„Най-много се ядосвам като чуя, че България е малка. Тя е средна европейска държава и по население и по територия. България е малка само с едно - с политическия капацитет на своите лидери. Защото Португалия е много по-малка, но тя е излъчила Барозо – два мандата шеф на Европейската комисия. Швеция е напълно съизмерима с България като население и когато Карл Билд беше външен министър, той ръководеше на половин милиард души външната политика. Той беше лидерът на ЕС. България е малка, защото Борисов е малък в Европа, защото БСП са много малки в Европа. Това е тъжната истина”, заяви кандидатът за евродепутат на „Демократична България” Радан Кънев в студиото на „Здравей, България” по NOVA.

Той посочи, че „няма вътрешни и европейски теми. Европа отдавна не е чужбина. Темите, които са мой приоритет са правосъдие, енергетика, отбрана, сигурност. Това са теми, които са много български, но и по които силна Европа може много да даде на България, ако ние си свършим работата”.

Според Кънев предстоящите избори не са репетиция. „Изборите са защита на българския национален интерес, защита на определени политики в европарламента, след това в еврокомисията, която се излъчва от Европейския парламен, както и в сложния диалог между различните европейски институции. За съжаление, всичко това е много слабо разбираемо и за българското правителство, и за досегашните представители на ГЕРБ, БСП и т.нар. патриоти в Брюксел”.

„Насаждането на евроскептицизъм е защитна реакция на комплкесари, които не разбират Европа. Най-малко три формации – БСП, ВМРО и ВОЛЯ, тръгват на тези избори с антиевропейска програма”, смята Кънев.

„Това съгласие, консенсус, че ние сме най-бедните в Европа, наистина изглежда, че го има между ГЕРБ и БСП. Защото, колкото и да се плюят – виждаме в каква грозна компроматна кампания помежду си са затънали, те знаят, че еднакво си могат. Едните са децата на комунистическата номенклатура, другите са нейните шофьори”, заяви Кънев.

По думите му БСП, ВМРО и ВОЛЯ лъжат, че ще се борят в европарламента с третия пол.

„Първо, трети пол няма”, посочи Кънев. „Въпросите на пола, семейството, брака, наследяването са извън европейските регулации. Те са чисто национални. Който казва, че отива там да се бори по такива въпроси, всъщност отива да си клати краката и да взима заплатата”.

„Всичко, което съм придобил, освен една кола – втора употреба, е придобито преди да вляза в активната политика”, отчете Кънев, като посочи, че е съсобственик на два апартамента, а единият е семейното му жилище, което е ипотекирано. „Дадох си сметка колко зле се отразява политиката на един човек с професия и кариера. Приятелите ми, които не с изхабили последните 10-12 години от живота си за политика, логично са материално много по-напред. Аз съм откровено, искрено и лично скандализиран от факта, че хора, които са взимали заплата наполовина на моята, имат 250 квадрата жилища без тераси. Това е абсолютно невъзможно по честен начин и всеки българин го знае”.

Според него след корумпираните управления на ГЕРБ и БСП хората трябва да изберат политици, които са били във властта и не са забогатели.

„Аз се кандидатирам за депутат в Европейския парламент, за да бъда депутат там. Нашата цел и надежда е да вкараме двама души, но независимо колко влязат и какво покаже преференцията, ако аз съм човекът, който е предпочетен от избирателите, то аз ще бъда депутат там”, каза Радан Кънев.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини и любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Дино избра Дечо за свой противник в елиминациите на “Игри на волята”

Дино избра Дечо за свой противник в елиминациите на “Игри на волята”

Любопитно Преди 2 часа

Феномените определят вторите двама номинирани утре вечер

Извадиха още две тела от падналата сграда в Турция

Извадиха още две тела от падналата сграда в Турция

Свят Преди 3 часа

Единствено най-голямото дете в семейството - 18-годишната Дилара Билир, оцеля в инцидента

Франция иска 2-4 години затвор за българите, поругали мемориал в Париж

Франция иска 2-4 години затвор за българите, поругали мемориал в Париж

Свят Преди 5 часа

Въпросът за външната намеса по никакъв начин не отменя въпроса за антисемитизма

ООН: Ядрените опити са недопустими

ООН: Ядрените опити са недопустими

Свят Преди 6 часа

Това изявление идва, след като американският президент Доналд Тръмп заяви, че ще се опита да възобнови тази практика

БАДДПО с позиция след изказване на лидера на „Възраждане”

БАДДПО с позиция след изказване на лидера на „Възраждане”

България Преди 6 часа

БАДДПО: Категорично се противопоставяме на опитите за всяване на страхове сред гражданите, се казва в позицията

Нови сблъсъци и емоционални номинации в Къщата на Big Brother тази вечер

Нови сблъсъци и емоционални номинации в Къщата на Big Brother тази вечер

Любопитно Преди 7 часа

Противоречивият Иван и харизматичният Стоянов отново се изправят един срещу друг

Комисията за контрол над службите отново без кворум

Комисията за контрол над службите отново без кворум

България Преди 7 часа

На заседанието имаше представители само на ПП-ДБ, "Възраждане" и АПС

Игра на доверие определя следващите номинирани в “Игри на волята”

Игра на доверие определя следващите номинирани в “Игри на волята”

Любопитно Преди 8 часа

Кой от Лечителите ще бъде номиниран тази вечер?

Полицията издирва 15-годишно момиче от Благоевград

Полицията издирва 15-годишно момиче от Благоевград

България Преди 9 часа

Момичето е в неизвестност за близките си от 27 октомври

<p>България реагира &quot;враждебно и агресивно&quot; на Русия</p>

Георг Георгиев: Реагираме изключително враждебно към нарушаване на въздушното пространство

България Преди 9 часа

Той определи действията на Руската федерация като "изключително провокативни"

Министър Mариан Бачев връчи наградите „Златен век“

Министър Mариан Бачев връчи наградите „Златен век“

България Преди 9 часа

Лауреатите са отличени за своя принос към българската култура и духовност

<p>56% от американците са против балната зала на Тръмп за $300 млн.</p>

Проучване: Повечето американци са против балната зала на Тръмп в Белия дом

Свят Преди 9 часа

Над половината американци заявяват, че са против строителния проект на стойност 300 милиона долара

<p>Кристина Димитрова с разкрития за смъртта на&nbsp;Иван Тенев</p>

Бившата съпруга на Иван Тенев - Кристина Димитрова с разкрития за смъртта му

България Преди 9 часа

По думите ѝ последните две седмици той се е лекувал във ВМА

„6-7“ е думата на годината – и никой не знае какво означава

„6-7“ е думата на годината – и никой не знае какво означава

Любопитно Преди 10 часа

Онлайн речникът Dictionary.com обяви, че „6-7“ е думата на годината за 2025 г.

Скок на цената на природния газ в България

Скок на цената на природния газ в България

България Преди 10 часа

КЕВР одобри поскъпване с близо 8%

<p>Исторически вот във Франция - &quot;Национален сбор&quot; проби санитарния кордон</p>

Френският парламент за първи път одобри текст, предложен от крайната десница на Льо Пен

Свят Преди 10 часа

Макар текстът да няма правна сила, гласуването представлява значима символична победа за партията на Льо Пен