само една отговорност - да доведат по мирен и демократичен начин до смяна на властта.

Вчера Дайнов отбеляза в интеpвю, че е очевидно, че някой от сегашната опозиция ще управлява, "след като ГЕРБ така катастрофално ще отгърми на изборите".

Въпросът е, че никой няма видима готовност наистина да адресира исканията на хората, смята той.

"Те са много лесни исканията. Ако се преведат на политически език - хората, които протестират или срещу енергото, или срещу  разграбването - те искат едно и също.  Те казват така: България предадена като плячка на няколко олигарси и монополи. И монополи и олигарси правят всичко, каквото  могат,  и запушват възможността България да се развива.

Хората казват: ние в такова общество не искаме да живеем, ние искаме да живеем в друг тип общество. Това трябва опозиционни политици да преведат на политически език и тогава ще бъдат готови да сформират някакво сносно, читаво управление, което да промени самия модел, върху който ГЕРБ най вече изгради България", каза Дайнов пред "КРОСС".

Ескалиращото напрежение на протестите из цялата страна трябва да доведат до предсрочни избори, заяви в ефира на "Здравей, България" социологът Кънчо Стойчев.

Той обаче бе категоричен, че евентуален ранен вот не трябва да се организира от вицепремиера Цветан Цветанов, защото ако стане така, по-добре било "всички да се застреляме в главата".  

Ако има предсрочни избори, основните искания на недоволните граждани вероятно ще бъдат забравени, коментира от своя страна политологът Иво Инджов.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Виртуален аутизъм: За какви&nbsp;симптоми да внимават родителите</p>

Виртуален аутизъм: За какви симптоми да внимават родителите

България Преди 1 час

Не е истински аутизъм, но също е доста притеснително състояние

<p>Албания избира парламент днес</p>

Албания избира парламент днес

Свят Преди 1 час

За първи път албанците, живеещи в чужбина, имат право на глас в парламентарните избори

Радина Червенова: Прошката е сила, не слабост

Радина Червенова: Прошката е сила, не слабост

Любопитно Преди 4 часа

Журналистката пред Мон Дьо – за началото си в телевизията, предателствата, любовта, битката с болестта и първия си роман

<p>Колко ще ни струва <strong><span style="color:#ff0000;">последното българско лято в лева</span></strong></p>

Колко ще ни струва последното българско лято в лева

България Преди 4 часа

Какво ще се случи следващото еврово лято, отсега е трудно да се каже, но с категоричност то няма да е по-скъпо

Доналд Тръмп

Тръмп: Потенциално велик ден за Русия и Украйна

Свят Преди 4 часа

Американският президент заяви, че ще продължи да работи и с двете страни с надеждата да се постигне край на войната

Путин

Култът към смъртта в Путинова Русия

Свят Преди 5 часа

От средата на април насам информационни агенции в Русия са пълни със заглавия, които си съперничат по абсурдност

Крал Чарлз III с Дейвид и Виктория Бекъм в имението Хайгроув

Как ураганът „Меган“ помете семейство Бекъм

Любопитно Преди 5 часа

През 2018 г. в Австралия Дейвид Бекъм беше игнориран от принц Хари по молба на Меган, която „не е искала никаква конкуренция в медиите“

<p>Брутален побой в с. Скравена, жителите излизат на протест</p>

Брутален побой в с. Скравена, жителите излизат на протест

България Преди 5 часа

Заподозреният е бил задържан, но към този момент е на свобода

<p>Папа Лъв XIV ще отслужи първата си неделна молитва</p>

Папа Лъв XIV ще отслужи първата си неделна молитва

Свят Преди 6 часа

69-годишният бивш мисионер и ръководител на Августинския орден беше избран в четвъртък за наследник на покойния папа Франциск

<p>Анализ: Над една пета от българите са бедни</p>

Анализ: Над една пета от българите са бедни

България Преди 6 часа

Рискът от изпадане в бедност се изразява и в конкретни лишения за домакинствата,

Кирил и Методий

Празник е! Ето кой празнува имен ден

Любопитно Преди 7 часа

Днес отбелязваме паметта на българските съпокровители на Европа

Владимир Путин

Путин покани Зеленски на преговори, възможен ли е мир

Свят Преди 7 часа

Киев все още не е отговорил на поканата

Папа Лъв XIV

10 факта за Робърт Превост, който вече е папа Лъв XIV

Любопитно Преди 7 часа

Избирането му представлява приемственост с папството на покойния папа Франциск и се очаква той да продължи реформите на Франциск в църквата, както и фокуса му върху бедността и маргинализираните хора

<p>Какво време ни очаква в неделя</p>

Какво време ни очаква в неделя

България Преди 8 часа

Вижте прогнозата за следващите няколко дни

11 май: Раждането на Новия Рим

11 май: Раждането на Новия Рим

Любопитно Преди 8 часа

Император Константин създава Новия Рим преди 1695 години - сърцето на Византийската империя