"Труд": Четири съсловия срещу двама министри
Източник: netinfo
Четири съсловия скочиха едновременно срещу двама министри - здравният и финансовият, пише "Труд".

Доброволните здравни фондове твърдят, че превръщайки ги в застрахователи, се спира контролът им върху лечение.

Фармацевти не искат да намалят надценката върху лекарствата.

Българската генерична фармацевтична асоциация сигнализира, че с предложени от министър Десислава Атанасова промени се отключва нелоялна конкуренция и хиляди болни щели да останат без лечение.

Митничари се оплакват, че като им местят службата от столицата в Русе, им нарушават човешките права, нарушават и Конституцията. Дори са убедени, че от разместването на администрацията щяла да спечели частна фирма.

Вестници коментират различно, от полярно противоположни позиции, информацията за черновата на доклада на Европейската комисия за напредъка на България в областта на правосъдието и вътрешния ред.

В. "Сега" нарича доклада "убийствен", "Дума" цитира Сергей Станишев: "По-убийствен доклад за България не е имало никога."

Социологът Кънчо Стойчев за "24 часа": "Черновата на доклада ми се струва черничка. Първият ми извод до момента е, че в него броди един призрак и това е призракът на Цветан Цветанов... Всичко е в ресора на вътрешния министър и в този смисъл това е пряк негов провал. Ако бяхме нормална страна, и по-точно - когато станем нормална страна, при такъв доклад вътрешният министър ще стане и ще напусне с извинение."

В "Стандарт" Тихомир Безлов, експерт от Центъра за изследване на демокрацията: "Докладът не е много лош. Той си е балансиран. Има и позитивни неща, има и критики. Решението България да не бъде вадена от мониторинговата процедура беше отдавна взето. И се страхувах, че покрай Румъния е възможно да има повод да бъде по-критичен докладът. Но от това, което виждам в момента, се оказва, че не е така".

В интервю за "Преса" Томислав Дончев, министър, отговарящ за евросубсидиите, призовава: "Трябва да фокусираме усилията си върху всички, които живеят в "ромски условия" - хора, които нямат жилище и работа, чиито деца не ходят на училище, или имат голям риск да спрат, които живеят в бедност."

Трусове в района на Перник могат да се очакват още година - година и нещо, прогнозира пред "Телеграф" Димчо Солаков от Геофизичния институт. "Дали обаче ще има по-силен трус, не можем да кажем, тъй като земетресения никой не може да прогнозира.

Летните жеги не са спрели крадците по морето. Напротив през последните седмица броят им значително се е увеличил, алармира "Новинар".

Университетски преподаватели ще преподават на ученици. Това е записано в проекта на новите програми, които просветното ведомство подготвя, информира "Монитор". Те са в синхрон с със закона за предучилищното и училищното образование, който се гледа на второ четене в парламента. Според него в последните две години на гимназията ще има профилирана подготовка. Така ще могат да се изучават предприемачество, медицина или информационни технологии.

Пред "Монитор" Стати Статев, ректор на Университета за национално и световно стопанство в София, коментира: "Студентският град отдавна не е студентски, защото в него има 50 блока студентски общежития и около 35 частни кооперации. Затова отдавна предложих територията на Студентския град да се обособи като отделен столичен район със свой кмет и шериф.

"Преса" съобщава тревожна статистика: 51 ученици са починали през първия срок на миналата  учебна година. "Регистрираните смъртни случаи са станали извън училище. Те са резултат в по-голямата си част от катастрофи, заболявания, удавяния, сбивания", коментират от образователното министерство.

"Да оставим в наследство една по-добра Европа" е заглавието на интервю в "Новинар" със  Ставрос Амвросиу, посланик на Република Кипър в България. "По време на председателството Кипър ще трябва да се занимае с важни въпроси от европейския дневен ред като: многогодишната финансова рамка за периода 2014-2020 г. Тази рамка представлява възможност да се договори бюджет, който да допринесе за икономически и устойчив растеж, насърчавайки ефективни политики, повишавайки конкурентоспособността на ЕС, създавайки повече работни места", казва посланикът.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Социалният министър: Няма да допуснем натиск върху уязвими групи преди изборите

Социалният министър: Няма да допуснем натиск върху уязвими групи преди изборите

България Преди 7 минути

Хасан Адемов и и.д. главен секретар на МВР Георги Кандев са на посещение в Якоруда заради сигнали за използване на социалната система за политически натиск

2Bona: „Не правим музика по трендове“ – Тони и Кун за успеха, сцената и пътят без компромиси

