С ъдът остави в ареста Кристиан Николов, който е обвиняем по делото за катастрофата, при която загина журналистът Милен Цветков.

Николов е обвинен за умишлено причиняване на произшествие, вследствие на което е настъпила смърт.

"Отговорно заявявам, че няма да се укрия или да извърша друго престъпление. Аз съм млад човек, чиито живот е минал в учение и никога не съм се занимавал с престъпления. Искам да изкажа моите искрени съболезнования към близките и семейството на Милен Цветков. Не мога да си представя какво им е, когато се връщат към случилото се", заяви Николов пред съда, предава NOVA.

С разпит на свидетели започна процесът за катастрофата,

при която загина журналистът Милен Цветков. Инцидентът стана на светофар, на който журналистът изчакваше червен сигнал в автомобила си.

В колата му се удари джип, управляван от Кристиян Николов, в който били също годеницата му Симона и техният приятел Георги.

Николов е обвинен, че карал след употреба на наркотици с двойно по-висока скорост от допустимата. Това е и причината прокуратурата да твърди, че престъплението в умишлено.

Младежът и защитниците му не са съгласни, че катастрофата е умишлена.

Симона Цанкова описа Кристиян като най-съвестния и най-отговорния човек - както в работата, така и в обучението си. Ден преди инцидента решили да празнуват отминалия й работен ден на Витоша, но организацията пропаднала заради забрана, свързана с мерките срещу пандемията.

Затова се върнали в дома им, където празнували с приятели. Освен водка, Кристиян пил и малко диджестив. А преди пил чай и ползвал специална паста. Този "ритуал" младежът правел всяка вечер за успокояване, преди сън.

На следващия ден (денят на инцидента) излезли с колата на майката на Кристиян. Автомобилът бил с автоматична скоростна кутия, за разлика от колата на младежа, която била с ръчни скорости. Цанкова обясни и че годеникът й много рядко ползвал колата на майка си

Инцидентът станал за секунди. В колата освен двамата младежи бил и техният приятел Георги. Малко след като потеглили именно той извикал нещо в колата, Цанкова си вдигнала главата, защото се била зачела и последвал ударът.

Джипът им продължил да се движи още малко по инерция, след което се ударил в ограда. От удара, вратите били заяли и с помощта на притекли се хора успели да излязат. Веднага след това Георги си тръгнал, спомни си Симона пред съда.

Отново по нейни показания, Кристиан се опитал да помогне на пострадалия Милен Цветков като му направил изкуствено дишане.

Георги Иванов, който е син на депутата Лъчезар Иванов, не се яви в съдебната зала. Оказа се, че отдавна не живеел на адреса, на който била изпратена призовката за делото.

Според адвоката му момчето от години живее в Италия и предвид пандемията не е ясно кога ще се върне в България.

Започна делото за смъртта на Милен Цветков

Обвиненият за катастрофата с Милен Цветков остава в ареста

Доживотен затвор заплашва обвинения за катастрофата с Милен Цветков

Какво е признал обвиняемият за катастрофата с Милен Цветков

Милен Цветков загина в жестока катастрофа

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Деми Мур завладя Кан с полупрозрачна рокля-шедьовър

Деми Мур завладя Кан с полупрозрачна рокля-шедьовър

Любопитно Преди 16 минути

Холивудската легенда Деми Мур се превърна в голямата звезда на 79-ия фестивал в Кан. Като член на журито, 63-годишната актриса демонстрира неподправен стил и харизма, превръщайки дефилето си по червения килим в истинско артистично представление

Hell‘s Kitchen завърши с исторически за предаването успех

Hell‘s Kitchen завърши с исторически за предаването успех

Любопитно Преди 26 минути

Форматът на NOVA регистрира рекордна преднина пред втората телевизия в класацията

„Български пощи“ възстановяват пратките до четири държави в Близкия изток

„Български пощи“ възстановяват пратките до четири държави в Близкия изток

България Преди 1 час

От 18 май отново ще могат да се изпращат пратки до Ирак, Йордания, Саудитска Арабия и Оман

Рекордна награда на финала на „Борба до ключ: Home2U срещу INclusive”

Рекордна награда на финала на „Борба до ключ: Home2U срещу INclusive”

Любопитно Преди 1 час

Не пропускайте кулминацията в първото у нас брокерско риалити тази събота от 20:00 ч.

