42-ри ден на протести срещу кабинета "Орешарски"
Мая Манолова сред протестиращи и журналисти   
Източник: БГНЕС
В 42-ия ден от началото на протестите срещу управляващите отново хиляди граждани се събраха в района на площад "Независимост" с искане за оставка на кабинета "Орешарски".

Около 20 ч. протестиращите се упътиха към Народното събрание, като видимо шествието се увелаваше постоянно и пред сградата се събраха няколко хиляди души.

Част от протестиращите се отклони преди шествието да стигне до Парламента по улица "Раковски" към Министерството на финансите и МВР.

И тази вечер на протеста се забелязваха семейства, дошли с децата си и домашните си любимци. Имаше и много колоездачи. 

Протестът протече мирно.

Шествието обиколи загражденията около Народното събрание и катедралния храм "Св. Александър Невски", след което се върна пред централния вход на сградата и продължи със скандиранията.

Днес протестът започна по-рано, след като около 17 ч. днес полицията ограничи достъпа до сградата на парламента (бившия Партиен дом) откъм бул. "Дондуков" и частично откъм бул. "Цар Освободител" заради заседанието на парламентарната комисия, разглеждаща изборния кодекс, което се провеждаше там.

Разбрали, че в сградата заседават комисии, протестиращите се събраха на бул. "Дондуков" и свиреха със свирки, развяваха национални знамена и скандираха "Червени боклуци".

Сред лозунгите са "Долу ръцете от държавните пари, господа управници" и "Не искаме да храним мафията".

Засилено полицейско присъствие има в района на бул. "Цар Освободител".

Заместник-председателят на парламента Мая Манолова имаше кратко съприкосновение с протестиращите около Министерския съвет,

предаде Агенция „Фокус”. Няколко десетки протестиращи обградиха депутатката с въпроси за това кога правителството ще подаде оставка и кога ще има избори.

Тя обясни пред присъстващите на мястото журналисти, че се опитва да чуе протестиращите, но е почти невъзможно да се получи диалог заради освирквания и викове "Оставка".

Около 50 души се придвижваха известно време заедно с нея по улица "Съборна", след което Манолова се опита да се качи на такси, но се оказа, че шофьорът подкрепя протестите и затова отказа да я качи.

Тогава Манолова се обади на служебния си автомобил и с него отпътува от мястото на протеста.

Журналистът Иван Бедров качи в Youtube видео от срещата на Мая Манолова с протестиращите. Видеото завършва с неуспешния опит на депутатката да се качи в такси:

Малобройни протести срещу правителството за поредна вечер имаше и в Пловдив, Варна и Бургас

Две момичета, преоблечени като вещици, рецитиране на иронични стихове за Бузлуджа и песни на Висоцки бяха част от подготвената програма на протестиращите в Пловдив тази вечер, предаде Агенция "Фокус". Те разиграха сцените пред централата на БСП.

Протестиращите пловдивчани почетоха с едноминутно мълчание и годишнината от смъртта на руския бард Владимир Висоцки. Според тях символите на Русия трябва да са като него. Преди това протестиращите, около стотина, поставиха ковчег и кръст пред централата на БСП и тарелки, символизиращи летящи чинии за Бузлуджа.

Във Варна протестиращите се събраха в градинката до сградата на общината

Повечето от тях бяха със семействата си, като развяваха българското знаме. За поредна вечер гражданите скандираха "Оставка", "Мафия", "Вие сте позор, оставка и затвор".

Много от преминаващите по бул. „Мария Луиза” в автомобили граждани изразяваха с надуване на клаксони одобрението си към протеста.

В Бургас на протест с искане за оставка на правителството се събраха около 20 души.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Израел обяви повишена бойна готовност

Израел обяви повишена бойна готовност

Свят Преди 2 часа

За момента все още не е взето решение за военни действия

Мадяр: Властта на Орбан е в последните си часове

Мадяр: Властта на Орбан е в последните си часове

Свят Преди 3 часа

Той отхвърли твърденията, че някой подготвя насилствени действия

Нетаняху предлагал атака срещу Иран на няколко предишни президенти на САЩ?

Нетаняху предлагал атака срещу Иран на няколко предишни президенти на САЩ?

Свят Преди 5 часа

Те обаче отказали, твърди бившият държавен секретар Джон Кери

Иран с изявление след неуспеха на преговорите в Исламабад

Иран с изявление след неуспеха на преговорите в Исламабад

Свят Преди 6 часа

САЩ не успяха да спечелят доверието на Техеран, заяви председателят на иранския парламент Мохамад Багер

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Свят Преди 6 часа

"Устойчив мир може да настъпи, когато защитим интересите си и постигнем целите, които си поставихме от самото начало", заяви Дмитрий Песков

,

Какво да облечем за Великден 2026: 5 визии, които изглеждат скъпи и подходящи

Любопитно Преди 7 часа

Какви „визии“ изглеждат празнично, но същевременно остават удобни?

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Любопитно Преди 7 часа

Ароматът на прясно изпечен козунак е един от най-обичаните символи на Великденските празници

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

България Преди 8 часа

Цените на едро на повечето основни хранителни стоки продължават да се повишават, сочат данните на ДКСБТ

<p>Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации&nbsp;в болница &quot;Александровска&quot;</p>

Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации в нощта срещу Велика събота в болница "Александровска"

България Преди 8 часа

Донорът е 68–годишна жена от Пловдив, изпаднала в мозъчна смърт, вследствие на мозъчен кръвоизлив

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Свят Преди 8 часа

Това заяви унгарският премиер след като даде своя глас на парламентарните избори в страната

Патриарх Даниил: Радостта от Възкресението не престава и до днес

Патриарх Даниил: Радостта от Възкресението не престава и до днес

България Преди 8 часа

Днес Българската православна църква празнува Великден – Възкресение Христово

Почина бащата на датската кралица

Почина бащата на датската кралица

Свят Преди 9 часа

Джон Далглиш Доналдсън си е отишъл от този свят на 84-годишна възраст на австралийския остров Тасмания

<p>Шега със &quot;зловещо агнешко&quot; превърна сладкарница в хит</p>

Шега със "зловещо агнешко" превърна сладкарница в Детройт в хит онлайн

Любопитно Преди 9 часа

Въпреки хумора, реакциите не са изцяло безобидни

Мариус Куркински с откровена изповед за греховете, самотата, любовта и цената на сцената

Мариус Куркински с откровена изповед за греховете, самотата, любовта и цената на сцената

Любопитно Преди 10 часа

"Аз съм егоистичен човек. Не съм направил достатъчно добро", споделя актьорът пред Мариян Станков – Мон Дьо

Възкресение Христово: Първите в държавата с послания към българския народ

Възкресение Христово: Първите в държавата с послания към българския народ

България Преди 10 часа

Илияна Йотова и Андрей Гюров призоваха за надежда, мир и доброта в „размирни времена”