„Ако има негативни коментари по адрес Брижит Макрон, то те ще изразяват комплексите ни като нация”. Това каза политологът Татяна Буруджиева часове преди началото на официалната визита на френското президентско семейство у нас, договорена през юни, пред "Здравей, България" по NOVA.

Това ще е първата визита на френски президент от 10 години, последното бе на Никола Саркози. Официалните срещи обаче са утре, а днес семейство Макрон ще бъде настанено в Слънчевото бунгало в Евксиноград. 

ВИЖТЕ РАЗЛИЧНИТЕ ВИЗИИ НА ЕЛЕГАНТНАТА БРИЖИТ В ГАЛЕРИЯТА НИ

Буруджиева подчерта, че първата дама има завидно чувство за хумор и умее да се шегува дори с голямата възрастова разлика със съпруга си.

„Така че, 20-те години разлика между нас, това е нищо. Разбира се, закусваме и обядваме заедно – аз с моите бръчки, той с неговата младост – но това е положението", заяви наскоро бившата му преподавателка в интервю за списание "Ел"

„Еманюел Макрон има интерес от посещението си в България,

защото за него е важно да набере точки във външнополитическата си дейност”, коментира още политологът.

Според нея визитата била важна за нашата страна заради възможността Париж да ни подкрепи за влизането ни в Шенген.

Френското президентство даде официална роля на Брижит Макрон (СНИМКИ)

Буруджиева обаче подчерта, че София трябва да се включва във важни политически проекти, за да бъде забелязвана от европейците.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ СРЕЩАТА НА БОРИСОВ И МАКРОН В ЕЛИСЕЙСКИЯ ДВОРЕЦ

„Сега французите на знаят, че държавният им

глава е на визита в България. Това не ги вълнува”, смята политологът.

Какво искаме от Макрон и защо трудно ще го получим

Какво ще иска Макрон от България?

Програмата на цялото посещение е във Варна, но детайлите се пазят в тайна.

Маршрутът, по който ще премине ескортът на Макрон след пристигането му във Варна, се пази в тайна. Поетапно ще бъдат затваряни отсечки от големи булеварди в морската ни столица като част от мерките за сигурност, предприети от българските власти.

Официалните разговори ще се проведат в петък. Тогава Еманюел Макрон ще се види поотделно на четири очи с Румен Радев и Бойко Борисов. Ще посети и Военноморското училище във Варна.

Паралелна програма ще имат първите дами Брижит Макрон и Десислава Радева. Те ще посетят Ботаническата градина в Балчик.

Двете първи дами вече се срещнаха на 25 май в Брюксел, където бе и Мелания Тръмп - за срещата на върха на НАТО. 

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ СРЕЩАТА НА МЕЛАНИЯ ТРЪМП И ДЕСИСЛАВА РАДЕВА

България е последна спирка от източноевропейската обиколка на френския президент. 

В рамките на три работни дни той се среща с държавните ръководители на пет европейски държави – Австрия, Чехия, Словакия, Румъния и България. Той обеща до началото на 2018 г. да обиколи всички страни от Европейския съюз.

Основният въпрос, който френският президент ще постави

на срещите си, е да се промени противоречивият регламент на ЕС, който да позволява на компаниите да изпращат работници в други държави-членки, без да плащат местни социални такси.

При избирането си Макрон обеща да преработи европейската директива за работната сила, тъй като тя се използва от компании в Източна Европа за подбиване на конкурентите си в по-богати членове като Франция.

Макрон възприема чуждестранните компании, които се конкурират нечестно с френските, като двигател на антиевропейски настроения, което помогна на евроскептиците от крайно десните и крайнолевите страни да запишат рекордно високи резултати на изборите във Франция по-рано тази година.

Френските медии коментират, че икономическите, социални и културни връзки между двете страни са в застой и не са претърпели никакво развитие през последните години.

Връща се мъж от командировка и пита 5 годишния си син: - Докато ме нямаше, дойде ли някой чичко на гости? - Нееее! - А,…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Най-търсените умения и професии в България и Европа през 2025 г.​

Най-търсените умения и професии в България и Европа през 2025 г.​

Пари Преди 1 час

Технологичният напредък, демографските промени и преходът към зелена икономика оформят новите правила

Догоните и Сириус: Африканското племе с древни познания за Космоса

Догоните и Сириус: Африканското племе с древни познания за Космоса

Любопитно Преди 3 часа

Неговите космологични представи и астрономически знания предизвикват интерес и дебати сред учени и изследователи от десетилетия

Районното управление в Кюстендил има нов началник

Районното управление в Кюстендил има нов началник

България Преди 3 часа

Главен инспектор Иван Георгиев работи в системата на МВР от 2003 година

"Знаем добре какво правите": САЩ с остро предупреждение към Иран

"Знаем добре какво правите": САЩ с остро предупреждение към Иран

Свят Преди 4 часа

Ще си понесете последствията на място и време, които ние ще изберем, заяви американският министър на отбраната Пийт Хегсет

Шест месеца от трагедията на жп гарата в Нови Сад

Шест месеца от трагедията на жп гарата в Нови Сад

Свят Преди 4 часа

Студенти и синдикати продължават с протестните действия

Петима души загинаха при трагичен инцидент в семейна ферма в Сърбия

Петима души загинаха при трагичен инцидент в семейна ферма в Сърбия

Свят Преди 4 часа

Властите го определят като един от най-тежките подобни случаи в региона в последните години

Шофьор без книжка загина при катастрофа на АМ „Хемус“

Шофьор без книжка загина при катастрофа на АМ „Хемус“

България Преди 4 часа

Инцидентът е станал на 384-ия километър на магистралата, в района на Провадия

Хан Док Су подаде оставка и обяви кандидатурата си за президентските избори

Хан Док Су подаде оставка и обяви кандидатурата си за президентските избори

Свят Преди 5 часа

Постът временно ще заеме министърът на финансите Чой Сан Мок, както изисква законът

Министерството на туризма поема управлението на плаж „Болата“

Министерството на туризма поема управлението на плаж „Болата“

България Преди 6 часа

Ще се работи за осигуряване на свободен достъп до плажа

Отбелязваме 149 години от избухването Априлското въстание

Отбелязваме 149 години от избухването Априлското въстание

Любопитно Преди 6 часа

Това е едно от най-значимите събития в българската история

<p>Илюминатите &ndash; мистерия, конспирации, но каква е истината</p>

Илюминатите – мистерия, конспирации, но каква е истината

Любопитно Преди 6 часа

Историята на едно от най-известните тайни общества

Гърция поема председателството на Съвета за сигурност на ООН

Гърция поема председателството на Съвета за сигурност на ООН

Свят Преди 6 часа

Това е органът, който има главната отговорност за поддържането на международния мир и сигурност

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

Свят Преди 7 часа

Това е бразилската монахиня Ина Канабаро Лукас