2Bona: „Не правим музика по трендове“ – Тони и Кун за успеха, сцената и пътят без компромиси

Любопитно Преди 15 минути

Пред Мари-Никол двамата разказват за приятелството си, за началото в музиката, за големите концерти и за философията, която стои зад всичко, което правят

Жесток побой над украинец в Слънчев бряг, двама са задържани

Жесток побой над украинец в Слънчев бряг, двама са задържани

България Преди 35 минути

Пострадалият е открит в тежко състояние с окървавено лице и силен оток на дясното око

Съдийската колегия на ВСС и проваленият кандидат за шеф на Русенския съд

Съдийската колегия на ВСС и проваленият кандидат за шеф на Русенския съд

България Преди 35 минути

Конфликт, критики и въпросителни около процеса за избор на административен ръководител

Идва ли краят на евтините нощувки? Нови правила "гонят" половината хазяи от Airbnb

Идва ли краят на евтините нощувки? Нови правила "гонят" половината хазяи от Airbnb

България Преди 49 минути

От 20 май в ЕС влиза в сила нов регламент за краткосрочните наеми, който задължава платформи като Airbnb и Booking да докладват всички обяви и да премахват нерегистрираните

Арестуваха мъж за кражба на чанта с 15 000 евро

Арестуваха мъж за кражба на чанта с 15 000 евро

България Преди 55 минути

Повдигнати са му обвинения

,

Жива котка вместо шапка: Пътник изуми летище с невиждан „трик“ за пътуване

Любопитно Преди 57 минути

Видеото, заснето на терминал в САЩ, предизвика вълна от коментари заради невъзмутимото поведение на животното и необичайния начин на придвижване на неговия стопанин

Два вулкана изригнаха в Индонезия, кратерите изхвърлиха 900-метрови стълбове пепел

Два вулкана изригнаха в Индонезия, кратерите изхвърлиха 900-метрови стълбове пепел

Свят Преди 1 час

Властите призовават местните жители и туристите да бъдат предпазливи

НДК чества 45 години от създаването си под патронажа на Илияна Йотова

НДК чества 45 години от създаването си под патронажа на Илияна Йотова

България Преди 1 час

Галаконцертът „Симфония на времето“ ще събере за първи път на една сцена Лили Иванова и Софийската филхармония под диригентството на маестро Найден Тодоров

Битката за детската градина в София 2026: Нови правила, повече места и важни срокове

Битката за детската градина в София 2026: Нови правила, повече места и важни срокове

България Преди 1 час

Тази година процесът започва с нови надежди за повече места, но и със сериозни промени в правилата, които всеки родител трябва да познава в детайли, за да не се окаже извън класирането поради пропуск или недоглеждане

Еверест 2026: Колко струва изкачването на най-високия връх в света?

Еверест 2026: Колко струва изкачването на най-високия връх в света?

Любопитно Преди 1 час

Разходите за изкачване на Еверест се покачват почти всяка година

Иззеха над 10 000 евро при проверка за купуване на гласове в Бяла Слатина

Иззеха над 10 000 евро при проверка за купуване на гласове в Бяла Слатина

България Преди 1 час

„МВР остава безкомпромисно в противодействието на всякакви опити за манипулиране на вота“, заяви изпълняващият длъжността главен секретар на МВР Георги Кандев

Ефектът "Тайгър Уудс": Как скандалният му арест разпродаде за часове скъпа тениска

Ефектът "Тайгър Уудс": Как скандалният му арест разпродаде за часове скъпа тениска

Любопитно Преди 1 час

Скандалният арест на Тайгър Уудс за шофиране в нетрезво състояние му донесе неочаквана печалба, след като фенове разграбиха тениската от 125 долара, с която голфърът позира на полицейската снимка

<p>Фатален инцидент във Варна: Мъж загина при пожар в дома си</p>

Фатален инцидент във Варна: Мъж загина при пожар в дома си на бул. „Левски“

България Преди 1 час

Инцидентът е станал рано тази сутрин на бул. „Васил Левски“ в морската столица. Въпреки бързата намеса на огнеборците и полицията, 79-годишният обитател на жилището е починал от задушаване. Разследващите работят по версията за забравен включен уред

Янкулов предлага ВСС да освободи Сарафов за дисциплинарни нарушения

Янкулов предлага ВСС да освободи Сарафов за дисциплинарни нарушения

България Преди 1 час

Министърът на правосъдието поиска да бъде започнато дисциплинарно производство срещу и.ф. главен прокурор