М еждународен бизнес форум се проведе във вторник в Тбилиси. В него участваха инвестиционни компании от Грузия, Русия, Украина и Армения.
Руски бизнесмени са готови да инвестират в грузинския хотелски бизнес, в бутилирането на вода, но най-вече в хидроенергетиката, където са важни не само парите, но и високите технологии, пише ИТАР-ТАСС.
"Икономическите инвестиционни форуми не са редки в Тбилиси. През тази година руските бизнесмени са на кръглата маса вече за пети път. Големи са перспективите за сключване на договори в областта на хидроенергетиката", обяснява организаторът на срещата Андро Девдавиани, директор на банката "TAM Credit".
Представители на държавната Национална агенция за инвестиции съобщават кои са секторите, в които Грузия очаква чуждестранен капитал. Това са хидроенергетиката (седем готови за инвестиции големи проекти и около 70 средни и малки), туризмът, промишленността , селското стопанство, логистиката и регионалните центрове за услуги.
В областта на туризма като перспективни се оценяват повече от десет града. Сред тях са морските курорти Батуми и Кобулети, високопланинските ски курорти Гудаури и Бакуриани, възможностите за спа туризъм в Цхалтубо и Ахтала. Вероятно в Батуми и Тбилиси и на други места ще се оформят хазартни комплекси.
За свободни индустриални зони се смятат Кутаиси и морското пристанище Поти. /ИТАР ТАСС
/
Грузия отваря икономически врати
Международен бизнес форум се проведе във вторник в Тбилиси. В него участваха инвестиционни компании от Грузия, Русия, Украина и Армения.
15 октомври 2013, 21:37