България е в снежен капан, Гълъбово отново бедства
Източник: Вилдан Руфатова/БГНЕС

Община Гълъбово обяви в 9.00 часа бедствено положение,

съобщи кметът Николай Тонев. Подстанция "Гълъбово" е наводнена, на място има аварийни екипи,
които изпомпват водата, а други ограждат сградата с торби с пясък.

Тази сутрин половината част от град Гълъбово е без ток, на студено са и в кметството. Половината от селата в общината също тази нощ бяха без ток.
Захранването с ток на Гълъбово е от Стара Загора. На място от снощи е и областният управител на Стара Загора инж. Георги Ранов.

Мждувременно повече от 2000 служители на МВР участват в аварийно-възстановителни дейности в цялата страна, съобщиха от пресцентъра на министерството.
Най-тежка продължава да е обстановката в областите Смолян и Кърджали и в общините Лъки, Велинград и Сърница, където е обявено бедствено положение.

Само през последните няколко часа пожарникарите и спасителите са участвали в 242 аварийно-спасителни дейности.

Днес над 1100 пожарникари и спасители ще участват във възстановителните дейности. Очаква се, при подходящи метеорологични условия, хеликоптер на ВВС да облети засегнатите райони, за да бъдат маркирани всички места с прекъснати далекопроводи.

Съвместно с екипи на АПИ и военнослужещи се работи по разчистване и премахване на паднали дървета и отваряне на основните и второстепенните пътища. Осъществява се изтегляне на аварирали автобуси и автомобили и съдействие на електроснабдителните дружества. Предложена е помощ на мобилните оператори за осигуряване на нормална работа на предавателите им.

По решение на Централният оперативен щаб се извършва проверка за бедстващи в хижи и осигуряването на проходими пътища до тях. По данни на кметовете на населените места, в чиито землища се намират хижите, няма застрашени хора.

Дежурните екипи на РДПБЗН-Кърджали са отработили 42 сигнала за техническа помощ. Населените места без ток в областта са 285,

основно в общините Черноочене, Кирково, Ардино. Затворени са част от основните и второстепенните пътища в областта. Преливат язовирите "Студен кладенец", където е отворена една преливна клапа, и "Ивайловград".

Дежурните екипи на РДПБЗН

в Пазарджик са отработили 45 сигнала за произшествия. Пътят Юндола-Белово е затворен. Към момента 27 населени места са без ток,

от които градовете Велинград и Сърница и курортните комплекси "Цигов чарк" и "Св. Константин". С помощта на верижни и роторни машини се разчиства пътят към хижа "Христо Смирненски" в местността "Юндола", където са блокирани 17 души, в това число бременна жена и три деца. Снегопочистващи машини работят по пътя до курортното селище "Св. Константин" над Пещера.

Със специализиран автомобил от РСПБЗН - Велинград, е транспортирана родилка от Сърница към Велинград. В местността "Начовото", община Велинград, са спасени четирима души.

Екипи на РДПБЗН - Смолян, са отработили 75 сигнала за аварийно-спасителни дейности. Транспортирана е родилка, оказано е съдействие на крайно нуждаещи се, сред които бедстващо семейство в с. Страшимир, община Мадан.

От преспите край с. Вехтино са спасени двама души. Осигурен е достъп на транспортно средство на ЦСМП - Смолян, до с. Смилян за транспортиране на болна жена.

Поради блокирания проход "Печинско" е нарушено нормалното снабдяване с храна на Златоград. През днешния ден е доставена храна на хората в града. Обстановката в областта остава усложнена, без ток са 197 населени места. Полагат се усилия главните пътища да се поддържат проходими.

Всичко за времето у нас и по света, както и актуалната пътна обстановка в страната можете да намерите на Sinoptik.bg.

Шефът към служителя: – Защо закъсня? – Шефе, алармата ми не звънна... явно съм я настройвал на режим "работа от вкъщи".
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Гуцанов: Санкциите в резултат на засилените проверки срещу сивия сектор са за около 10 млн. лв.