Разбиха международен канал за контрабанда на цигари от Гърция през България към Румъния

Разбиха международен канал за контрабанда на цигари от Гърция през България към Румъния

България Преди 1 час

При специализирана операция са задържани двама души, както и две превозни средства

Урокът, който СЗО научи след неочаквания епидемичен взрив в океана

Урокът, който СЗО научи след неочаквания епидемичен взрив в океана

Свят Преди 1 час

Появата на щама Андес на борда на туристически лайнер показа защо международните здравни регламенти трябва да се изграждат преди, а не по време на криза. Според СЗО рискът в момента е нисък, но системата е пред нов тип заплаха

<p>Зеленски призова за &quot;по-болезнени&quot; санкции срещу Русия</p>

След масирана атака: Зеленски призова за "по-болезнени" санкции срещу Русия

Свят Преди 1 час

Украинският президент обвини Москва, че заобикаля санкциите и продължава да произвежда ракети, докато спасители търсят оцелели под руините на разрушена жилищна сграда в Киев

Българка стана най-красивият модел на Белгия

Българка стана най-красивият модел на Белгия

Любопитно Преди 2 часа

20-годишната студентка по педагогика Емона Василева спечели титлата „Топмодел на Белгия“, залагайки на естествената си красота.След триумф над 100 участнички, варненката се готви за световния финал в Монако, докато съчетава модата със стажа в училище

<p>Защо Тръмп остана без телефона си в Китай?</p>

Дигитален локдаун: Защо Тръмп остана без телефона си в Китай?

Свят Преди 2 часа

Поради строги мерки за киберсигурност, американският президент и екипът му бяха принудени да скрият устройствата си в специални чанти на борда на Air Force One. Служителите на Белия дом прекараха срещата на върха с телефони за еднократна употреба.

Близо 200 души бягаха в подкрепа на българските параолимпийци

Близо 200 души бягаха в подкрепа на българските параолимпийци

Любопитно Преди 2 часа

Благотворителното бягане обедини служители, семейства и любители на спорта около каузата на параолимпийските атлети

Хаос в ресторант в Ел Ей: Бритни Спиърс плаши клиенти с нож и странно поведение

Хаос в ресторант в Ел Ей: Бритни Спиърс плаши клиенти с нож и странно поведение

Свят Преди 2 часа

Посетители на заведение в Лос Анджелис останаха втрещени от поведението на Бритни Спиърс. Свидетели твърдят, че певицата е издавала лаещи звуци и е размахвала нож, докато екипът ѝ се е опитвал да я овладее. Представители на звездата обаче отричат всичко

Кола блъсна жена край Кресна

Кола блъсна жена край Кресна

България Преди 2 часа

Тя с нараняване в областта на главата

Кралица Маргрете II е приета в болница след инфаркт

Кралица Маргрете II е приета в болница след инфаркт

Свят Преди 3 часа

Датският кралски двор съобщи, че кралица Маргрете II е приета по спешност в болница в Копенхаген след прекаран инфаркт. 86-годишният монарх, който абдикира в началото на годината, остава под постоянно медицинско наблюдение от водещи специалисти

<p>Защо на Франция вече не ѝ пука за изневерите на Макрон?</p>

Politico: Възход и падение на президентските афери - защо на Франция вече не ѝ пука за изневерите на Макрон?

Свят Преди 3 часа

Докато някога тайните срещи на Франсоа Оланд със скутер взривяваха пресата, днес твърденията за „платонична връзка“ на Еманюел Макрон с иранска звезда тънат в пълно безразличие, пишат в сатиричен коментар от Politico

.

Тревога в Африка: Обявиха нова епидемия от Ебола в Конго

Свят Преди 3 часа

До момента са докладвани близо 250 случая и десетки смъртни случаи