Л екари от Александровска болница днес ще преглеждат бежанци в квартал "Враждебна", съобщиха от болницата.
Събитието е по повод Деня на българския лекар и е част от проекта "Направи добро" на УМБАЛ "Александровска" и Организацията на евреите в България "Шалом". Тя е също талка в синхрон с усилията на МЗ за осигуряване на качествена и навременна медицинска помощ на бежанците, и най-вече на децата.
Болницата отпуска две оборудвани линейки с диагностични апарати, апаратура за оценка на офталмологичния статус на децата, екип от лекари - педиатри, детски офталмолози, хирурзи, специалист по спешна медицина. В прегледите ще се включат двама лекари, които са сирийци и са част от екипа на Александровска болница. Те ще превеждат по време на прегледите.
Деца, които се нуждаят от оптична корекция ще получат очила, осигурени и дарени от ОЕБ "Шалом". Организацията ще дари храна и лакомства на всички прегледани деца. Нуждаещите се от хоспитализация, ще бъдат настанявани за лечение в Александровска болница.
Инициативата "Направи добро" стартира през август т.г. по повод 70 години от спасяването на евреите в България и почитане паметта на жертвите на холокоста. До момента, в рамките на проекта лекари от САЩ, Израел, лекари с еврейски произход и лекари от УМБАЛ "Александровска" са прегледали 2000 социално слаби деца от Северозападна България.
След лагера във "Враждебна, екипът на Александровска болница е с намерение да посети и останалите бежански лагери в страната. /БГНЕС /
Лекари от Александровска болница ще преглеждат бежанци
Лекари от Александровска болница днес ще преглеждат бежанци в квартал "Враждебна", съобщиха от болницата.
19 октомври 2013, 05:03