С емейство се размина на косъм от смъртта, след като колата му се преобърна в канавката заради агресивен шофьор на черен джип на магистрала „Тракия”. И за капак на всичко пострадалите получиха от полицията акт за нарушаване на правилата на пътя.

Според свидетели черно „Волво” модел XC90 с германска регистрация се движело с превишена скорост, изпреварвайки другите коли, като постоянно е преминавал от едно платно в друго.

Джип блъсна и уби полицай в центъра на Пловдив

Джип полетя и падна в съседите (СНИМКИ)

„Опитваше се да лъкатуши между колите, да мине от ляво, от дясно, даваше мигач, газ-спирачка”, разказва за водача на джипа очевидец на станалото.

Пострадалата жена посочва, че волвото се движело с над 150 км/ч. Тя карала в най-дясната лента, когато джипът я изпреварил през аварийното платно, пресичайки ѝ пътя. За да избегне сблъсъка, жената завила рязко наляво, доближила мантинелата и след това завила на дясно. Накрая колата ѝ се преобърнала по таван в канавката край магистралата.

От полицията започват да издирват шофьора на джипа едва след сигнала на NOVA.

От полицията обяснили на пострадалите, след като им съставили акт, че що няма контакт между двете превозни средства не могат да направят нищо срещу агресивния шофьор.

„Ако нямаме доказателства, че това се е случило, ние няма какво да предприемем. Не можем да спрем всеки един чужд автомобил, който се движи по автомагистралата”, коментира вчера пред „Здравей България” Росен Рапчев - началник на сектор „Пътен контрол” към Главна дирекция „Национална полиция.

„Тоест трябва те да ме блъснат или аз да ги блъсна”, посочи оцелялата в катастрофата жена, на която е съставен акт за нарушение. „Полицаите ми отговориха, че има пътнотранспортно произшествие, което е регистрирано и трябва да има някой виновен”, добавя тя.

„Нейното моторно превозно средство е катастрофирало. За полицаите на място ситуацията е била на 100% изяснена”, категоричен е гл. комисар Рапчев.

„От юридическа гледна точка актът трябва да установи нарушение. В случая просто имаме една повредена кола, явно от пътен инцидент. Това категорично не означава, че има виновно поведение и нарушение на водача на пострадалия автомобил. Затова съм силно обезпокоен от тази шокираща, войнстваща некомпетентност на полицията”, коментира адвокат Михаил Екимджиев.

„Ако не обжалва тази жена ще бъде глобена заради това, че МВР не си е свършило работата да установи истинския причинител на инцидента, за когото са имали достатъчно данни през телефон 112”, допълни той.

По думите му не може от факта, че има повредена кола да се прави категоричен извод за нарушение на шофьора.

„В случая просто е следвана стандартна процедура, без да се влезе в детайлите. Няма конкретни данни за този, за който се твърди, че е направил грубото нарушение”, коментира от своя страна бившият началник на КАТ Алекси Стратиев. „Отива, вижда, пише акт и случаят за него е приключен”.

Стратиев предположи, че сигналът, подаден на телефон 112,  е стигнал след часове до полицията и за това не са взети мерки за залавяне на истинския нарушител на правилата на пътя.

Той добави, че има значителен спад на фаталните инциденти по пътищата в България, след като са били премахнати знаците, предупреждаващи за радари на КАТ.

– Дядо, ти вярваш ли в любовта от пръв поглед? – Не, моето момче. Баба ти ме хареса чак на третото поглеждане, след като видя…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
"Ер Франс" спря полетите за Мадагаскар от съображения за сигурност

"Ер Франс" спря полетите за Мадагаскар от съображения за сигурност

Свят Преди 2 часа

Потърпевшите пътници ще бъдат уведомени своевременно, като ще им бъде предложен вариант за нови резервации на полети

Нетаняху: Победихме, но войната още не е свършила

Нетаняху: Победихме, но войната още не е свършила

Свят Преди 3 часа

„Пред нас все още стоят сериозни предизвикателства за сигурността"

18 полицаи са ранени при пропалестински митинг в Берн

18 полицаи са ранени при пропалестински митинг в Берн

Свят Преди 5 часа

Общо 536 души бяха задържани и самоличността им беше проверена, преди да бъдат изведени от района

Заради цигари ли напусна Big Brother Михаела Василева - Овца? (ВИДЕО)

Заради цигари ли напусна Big Brother Михаела Василева - Овца? (ВИДЕО)

Любопитно Преди 6 часа

ТикТок сензацията Михаела Василева взриви социалните мрежи, след като неочаквано напусна Big Brother по собствено желание

.

Четирима убити и 20 ранени при масова стрелба в бар американския щат Южна Каролина

Свят Преди 6 часа

Четирима от пострадалите са в критично състояние

Бебе получи аритмия, след като вдишало дим от марихуана в Гърция

Бебе получи аритмия, след като вдишало дим от марихуана в Гърция

Свят Преди 7 часа

Момиченце на една година е било прието в болница в Атина, след като изгубило съзнание

Как да разберем, че истинската любов е близо: 11 знака от Вселената

Как да разберем, че истинската любов е близо: 11 знака от Вселената

Любопитно Преди 7 часа

Казват, че Вселената знае най-добре кога и с кого трябва да се срещнем

Джей Ди Ванс: САЩ ще окажат натиск, за да гарантирант примирието в Газа

Джей Ди Ванс: САЩ ще окажат натиск, за да гарантирант примирието в Газа

Свят Преди 8 часа

Ванс добави, че американските войски няма да бъдат разположени на палестинска територия

Четири ужасяващи, но често срещани проблема по време на полет

Четири ужасяващи, но често срещани проблема по време на полет

Любопитно Преди 9 часа

Има редица често срещани технически проблеми, които могат да възникнат по време на полет

,

Кремъл предупреди Запада за "драматичен момент" на ескалация на войната в Украйна

Свят Преди 9 часа

Тръмп заяви в понеделник, че преди да се съгласи с доставката на "Томахок", би желал да знае какво Украйна е планирала да прави с тези ракети

,

Израел ще унищожи всички подземни тунели в Газа след освобождаването на заложниците

Свят Преди 9 часа

Все още не е напълно ясно колко голяма е подземната мрежа от тунели на "Хамас"

Германският външен министър идва на посещение в България

Германският външен министър идва на посещение в България

България Преди 9 часа

Той пристига по покана на министъра на външните работи на Република България Георг Георгиев

Топлофикация София“ изтегля с 1 седмица спирането на топлата вода в „Дружба 2

Топлофикация София“ изтегля с 1 седмица спирането на топлата вода в „Дружба 2

България Преди 9 часа

Изтеглянето на ремонтните дейности се извършва с цел участъците да бъдат завършени възможно най-бързо, преди началото на отоплителния сезон

<p>Влак прегази железничар на гара Мездра</p>

Влак прегази железничар на гара Мездра

България Преди 10 часа

На път за болницата мъжът е починал

Володимир Зеленски

Володимир Зеленски: Руска бомба уби дете в църква

Свят Преди 10 часа

Според украинския държавен глава Русия умножава терора, докато фокусът е върху Близкия изток