Пребитият поръчител на кредит: Заплашиха да ме убият, ако не върна парите до утре
Източник: БГНЕС

"Имах информация, че ще дойдат. Те дойдоха в 11 часа сутринта. Беше заключено, разбиха вратата. Аз се заключих в банята, влязоха и започнаха да ме бият. Трима бяха. Единият ме изкара отвън. От горното стъпало ме хвърлиха на земята и започнаха да ме бият с ритници и с юмруци. Последно сложи крака си на врата ми и каза, че ако не върна парите до утре, ще ме убие", това сподели пред Нова ТВ Владимир Павлов от село Каблешково, който бе пребит от служители на фирма за бързи кредити.

57-годишният потърпевш бил поръчител на заем в размер на 800 лв., който кредитополучателят спрял да плаща, в резултат на което фирмата за бързи кредити "Вега 1" насочила искането си към него.

"Аз в себе си нямах нито една стотинка", казва Владимир, който в момента е с две счупени ребра, а другите са натъртени.

"Бъбрекът ми е натъртен. Уринирам кръв. Не мога да вляза в болница, защото ми искат осигуровка, а аз 4 години не съм ги плащал – 600 лева ми искаха", казва Владимир.
Той сподели, че се страхува за здравословното си състояние, тъй като не е имало как да постъпи в болница.

Жената, на която Владимир е станал поръчител – Емилия, споделя, че когато е теглила кредита, е била на работа и е била спокойна, че ще може да го плаща.

Тя изтеглила 800 лв за една година. Според документа от фирмата Емилия е трябвало да плаща между 140 лв през първия месец, а след това сумата намалява до около 72 лева. Тя обаче останала без работа и нямало как да изплати изтеглената сума.

Емилия е много притеснена за здравето си, тъй като къщата ѝ е стреляна предишния ден от същите хора. Тя признава, че се крие и не може да заспи спокойно в собствения си дом.

Подобни разправии били обичайни в ромската махала. Повечето хора в махалата са взели пари от същата фирма.

Друга жена от с. Каблешково също споделя, че е теглила кредит от "Вега 1" и също получила бой – "Отивай да търсиш парите, защото иначе ще те ударим", заплашили я служителите.

Кредитни фирми искат въвеждане на регулация на пазара

"Искаме преди всичко да изкажем съчувствието си на пострадалия и за пореден път да повдигнем въпроса за необходимостта от спешна регулация на сектора", се казва в позиция на Инициативния комитет за регистрация на асоциация на фирмите, предоставящи бързи, необезпечени потребителски кредити.

Според комитета, в който участват някои от по-големите компании в бранша, е необходимо институциите и "фирмите носители на добри практики" да въведат регулация на пазара.

"В тази посока, България има положителен опит при очистването на застрахователния пазар преди близо 20 години", припомня се още в позицията.

Според фирмите, институциите са предпочели "да се съсредоточат върху популистки промени в закона за потребителските кредити, промени създаващи хранителна среда за тъмния сектор".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Задържаха над 225 души при мащабна операция в Турция

Задържаха над 225 души при мащабна операция в Турция

Свят Преди 2 часа

Предприети са арести и обиски на десетки адреси

Берлин призова за прекратяване на огъня в ивицата Газа

Берлин призова за прекратяване на огъня в ивицата Газа

Свят Преди 2 часа

В Израел Вадефул се очаква да се срещне с колегата си Гидеон Саар и с премиера Бенямин Нетаняху

Майката на отведения в Газа изарелски заложник Елкана Бохбот със снимка на сина си, 7 май 2025 г.

"Хамас" разпространи видеозапис с двама живи израелски заложници

Свят Преди 6 часа

АФП посочва, че не може да определи кога е направен видеозаписът

.

Китайските държавни медии: Tърговските преговори със САЩ са важна стъпка

Свят Преди 6 часа

„Контактите в Швейцария са важна стъпка за насърчаване на разрешаването на проблема“, се казва в коментар

Надежда Йорданова: Целта на Радев е да излезе от президентството и да слезе на политическия терен

Надежда Йорданова: Целта на Радев е да излезе от президентството и да слезе на политическия терен

България Преди 6 часа

Според нея действията на президента са против националния интерес

,

Земетресение с магнитуд 4,1 по Рихтер е регистрирано в Тенеси, усетено е и в Атланта

Свят Преди 7 часа

Метеоролози от телевизии в Джорджия и Северна Каролина също съобщават, че са усетили труса

Кремъл осъди „конфронтационната“ нагласа на Европа към Русия

Кремъл осъди „конфронтационната“ нагласа на Европа към Русия

Свят Преди 7 часа

„Чуваме противоречиви изявления от Европа", каза прессекретарят Дмитрий Песков

Папа Лъв XIV посъветва кардиналите да продължат „ценното наследство” на Франциск

Папа Лъв XIV посъветва кардиналите да продължат „ценното наследство” на Франциск

Свят Преди 8 часа

Според него покойният понтифик е оставил „ценно наследство”

"БСП - Обединена левица" няма да покрепи референдум за еврото

"БСП - Обединена левица" няма да покрепи референдум за еврото

България Преди 8 часа

Това се казва в съвместна позиция на Изпълнителното бюро на БСП и Коалиционния съвет на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА

.

"Чудо на медицината": Лекари спасиха жена, след като получава инсулт и инфаркт едновременно

България Преди 8 часа

Историята на Надя Асенова, която оцелява след тежката диагноза

Съветски космически кораб се разби в Земята, всички се питат къде

Съветски космически кораб се разби в Земята, всички се питат къде

Любопитно Преди 9 часа

Къде точно е паднал и каква част от него е издържала на изгарящата топлина при повторното влизане в атмосферата, остава неизвестно

Индия и Пакистан се договориха за пълно и незабавно прекратяване на огъня

Индия и Пакистан се договориха за пълно и незабавно прекратяване на огъня

Свят Преди 9 часа

Новината потвърдиха зам. министър-председателят на пакистанската държава и американският президент

Макрон: САЩ ще наблюдават предложеното от Европа примирие в Украйна

Макрон: САЩ ще наблюдават предложеното от Европа примирие в Украйна

Свят Преди 9 часа

"Примирието ще проправи пътя за „незабавна работа и преговори между засегнатите страни"

,

Германия затегна граничния контрол, върна първите търсещи убежище мигранти

Свят Преди 9 часа

Засилени са проверките по границите с Люксембург и Белгия

Токсичен облак, образувал се след пожар, остави 160 000 испанци на закрито

Токсичен облак, образувал се след пожар, остави 160 000 испанци на закрито

Свят Преди 9 часа

Пожарът е пламнал във фирма за производство на продукти за почистване на плувни басейни

Джевдет Чакъров от ДПС на Доган

Чакъров: Нашият избор е направен още преди 35 години

България Преди 10 часа

Председателят на парламентарната група на „Демокрация, права и свободи“ - ДПС призова да се изчакат мотивите зад искането на президента