П реди няколко години градинка в столичния квартал "Гео Милев” е купена от инвеститор, който има всички документи за строеж. Теренът е бил определен от години за високо строителство. Хората в района обаче се бунтуват и искат своята градинка, разказва Нова ТВ.
През изминалата седмица
четири от автомобилите на живеещите в квартала са запалени.
Пред камерата те заявиха, че това е свързано с недоволството им да се застрои градинката и това е опит да бъдат сплашени. Те обаче бяха категорични, че не са се уплашили.
Венцислав Дучев, собственик на фирмата, която има разрешение за строежа, заяви в предаването "Здравей, България”, че тези обвинения са безпочвени.
"Това е поредната проява на хората, които очевидно не се интересуват нито от истината, нито от законите в тази държава и продължават повече от две години да пречат на строежа с незаконни действия. Те са провокирани от някого", заяви той.
Дучев обясни, че
теренът е частен повече от 15 години и никога не е определян нито за зелена площ, нито за детска площадка,
а винаги е бил за високо строителство.
По думите му нито една медия не е дошла да отрази инцидентите, които е имало на обекта.
"Има над 15 криминални деяния, които са сезирани и са обект на разследване от МВР и прокуратурата. Сред тях са
палеж на автомобил на служител, побой на багерист, щурмуване на обекта през нощта с футболни агитки, потрошаване на камери и огради.
Дори имаше и ранен човек. Имаше и стрелба с пушка в обекта, при който беше счупено стъклото на бус, в който имаше девет работници. Никой не реагира тогава", заяви Венцислав Дучев.
На тези обвинения хората коментираха, че не е вярно и над тях се "упражнява тероризъм". Заявиха, че нямат пушки и протестират съвсем мирно.
По-късно днес беше проведена работна среща между ръководствата на Софийска градска прокуратура, Софийска районна прокуратура, Главният секретар на Министерството на вътрешните работи, Директорът на СДВР и г-н Тихомир Безлов, като представител на групата протестиращи граждани.
На нея
стана ясно, че по казуса вече се провеждат четири разследвания.
Първото касае изсечената в района на строиелната площадка широколистна растителност, засадена в края на миналия век, със средства на живущите в района.
Второто е за документно престъпление извършено от длъжностно лице, служител на фирма за строителен надзор при издаването на разрешително за строеж на инвеститора.
Други две досъдебни производства се водят за престъпления по чл.330 от НК с предмет: запалени четири броя автомобили, собственост на протестиращите срещу строежа граждани, паркирани в района на строителния обект и препятстващи влизането в него на строителна техника.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!