Гуцанов: Санкциите в резултат на засилените проверки срещу сивия сектор са за около 10 млн. лв.

България Преди 4 минути

Той подчерта, че приходите от платени данъци в бюджета през тази година са нараснали, но не се ангажира с точна сума на увеличението

Още един съквартирант напуска Big Brother тази вечер

Още един съквартирант напуска Big Brother тази вечер

Любопитно Преди 8 минути

Зрителите могат да подкрепят четиримата номинирани в приложението NOVA PLAY

Може ли сателит да разкрие тайните на Вселената?

Може ли сателит да разкрие тайните на Вселената?

Любопитно Преди 44 минути

Професор по Космос, който е помогнал за проектирането на новаторски спътник, заяви, че той „дълбоко ще промени разбирането ни за Вселената“

"Продължаваме промяната" пращат сигнал в прокуратурата срещу Борислав Сарафов

"Продължаваме промяната" пращат сигнал в прокуратурата срещу Борислав Сарафов

България Преди 1 час

ВКС определи, че след 21 юли той вече не може да заема поста изпълняващ функциите главен прокурор

Председателят на ВКС: Върховенството на закона е ценност от основно значение

Председателят на ВКС: Върховенството на закона е ценност от основно значение

България Преди 1 час

От Върховния касационен съд излязоха с позиция

Частните затвори: Доходоносни сделки зад решетките

Частните затвори: Доходоносни сделки зад решетките

Свят Преди 2 часа

Издръжката на система за изпълнение на наказанията е скъпо начинание и обикновено води само до увеличаване на престъпността

Чехия гласува: Втори и последен ден от парламентарните избори

Чехия гласува: Втори и последен ден от парламентарните избори

Свят Преди 2 часа

Ще се завърне ли Андрей Бабиш на власт?

Българин загина в катастрофа на остров Крит

Българин загина в катастрофа на остров Крит

Свят Преди 3 часа

Въпреки усилията на лекарите в болницата, 26-годишният мъж е починал от нараняванията си два часа по-късно

Коалиции, скрити моменти и негативни коментари - откровенията на д-р Петров от „Игри на волята“ (ВИДЕО)

Коалиции, скрити моменти и негативни коментари - откровенията на д-р Петров от „Игри на волята“ (ВИДЕО)

Любопитно Преди 4 часа

Неврохирургът от племето на Лечителите споделя какво стои зад прозвището „Доктора“

Почина актьорът Ремо Джироне, изиграл мафиота Тано Кариди в "Октопод"

Почина актьорът Ремо Джироне, изиграл мафиота Тано Кариди в "Октопод"

Свят Преди 4 часа

Той си е отишъл от този свят в дома си в Монте Карло след дълго боледуване

Ще ни направили AI богати или и това е мит

Ще ни направили AI богати или и това е мит

Технологии Преди 4 часа

Очакванията за повсеместно благо може и да са преувеличени

Съдът в САЩ блокира указ на Тръмп за отнемане на гражданство по рождение

Съдът в САЩ блокира указ на Тръмп за отнемане на гражданство по рождение

Свят Преди 4 часа

Той предвиждаше да бъде отнето автоматично полученото гражданство на бебета, родени в САЩ, чиито родители са незаконно или временно пребиваващи в страната

"Седем месеца голяма война, хора мъртви от зло" - предсказанията на Нострадамус за 2026 г.

"Седем месеца голяма война, хора мъртви от зло" - предсказанията на Нострадамус за 2026 г.

Любопитно Преди 5 часа

Всяка година нови пророчества се изтупват от праха и се преформулират за предстоящия календар

Джартов: Хората в "Елените" бяха предупредени, но вълната дойде неочаквано за всички

Джартов: Хората в "Елените" бяха предупредени, но вълната дойде неочаквано за всички

България Преди 5 часа

На този етап при нас няма информация за хора, които имат нужда от помощ някъде в страната, заяви главният комисар